Kateryna Kravchenko w 2015 roku była rzeczniczką prasową batalionu "Ajdar", który walczył we wschodniej Ukrainie. Z biegiem czasu zrezygnowała jednak z udziału w działaniach wojennych i przez ostatnie lata zajmowała się tworzeniem własnego biznesu. Jednak konflikt zbrojny zapukał do jej drzwi. - Cała Ukraina jest ostrzeliwana. Mój kraj jest w ogniu - powiedziała.
Powstała specjalna rządowa strona internetową będącą kompendium wiedzy na temat pomocy osobom poszkodowanym podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Można tam znaleźć informacje dla osób prywatnych i organizacji, linki oraz listy niezbędnych rzeczy, które są gromadzone. W
Mateusz Damięcki w emocjonalnym wpisie zwrócił się do swoich znajomych pochodzących z Rosji. Aktor zaapelował o jasne zabranie głosu w sprawie agresji na Ukrainie. Tym samym zwrócił uwagę na sytuację Rosjan, którzy sprzeciwiają się wojnie.
Od kilku dni trwa wojna po bezzasadnej napaści Rosji na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi opierają się sile wroga m.in. dzięki waleczności wojska i zwykłych obywateli. Dołączył do nich nie tylko obecny prezydent Ukrainy, ale także były - Petro Poroszenko. Zamieścił także specjalne nagranie, w którym zwrócił się bezpośrednio do Władimira Putina.
Internet obiegło nagranie z polsko-ukraińskiej granicy, na który pilnujący porządku policjant pomaga matce. Film momentalnie podbił serca Internautów, którzy nie szczędzili ciepłych słów w stronę mundurowych. Trudno nie przyznać im racji.
Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat, gdy po raz pierwszy musiała zmierzyć się z trudnym obliczem wojny. W 2014 roku była świadkiem ataku na wschodnią Ukrainę, a w jej pamięci na stałe zapisało się wspomnienie poruszających doświadczeń.
Ostatnie pięć lat było czasem najbardziej owocnym w kinematografii ukraińskiej. Kino ukraińskie z roku na rok budziło coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. Jakie filmy o Ukrainie warto obejrzeć?
Do spontanicznej akcji doszło w warszawskim Wilanowie. Mieszkańcy stolicy postanowili pomóc ukraińskiej filmie, której tir nie zdążył przejechać w porę przez granicę. Kolejka chętnych wydawała się nie mieć końca.
Trwa wojna w Ukrainie. Kijów i inne miasta pozostają pod ostrzałem rosyjskich sił zbrojnych. Do ukraińskiej armii cały czas dołączają ludzie, gotowi stanąć w obronie ojczystego kraju. W gronie ochotników znalazł się 27-letni Paweł Majstrenko.
28 lutego rusza wiosenna ramówka stacji TVN, ale to także kontynuacje cykli Dzień Dobry TVN. Niesamowite materiały z Polski oraz świata przygotowywane przez dziennikarzy programu.
W programie Dzień Dobry TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN oraz Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl opowiedzieli o kultowych kontynuacjach i niesamowitych nowościach, które widzowie będą mogli oglądać tej wiosny. Mocne seriale i zaskakujące programy już wkrótce w TVN i Player.pl. Czego dokładnie powinniśmy się spodziewać?
Rodzeństwo dziewczynki walczy o życie
Eskalacja działań wojennych sprawia, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Organizacja wzywa wszystkie strony do powstrzymania się od niszczenia podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów, placówek ochrony zdrowia i szkół.
Nie żyją rodzice i jedno z dzieci
"Moi rodzice zostali tam sami".
Obecna sytuacja jest postrzegana jako dramatyczna przez miliony ludzi. W Ukrainie walczą o swój kraj, giną setki osób, jednak świat mody udaje, że nic się nie dzieje. Włoski premier zażądał nawet, by dobra luksusowe zostały wyłączone z sankcji przeciw Rosji. Co to oznacza? Otóż m.in. Versace, Gucci i Prada nadal mogą handlować z rosyjskimi oligarchami. Skąd takie podejście? O tym redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.
"To zapisze go na kartach historii".
Dostępny bez opłat i logowania.
"Zachód był ślepy i stworzył takiego potwora".
Agresja Rosji wobec Ukrainy jest szeroko komentowana przez sportowców. Wojciech Szczęsny w mediach społecznościowych umieścił emocjonalny wpis. Nie bał się nazwać rzeczy po imieniu. Nie zabrakło wzruszających słów o rodzinie, bliskich i współpracowników. Na koniec Bramkarz zaapelował. Kogo i o co prosił? I kto jeszcze go poparł?
Władze Ukrainy zachęcają walczących, aby korzystali również z tej broni.
"To straszne, że historia się tak powtarza".
"Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków".
W związku z atakiem Rosji na Ukrainę w mediach pojawiają się różne informacje dotyczące konsekwencji, jakie ma ponieść Rosja. Jedną z nich jest groźba odcięcia od systemu SWIFT. Czym jest ten system i co może spowodować odcięcie od niego Rosjan?
W Józefowie koło Otwocka z piątku na sobotę doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło 50-ciu ratowników. Natomiast 22 osoby ewakuowały się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak sytuacje skomentował burmistrz?
Władze miejskie Kijowa ostrzegły w sobotę rano mieszkańców miasta, że rozpoczęły się zacięte walki z wojskami rosyjskimi na ulicach. Wezwano ludność do udania się do schronów - poinformowała Associated Press. Mieszkańcom zalecono, aby pozostawali w schronach lub innych bezpiecznych miejscach.
Na ataki w Ukrainie narażona jest ludność cywilna. Jak obecnie wygląda sytuacja? O tym opowiedzieli nam Żenia Klimakin- dziennikarz telewizyjny i radiowy, na stałe mieszka w Polsce oraz Artem Manuilov- aktor teatralny.
"Wielotysięczny tłum czeka, dzieci płaczą".
Oksana Zabużko przyjechała do naszego kraju promować swoją najnowszą książkę "Planeta piołun" i telefonicznie dowiedziała się o bombach spadających na jej ojczyznę. Zrządzeniem losu możemy nazwać fakt, że książka opowiadająca o kulturowej tożsamości Ukrainy, oceniająca także imperialne ambicje ze strony Rosji ukazała się właśnie w dniu najpoważniejszej eskalacji działań wojennych, które trwają nieprzerwanie od 8 lat. O sytuacji jej kraju, a także historii relacji ukraińsko-rosyjskich pisarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Dziecięcym Telefonie Zaufania, który działa przy Rzeczniku Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Od marca pod numerem telefonu 800 12 12 12 będzie dyżurować psycholog, który biegle posługujący się językiem ukraińskim.