"Wszyscy bronimy swojej ziemi, przecież jesteśmy u siebie".
Codziennie na Dworcu Centralnym w Warszawie pojawiają się duże grupy uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Aby się dostać do granicy z Polską, jechali w trudnych warunkach przez kilka dni. Niektórzy mają zagwarantowaną pomoc od najbliższych, którzy już mieszkają w stolicy, a inni muszą organizować się na miejscu. Spotkała się z nimi dziennikarka dziendobry.tvn.pl, Daria Pacańska.
Budowa domu czy zakup i remont mieszkania stały się w Polsce droższe niż kiedykolwiek. Od października sześć razy podniesione zostały stopy procentowe, przez co podrożały kredyty i ich raty. Na skutek inflacji i wyższych cen surowców, znacznie więcej kosztują również materiały budowlane. Co dalej z mieszkaniowymi inwestycjami Polaków?
Zniesienie zakazu handlu w niedziele to stale powracający temat. W sytuacji ogromnej ilości uchodźców z Ukrainy w Polsce, konieczność wprowadzenia zmian i zniesienia tego ograniczenia jest jeszcze bardziej podkreślana.
Wstrząsająca zbrodnia w Płocku. Nie żyją trzej bracia: 7-letni Oskar, 12-letni Adrian i 17-letni Piotrek. Ich ciała odkryli strażacy. O tragedii trzeba było poinformować matkę chłopców, która była z ich chorą na białaczkę siostrą w szpitalu. Policja poszukuje partnera kobiety. Mężczyzna rano opuścił dom.
Co sekundę jedno dziecko z Ukrainy staje się uchodźcą - przekazał Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF). Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę kraj ten musiało opuścić ok. 1,5 mln dzieci - podał rzecznik organizacji James Elder.
Rodziny z dziećmi, ranni oraz starsi i schorowani ludzie przedzierali się przez ruiny mostu w Irpieniu, by dotrzeć do Kijowa. Na miejscu był Michał Przedlacki z programu "Superwizjer". Z jego reportażu "Ucieczka z Irpienia" dowiemy się, jak dostojne i luksusowe miasto zmieniło się w strefę wojny, pełną śmierci i zniszczenia.
Dzięki tarczy antyinflacyjnej VAT na paliwo zmniejszył się z 23 na 8%, jednak niższe ceny nie utrzymały się długo. W obecnej sytuacji kluczowe w oszczędzaniu na benzynie może okazać się stosowanie pięciu sposobów obniżających jej zużycie podczas jazdy. Sprawdź je.
Popularny serwis ogłoszeniowy, Gumtree, działał w Polsce od 18 lat. Od zeszłego tygodnia nie ma możliwości dodawania na nim nowych ogłoszeń. Kiedy platforma zostanie zamknięta?
"Wszystkie te kobiety chcą tego samego"
Czy warto tankować "na zapas"?
Od chwili inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, internet zalewa ogromna liczba fake newsów. Ma to na celu eskalację konfliktów i sianie paniki.
Rada Polityki Pieniężnej wprowadziła kolejne podwyżki stóp procentowych, co dla wielu osób oznacza znacznie wyższe raty kredytów lub niższą zdolność kredytową. Powstał projekt ustawy, której celem jest wsparcie kredytobiorców. Co zakłada?
Kiedy rząd wprowadzi zmiany?
"W Rosji mamy jeden albo dwa sery do kupienia".
Urodził się w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży. Dziecko potrzebuje stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.
Korespondent Andrzej Zaucha musiał opuścić Moskwę. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jakie nastroje panują w kraju, którym rządzi Władimir Putin.
Według ostatnich doniesień granicę z Polską przekroczyło już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy. Szacuje się, że 30-40 proc. z nich pojedzie dalej na zachód. Jaka jest wydolność państwa w zapewnieniu pomocy? O kryzysie humanitarnym opowiedział prof. Maciej Duszczyk, specjalista ds. migracji z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.
Sofiia i Sołomija Artemchuk to siostry bliźniaczki. Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie stanęły do walki w obronie swojej ojczyzny. Gdzie służą i jak teraz wygląda ich codzienność? Ich służbie przyjrzał się reporter Dzień Dobry TVN.
W Polsce mieszka wielu Ukraińców, którzy zdążyli ułożyć sobie w naszym kraju życie. Pracują, nawiązują przyjaźnie. Jednak ich rodziny nadal są w Ukrainie. Jak wybuch wojny zmienił ich życie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały youtuberka Tatiana Nizowaya oraz aktywistka Natalia Panchenko.
W czwartek 24 lutego Rosja zbrojnie zaatakowała Ukrainę. Wojna cały czas trwa, w Polsce jest już ponad milion uchodźców, a globalne społeczeństwo, rządy i firmy próbują na wszelkie sposoby ukarać Władimira Putina za inwazję. Ile Rosja na tym traci?
O wojennych działaniach Władimira Putina mówi obecnie cały świat. A co wiadomo o życiu prywatnym prezydenta Rosji?
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę mówi się również o rozpoczęciu wojny w internecie. Polega ona na rozsyłaniu fake newsów, sianiu paniki i dezorientacji. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe?
W lutym minęło 25 lat od pierwszego przeszczepu szpiku od niespokrewnionego dawcy. Pacjentką była Urszula Jaworska. Jak zabieg odmienił jej życie? Co przez ten czas zmieniło się w polskiej transplantologii? Ulę i jej córkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Historią Grzegorza Galasińskiego żył cały kraj. Mężczyzna jest pierwszym Polakiem, któremu przeszczepiono twarz. Jak wygląda jego życie po operacji? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Dla części osób za trudne może okazać się poradzenie sobie z emocjami"
"Zmęczenie jest, ale jest mniejsze niż determinacja".
"Pamiętajmy, że mówimy o ludziach, którzy przeżyli traumę".
"Nie należy ich bojkotować".
Testosteron - król męskich hormonów. Niestety panowie rzadko badają jego poziom. Najwyższy czas to zmienić! To może poprawić jakość życia.