Gorące tematy

  Gorące tematy

  Katarzyna Krzeszowska właśnie wróciła z najsłynniejszego konkursu piękności na świecie, który odbył się w Indonezji. Choć Kasia nie zdobyła korony Miss Świata, dla nas zawsze będzie najpiękniejsza. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o rywalizacji, atmosferze panującej na konkursie oraz o tym, czy dało się tam odczuć faworyzowanie kandydatek na miss przez jurorów.

  Dziś dowiemy się kto zostanie mistrzem świata na żużlu. Czy jest szansa, żeby to był Polak? O żużlu, z Domanem Nowakowskim, rozmawiał Bartek Jędrzejak.

  W Kasisi mieści się największy sierociniec w Zambii. Prowadzą go polskie siostry zakonne. Takim ośrodkom, a przede wszystkim ludziom w nich żyjącym, pomaga Szymon Hołownia. W studiu Dzień Dobry TVN Szymon opowiedział o tym, co udało się zrealizować w ramach fundacji Kasisi. Iloma dzieciakami opiekuje się fundacja?

  Ogólnodostępne lalki zazwyczaj nie posiadają organów płciowych. W tym przedszkolu pełna anatomia lalek posłużyła do edukacji seksualnej przedszkolaków. Co mają dziewczynki, a co chłopcy?

  Polski aktywista Greenpeace, ekolog Tomasz Dziemańczuk, który został aresztowany za wtargnięcie na platformę wiertniczą w Rosji, spędzi w rosyjskim więzieniu najbliższe dwa miesiące. Za wtargnięcie na platformę wiertniczą grozi mu nawet 15 lat więzienia. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy żonę aresztowanego Polaka - Natalię Bajorek-Dziemiańczuk oraz Macieja Muskata, dyrektora Greenpeace Polska. Czy Pani Natalia ma kontakt z mężem? Czy jej mąż brał już udział w podobnych akcjach?

  Akcja „Zwykły Bohater" trwa. Szukamy osób, którzy wykazali się odwagą, pomagają innym lub zachowali się fair na co dzień. O to, czy każdy może zostać bohaterem i czy potrzeba do tego specjalnych predyspozycji i cech oraz dlaczego w konkretnej sytuacji jedni reagują a inni nie, w studiu Dzień Dobry TVN, zapytaliśmy psychologa Martę Żysko - Pałubę.

  14-miesięczny Adrianek cierpi na rzadką chorobę neuroblastomę, inaczej nerwiaka płodowego. To nowotwór, który atakuje układ nerwowy. Chłopiec przeszedł już kilka chemioterapii. Guz znajduje sie w płucu.

  Wokalista o niesamowitym głosie. Bard uwielbiany przez publiczność. Kiedyś chciał popełnić samobójstwo. Pomimo, że lekarze stwierdzili zgon - jego serce wznowiło pracę. Był bezdomny, był alkoholikiem, chorował na depresję. Czy uratowała go do muzyka? Jak wyglądała jego walka z chorobą? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "To cud, że żyję".

  Dziewczynka, która zatruła się grzybami jest już po przeszczepie wątroby. Na szczęście znalazł się dawca. Z pediatrą dr. Leszkiem Billem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o objawach zatrucia i o tym, jak w takim przypadku reagować. Dlaczego rodzice karmią tak małe dzieci grzybami, skoro grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych? Dlaczego nasz ekspert jest zadania, że dzieci nie powinny jeść nawet pieczarek?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Rafałem Bryndalem, który zaangażował się w charytatywną akcję "Pomoc mierzona kilometrami". Jak można się włączyć w tę akcję?

  Rusza kolejna edycja "Zwykłego Bohatera". Tym razem do grona jurorów dołączyła Monika Kuszyńska. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o wspólnej akcji banku BPH, Onetu i telewizji TVN. Czy Monika ma już swoich faworytów?

  Córka Pani Anety wiedziała, że jej matka jest bardzo tolerancyjna. Jednak miała obawy przed przyznaniem się do tego, że jest lesbijką. Pan Adam i jest ojcem trójki homoseksualnych synów. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o coming oucie swoich dzieci oraz o tym, co najbardziej przerażało ich, kiedy dowiedzieli się, że ich dzieci stworzą nietradycyjne związki.

  Kiedy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko jest gejem lub lesbijką, zazwyczaj trudno jest mu się z tym faktem pogodzić. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Elżbieta Szczęsna, która prowadzi grupę wsparcia dla rodziców dzieci homoseksualnych i jej syn Jerzy oraz Aneta Ostrowska razem z córką Wiktorią. Co pokazała nasza sonda - czy trudno jest rodzicom zaakceptować homoseksualizm dziecka?

  Fotograf Łukasz Bożycki z Warszawy został nagrodzony w prestiżowym konkursie "Wildlife Photographer of the Year 2013" organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC. Swoim zdjęciem "Oko ropuchy" pokonał ponad 40 tys. osób z kilkudziesięciu krajów. Zobaczcie to niezwykłe zdjęcie! Gdzie znalazł tę "ślicznotkę"? Fotografia to jego zawód czy pasja?

  Profesor Jerry Coyne to biolog ewolucyjny. Jest jednym z najbardziej znanych krytyków wiary i religii. Zajmuje się też promowaniem ateizmu. Uważa, że lepiej byłoby dla świata, gdyby religie słabiej oddziaływały na życie społeczne lub, gdyby w ogóle ich nie było. Czy nie boi się fundamentalistów? Z profesorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  "Hejter" czyli, z angielskiego, ktoś kto nienawidzi. Prawdziwe pole do popisu hejterzy znaleźli sobie w internecie, gdzie anonimowość daje poczucie bezkarności. Już niedługo. NSA orzekł bowiem, że nie tylko prokuratura i policja ma prawo żądać danych osób obrażających nas w internecie - także osoby fizyczne będą mogły otrzymać te informacje i wytoczyć proces o zniesławienie. Co o hejterach, walce z nimi i wyroku NSA myślą nasi goście: Michał Szpak, Edyta Pazura i Krzysztof Skórzyński?

  Prędkość to adrenalina. Są tacy, których efekty jej działania uzależniają. Gnają przez ulice dużych miast z prędkością 220 km na godzinę. Często tylko na jednym, tylnym kole. Niektórzy motocykliści ryzykują życie swoje i innych. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Mistrz Polski Superbike Adam Badziak oraz dziennikarz "Faktów" i zapalony motocyklista Paweł Płuska. Opowiedzieli o tym, jak niebezpieczna jest brawurowa jazda motocyklem oraz czy inni uczestnicy ruchu drogowego patrzą na nich przez pryzmat nieodpowiedzialnych motocyklistów?

  Silni i autorytarni. A może bierne safanduły? Jacy naprawdę są mężczyźni, czy nadal chcą przewodniczyć stadu i czy proklamują hierarchiczny model związku? Gościem Dzień Dobry TVN była psycholożka i pisarka Hanna Samson. Opowiedziała o kryzysie męskości z punktu widzenia kobiety, o grzechach i słabościach współczesnych mężczyzn oraz o tym, jak chce zabić w mężczyznach twardziela.

  Coraz rzadziej dzieci dostępują sakramentu chrztu. Czy wynika to z malejącego braku zaufania do Kościoła? Czy Kościół nie nadąża za postępem? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był o. Paweł Gużyński, dominikanin, z Religia TV teraz już z Boska TV. Czy nowe tchnienie, jakie dał Kościołowi papież Franciszek będzie wytchnieniem od dogmatów Kościoła?

  Już 17 września rezydencja Gianniego Versace zostanie wystawiona na aukcję. Jolanta Pieńkowska na zgodę, by zajrzeć do domu Gianniego Versace, czekała półtora miesiąca. Tym razem zwiedziła kuluary domu, gdzie przebywali wyjątkowi goście Gianniego Versace. Jego życie towarzyskie przypomniało życie Gatsby'ego. I tak jak Gatsby – tragicznie zakończył swoje życie.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, prosto z gminy Węgrów, rozmawiała z Mirosławem Baką i Agnieszką Dygant. Zobaczcie dzień zdjęciowy na planie serialu "Prawo Agaty". Dziś zapraszamy o 21:30 na kolejny odcinek serialu!

  Na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu polska reprezentacja zdobyła 10 medali i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jej przedstawicieli: Łukasza Bożyka, Jana Tabaszewskiego i Leszka Sołdana. Kto zaraził ich miłością do matematyki?

  Dziewięcioro nieznanych sobie wcześniej ludzi z różnych stron Polski pod jednym dachem! Będziemy obserować ich życie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. "Wawa Non Stop" to nowy format w telewizji: telenowela hybrydowa. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: uczestniczka I edycji Big Brothera Manuela Michalak oraz Marzena Wieczorek – zwyciężczyni II edycji programu Big Brother.

  Nic nie jest dane raz na zawsze. Dziś mamy pełne żołądki i portfele, jutro fortuna może się od nas odwrócić. A kiedy ta odwróci się od rodzica - najbardziej cierpią dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Natalię Kukulską, ambasadorkę Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz Joannę Bielecką - pedagoga. Dlaczego Natalia zaangażowała się w tę akcję? Jak dużo dzieci wstydzi się, że nie ma kolorowego tornistra i "zaczarowanego" ołówka?

  Tym razem Marcin Prokop oprowadził nas po studiu, w którym jest nagrywany najpopularniejszy w Polsce talent-show. Zobaczcie, ilu ludzi pracuje nad tym, by program zagościł na Waszych ekranach! Był Szymon Hołownia, była Agnieszka Chylińska oraz nowy juror programu - Agustin Egurrola.

  Jan Tomaszewski twierdzi, że nie mógłby przebywać w jednej szatni z gejem. Kwestię polskiej homofobii dostrzegli także młodzi filmowcy i stała się ona kanwą ich krótkiego filmu: „Homofobia szkodzi Tobie i Twojemu otoczeniu”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Herman, która wzięła udział w filmie, oraz kulturoznawcę Jacka Wasilewskiego. Z czego wynika pogląd, że homoseksualiści "rzucają się" na heteroseksualistów, kiedy w rzeczywistości nie są nimi zupełnie zainteresowani?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał się z Rafałem Pliszką, pomysłodawcą i organizatorem wystawy zabytkowych samochodów. Dlaczego są tak wyjątkowe, w jakich rajdach brały udział i czy są dalej "na chodzie"?

  Są wśród nich także osoby wierzące. Piszą listy do Papieża, by kościół ich nie wykluczał. Chcą czynnie brać udział we wspólnocie katolickiej. Czy jest miejsce w Kościele dla osób homoseksualnych? Czy mogą aktywnie uczestniczyć w sakramentach świętych? Dlaczego kościół ma taki problem z gejami i lesbijkami? Gościem Dzień Dobry TVN była Agnieszka Wiciak z grupy polskich chrześcijan „Wiara i Tęcza”.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Janusz Wardak, ojciec ośmiorga dzieci, wicedyrektor szkoły dla chłopców „Żagle”, oraz Anna Wardak, pedagog i mama ośmiorga dzieci. Na jakie zajęcia pozalekcyjne posłać dzieci? Czy komórka i tablet są w szkole naszemu dziecku rzeczywiście potrzebne?