Gorące tematy

  Gorące tematy

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Rafałem Bryndalem, który zaangażował się w charytatywną akcję "Pomoc mierzona kilometrami". Jak można się włączyć w tę akcję?

  Rusza kolejna edycja "Zwykłego Bohatera". Tym razem do grona jurorów dołączyła Monika Kuszyńska. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o wspólnej akcji banku BPH, Onetu i telewizji TVN. Czy Monika ma już swoich faworytów?

  Córka Pani Anety wiedziała, że jej matka jest bardzo tolerancyjna. Jednak miała obawy przed przyznaniem się do tego, że jest lesbijką. Pan Adam i jest ojcem trójki homoseksualnych synów. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o coming oucie swoich dzieci oraz o tym, co najbardziej przerażało ich, kiedy dowiedzieli się, że ich dzieci stworzą nietradycyjne związki.

  Kiedy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko jest gejem lub lesbijką, zazwyczaj trudno jest mu się z tym faktem pogodzić. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Elżbieta Szczęsna, która prowadzi grupę wsparcia dla rodziców dzieci homoseksualnych i jej syn Jerzy oraz Aneta Ostrowska razem z córką Wiktorią. Co pokazała nasza sonda - czy trudno jest rodzicom zaakceptować homoseksualizm dziecka?

  Fotograf Łukasz Bożycki z Warszawy został nagrodzony w prestiżowym konkursie "Wildlife Photographer of the Year 2013" organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC. Swoim zdjęciem "Oko ropuchy" pokonał ponad 40 tys. osób z kilkudziesięciu krajów. Zobaczcie to niezwykłe zdjęcie! Gdzie znalazł tę "ślicznotkę"? Fotografia to jego zawód czy pasja?

  Profesor Jerry Coyne to biolog ewolucyjny. Jest jednym z najbardziej znanych krytyków wiary i religii. Zajmuje się też promowaniem ateizmu. Uważa, że lepiej byłoby dla świata, gdyby religie słabiej oddziaływały na życie społeczne lub, gdyby w ogóle ich nie było. Czy nie boi się fundamentalistów? Z profesorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  "Hejter" czyli, z angielskiego, ktoś kto nienawidzi. Prawdziwe pole do popisu hejterzy znaleźli sobie w internecie, gdzie anonimowość daje poczucie bezkarności. Już niedługo. NSA orzekł bowiem, że nie tylko prokuratura i policja ma prawo żądać danych osób obrażających nas w internecie - także osoby fizyczne będą mogły otrzymać te informacje i wytoczyć proces o zniesławienie. Co o hejterach, walce z nimi i wyroku NSA myślą nasi goście: Michał Szpak, Edyta Pazura i Krzysztof Skórzyński?

  Prędkość to adrenalina. Są tacy, których efekty jej działania uzależniają. Gnają przez ulice dużych miast z prędkością 220 km na godzinę. Często tylko na jednym, tylnym kole. Niektórzy motocykliści ryzykują życie swoje i innych. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Mistrz Polski Superbike Adam Badziak oraz dziennikarz "Faktów" i zapalony motocyklista Paweł Płuska. Opowiedzieli o tym, jak niebezpieczna jest brawurowa jazda motocyklem oraz czy inni uczestnicy ruchu drogowego patrzą na nich przez pryzmat nieodpowiedzialnych motocyklistów?

  Silni i autorytarni. A może bierne safanduły? Jacy naprawdę są mężczyźni, czy nadal chcą przewodniczyć stadu i czy proklamują hierarchiczny model związku? Gościem Dzień Dobry TVN była psycholożka i pisarka Hanna Samson. Opowiedziała o kryzysie męskości z punktu widzenia kobiety, o grzechach i słabościach współczesnych mężczyzn oraz o tym, jak chce zabić w mężczyznach twardziela.

  Coraz rzadziej dzieci dostępują sakramentu chrztu. Czy wynika to z malejącego braku zaufania do Kościoła? Czy Kościół nie nadąża za postępem? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był o. Paweł Gużyński, dominikanin, z Religia TV teraz już z Boska TV. Czy nowe tchnienie, jakie dał Kościołowi papież Franciszek będzie wytchnieniem od dogmatów Kościoła?

  Już 17 września rezydencja Gianniego Versace zostanie wystawiona na aukcję. Jolanta Pieńkowska na zgodę, by zajrzeć do domu Gianniego Versace, czekała półtora miesiąca. Tym razem zwiedziła kuluary domu, gdzie przebywali wyjątkowi goście Gianniego Versace. Jego życie towarzyskie przypomniało życie Gatsby'ego. I tak jak Gatsby – tragicznie zakończył swoje życie.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, prosto z gminy Węgrów, rozmawiała z Mirosławem Baką i Agnieszką Dygant. Zobaczcie dzień zdjęciowy na planie serialu "Prawo Agaty". Dziś zapraszamy o 21:30 na kolejny odcinek serialu!

  Na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu polska reprezentacja zdobyła 10 medali i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jej przedstawicieli: Łukasza Bożyka, Jana Tabaszewskiego i Leszka Sołdana. Kto zaraził ich miłością do matematyki?

  Dziewięcioro nieznanych sobie wcześniej ludzi z różnych stron Polski pod jednym dachem! Będziemy obserować ich życie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. "Wawa Non Stop" to nowy format w telewizji: telenowela hybrydowa. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: uczestniczka I edycji Big Brothera Manuela Michalak oraz Marzena Wieczorek – zwyciężczyni II edycji programu Big Brother.

  Nic nie jest dane raz na zawsze. Dziś mamy pełne żołądki i portfele, jutro fortuna może się od nas odwrócić. A kiedy ta odwróci się od rodzica - najbardziej cierpią dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Natalię Kukulską, ambasadorkę Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz Joannę Bielecką - pedagoga. Dlaczego Natalia zaangażowała się w tę akcję? Jak dużo dzieci wstydzi się, że nie ma kolorowego tornistra i "zaczarowanego" ołówka?

  Tym razem Marcin Prokop oprowadził nas po studiu, w którym jest nagrywany najpopularniejszy w Polsce talent-show. Zobaczcie, ilu ludzi pracuje nad tym, by program zagościł na Waszych ekranach! Był Szymon Hołownia, była Agnieszka Chylińska oraz nowy juror programu - Agustin Egurrola.

  Jan Tomaszewski twierdzi, że nie mógłby przebywać w jednej szatni z gejem. Kwestię polskiej homofobii dostrzegli także młodzi filmowcy i stała się ona kanwą ich krótkiego filmu: „Homofobia szkodzi Tobie i Twojemu otoczeniu”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Herman, która wzięła udział w filmie, oraz kulturoznawcę Jacka Wasilewskiego. Z czego wynika pogląd, że homoseksualiści "rzucają się" na heteroseksualistów, kiedy w rzeczywistości nie są nimi zupełnie zainteresowani?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał się z Rafałem Pliszką, pomysłodawcą i organizatorem wystawy zabytkowych samochodów. Dlaczego są tak wyjątkowe, w jakich rajdach brały udział i czy są dalej "na chodzie"?

  Są wśród nich także osoby wierzące. Piszą listy do Papieża, by kościół ich nie wykluczał. Chcą czynnie brać udział we wspólnocie katolickiej. Czy jest miejsce w Kościele dla osób homoseksualnych? Czy mogą aktywnie uczestniczyć w sakramentach świętych? Dlaczego kościół ma taki problem z gejami i lesbijkami? Gościem Dzień Dobry TVN była Agnieszka Wiciak z grupy polskich chrześcijan „Wiara i Tęcza”.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Janusz Wardak, ojciec ośmiorga dzieci, wicedyrektor szkoły dla chłopców „Żagle”, oraz Anna Wardak, pedagog i mama ośmiorga dzieci. Na jakie zajęcia pozalekcyjne posłać dzieci? Czy komórka i tablet są w szkole naszemu dziecku rzeczywiście potrzebne?

  Sławomir Mrożek, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, autor satyrycznych opowiadań i utworów dramatycznych, zmarł 15 sierpnia w Nicei. W ubiegłym roku Kinga Rusin odwiedziła Sławomira Mrożka i Jego żonę w ich domu w Nicei. Oto zapis tego spotkania...

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry Wakacje! A w programie: zrelaksowana top model Zuza Kołodziejczyk, ciągle w ruchu Anna Dereszowska, a na naszym czacie - pełen pomysłów na życie - Bartłomiej Topa. W programie także: Barbara Ritz, zwyciężczyni programu MasterChef, kontra Mariusz Pudzianowski w pojedynku na kulinarne umiejętności. Naszym gościem będzie także Jacek Stachursky. Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30! Program poprowadzi Kinga Burzyńska i Robert Kantereit.

  Sławomira Mrożka zna cały świat. Po roku nieobecności Mrożek i jego żona Susana Osorio-Mrożek znów przyjechali do Polski. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki umówił się na spotkanie.

  Jesienią rusza nowa ramówka TVN. Czym zaskoczymy Was w tym sezonie? Co nowego pojawi się na antenie stacji? Kto dołączy do obsady serialu "Przepis na życie"? Jak Agustinowi Egurroli współpracuje się z Małgorzatą Foremniak i Agnieszką Chylińską? Zapewniamy, że nie będziecie się nudzić, a jesień w TVN będzie równie upalna jak lato.

  Zobaczcie dalsze losy finalistów akcji "Zwykły bohater". Czym zajmuje się teraz Grzegorz Piątek, zwycięzca kategorii "Inicjatywa"? Co zrobił z nagrodą? Czy nadal pomaga ludziom?

  W Dzień Dobry Wakacje - gwiazdy w wakacyjnym klimacie : „głodny” kulinarny wyzwań Satchursky! U nas o daniach idealnych na lato. Następnie - boska Kazadi w Mieście Aniołów. Jak wyglądają wakacje zapracowanej gwiazdy? A na koniec: Ania Przybylska o swoim miejscu „na ziemi” i o urlopie od …dzieci.

  Marzyła o tym, aby poprowadzić Dzień Dobry TVN. Jej marzenie stało się rzeczywistością:) Pierwsze koty za płoty, czyli po debiucie Agnieszki Szulim!

  Z kamerą Dzień Dobry Wakacje odwiedziliśmy dziś trzy miasta: Rawę Mazowiecką, Bytom i Ostrów Wielkopolski. Które z nich powinno, Waszym zdaniem, otrzymać laur najmilszego miasta w Polsce?

  Wojciecha Fułka, autora książki "Wchodzić bez pukania", spytaliśmy skąd wziął się pomysł na napisanie książki o sopockich drzwiach. Czy zajrzał za wszystkie, czy któreś pozostały dla niego zamknięte? O najsłynniejszych drzwiach świata opowiedział w studio Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN, a w programie: Doda! Na scenie Królowa, za kulisami ... również. Następnie: Kuba Błaszczykowski! Twardy zawodnik, zahartowany przez życie. W programie także: Ethan Hawke i Judie Delpy o swoich związkach z Polską. Naszym gościem będzie też Agustin Egurolla - facet, który ma talent do... wszystkiego. U nas jako nowy juror „Mam talent”. Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!