Pandemia koronawirusa wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Okazuje się, że koronawirus zmieni także tegoroczne świąteczne wizyty duszpasterskie. Wytyczne w tej sprawie wydała katowicka kuria. Jak będzie wyglądać kolęda według nowych zasad?
Ogromny zegar, który odlicza czas do katastrofy klimatycznej, pojawił się w Nowym Jorku. Do zera zostało jeszcze ponad 7 lat. Wtedy średnia globalna temperatura nieodwracalnie wzrośnie o 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i rozpocznie się tzw. klimatyczny efekt domina. Co może się wydarzyć, jeśli ludzie nie zmienią swojego działania? O tym mówiła Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowy WWF.
Osoby, które przebywają na przymusowej kwarantannie, mają prawo do zasiłku chorobowego. Podstawą do wypłacenia świadczenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Zobacz, co zrobić, żeby je uzyskać.
Wielu pacjentom szpital pomógł, ale zwracamy uwagę na to, że mogło dojść do eksperymentu - tak o poznańskiej placówce mówił w TVN24 Łukasz Cieśla z "Superwizjera". Jaki nielegalny proceder dziennikarze zdemaskowali w reportażu?
To się nazywa dobre geny. Eloise Holland ma 18 miesięcy i urodziła się w angielskiej rodzinie z okolic Blackpool. Dziewczynka jest przedstawicielką piątego żyjącego pokolenia. Tym samym jej babcia ma 37 lat, a prababcia - 53.
Na co brytyjski rodzic jest w stanie skazać dziecko, żeby mogło zrobić karierę? Odpowiedź może naprawdę zaskoczyć. Gdy dziennikarz Alex Renton opublikował w "The Observer" artykuł o tym, jak był krzywdzony w szkole z internatem, otrzymał setki listów z podobnymi historiami. Stały się one punktem wyjścia do powstania książki - "Jak wytresować lorda". O trudnych chwilach, które przeżył w dzieciństwie opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN, Annie Senkarze.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek "neutralizujący wirusa". Tak twierdzi spółka Biomed Lublin. Firma zakończyła właśnie produkcję pierwszej serii leku z osocza ozdrowieńców, przeznaczonego do niekomercyjnych badań klinicznych. Kiedy produkt opracowany przez naukowców może trafić na rynek? O tym porozmawialiśmy z prof. Krzysztofem Pyrciem, wirusologiem z Małopolskiego Centrum Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Minimum 8 lat, a nawet dożywocie, grozi 37-latkowi, który zaatakował pracowników jednego ze sklepów w Radomiu. Mężczyzna pobił ekspedientkę, tylko dlatego, że nie sprzedała mu papierosów po zamknięciu kasy.
Arkadiusz Filip choruje od dziecka. Odkąd skończył 16. rok życia, wydawane jest mu orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. ZUS jednak stwierdził, że jest on zdolny do pracy. Sprawie przyjrzeli się reporterzy Uwagi! TVN.
Rich Humpherys to sześciomiesięczny chłopiec, który - mimo że jeszcze nie chodzi - już jeździ na nartach wodnych. Wideo ukazujące poczynania dziecka stało się wiralem, a rodzice malucha muszą tłumaczyć się ze swojego postępowania.
Baksy nie ma prawa do swojej pracy zatytułowanej Flower Thrower" - tak zadecydował Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Powód? Artysta ukrywa swoją tożsamość. Zdaniem prawników, wszystkie jego prace są zagrożone komercyjnym wykorzystaniem.
Grzyb infekuje swoją ofiarę i rozwija się w jej ciele. Po śmierci wyrasta z jej głowy. Brzmi przerażająco? Taką historią jak z horroru podzieliły się Lasy Państwowe. Na dowód opublikowały fotografię okazu, który zamienia mrówki w zombi.
Josef Koeberl pobił rekord świata, przebywając w kapsule wypełnionej kostkami lodu. Wyczynu tego dokonał na rynku austriackiego miasteczka Melk. Jak mu się udało wytrzymać w takich warunkach przez ponad 150 minut? Czy kiedykolwiek się przeziębia? Z austriackim morsem rozmawiał reporter, Robert Stockinger. Natomiast ze studia połączyliśmy się z pediatrą, Ewą Miśko-Wąsowską, aby powiedziała o leczniczym działaniu niskich temperatur.
Instytut Pamięci Narodowej dokonał niesamowitego odkrycia. Z odnalezionych dokumentów wynika, że w Polsce w latach 60. przez ponad rok przebywał brytyjski agent o imieniu James Bond. Co robił w naszym kraju?
Barbara Kurdej-Szatan została drugi raz mamą. Mąż gwiazdy, Rafał Szatan poinformował właśnie w mediach społecznościowych, że aktorka urodziła. Pokazał także urocze zdjęcie malucha.
Prawie 1,3 mln zł zapłacono za fortepian Steinway należący do Władysława Szpilmana - jednego z najwybitniejszych polskich pianistów. Tym samym stał się najdrożej wylicytowanym instrumentem muzycznym na aukcji w naszym kraju. Pod młotek poszły również inne najcenniejsze osobiste pamiątki należące do artysty. Łączny obrót ponad 2,5 mln zł sprawia, że aukcja w Desa Unicum stała się rekordową licytacją memorabiliów w Polsce.
Rodzina spod Szydłowca przez przypadek dowiedziała się, że 30 lat wychowywała nie swoje dziecko. Gdy prawda wyszła na jaw, rodzice zaczęli szukać biologicznego syna. W ostatnim czasie w poszukiwaniach nastąpił przełom.
Od wielu miesięcy z zapartym tchem obserwujemy to, co się dzieje na Białorusi. Z oficjalnych informacji wynika, że do tej pory w wyniku protestów zmarło 5 osób, ponad 80 jest zaginionych, a 150 wyszło z więzienia w bardzo ciężkim stanie. Białorusini się nie poddają, a sprawy w swoje ręce wzięły przede wszystkim kobiety. O tym, jakie podjęły działania porozmawialiśmy z Janą Szostak, aktywistką i artystką z Białorusi.
Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa. W związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony. Tak wynika z informacji MSZ.
U Heleny Laskowskiej zdiagnozowana została choroba MSA, czyli zaniku wieloukładowego. Przez nią nie mogła wykonywać żadnych czynności ani nawet utrzymywać się na nogach. Zgodziła się, by poddać terapii genowej w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Na jej temat wypowiedział się w studiu programu prof. Mirosław Ząbek.
W jednym z łódzkich szpitali lekarze separują noworodka od matki tuż po narodzinach. Przyczyna? Pandemia koronawirusa. Dyrekcja placówki pozwala świeżo upieczonej rodzicielce zobaczyć maluszka dopiero po uzyskaniu negatywnego testu na COVID-19. Rzecznik Praw Pacjenta podjął decyzję w tej sprawie.
Radosław Kwietniewski jest mistrzem świata w siłowaniu na rękę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze kilka lat temu, z powodu wypadku, był przykuty do łóżka i lekarze dawali mu niewielką szansę na jakąkolwiek sprawność.
W grudniu 2019 roku doszło do tragicznego wydarzenia. W wyniku ciosów zadanych nożem kuchennym zmarł 9-letni Adam z Turku. Śledczy od początku podejrzewali, że za śmierć chłopca odpowiada jego starszy brat. Dziś wiadomo, że chłopak nie stanie przed sądem. Postępowanie w sprawie tragicznej śmierci 9-letniego Adam z Turku zostało zakończone.
Jakimi procedurami kierują się pracownicy szkół, jeśli zauważą, że dziecko źle się czuje? Czy rodzic musi odebrać dziecko niezwłocznie? Na te pytania odpowiedziały dyrektor Szkoły Podstawowej 103 w Warszawie, Danuta Kozakiewicz oraz pielęgniarka szkolna, Agnieszka Bancerz-Dudek.
Kto szuka, ten znajdzie - głosi znane powiedzenie. Kto szuka śmieci, ten znajdzie biżuterię - tak może je rozwinąć burmistrz warszawskich Bielan. Podczas akcji zorganizowanej w lesie okazji Światowego Dnia Sprzątania natrafił na nietypowe znalezisko. Trwa poszukiwanie właścicielki.
Nietrzeźwą matkę dziecka zauważył przypadkowy mężczyzna. Nie pozwolił jej odjechać samochodem, tylko od razu wezwał policję. Badanie wykazało, że 35-latka ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Juri to piesek, który przez wiele miesięcy błąkał się po ulicach z przestrzelonym pyskiem. Na szczęście dobrzy ludzie znaleźli mu kochający dom i opiekunkę, dla której jego wygląd nie ma znaczenia.
Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?
W duńskiej telewizji emitowany jest program dla dzieci "Ultra Strips Down", który ma przeciwdziałać mediom społecznościowym bombardującym młodych ludzi obrazami doskonałych ciał. - Nie tak wygląda 90 procent świata. Mamy dodatkowy tłuszcz, włosy lub pryszcze. Chcemy pokazać dzieciom od najmłodszych lat, że to jest w porządku - powiedział gospodarz programu, Jannik Schow.
Jan Błachowicz pod koniec września 2020 r. stanie przed historyczną szansą zostania polskim mistrzem najlepszej organizacji MMA. Kiedy rozpoczął swoją karierę w mieszanych sztukach walki? Kto go wspiera? Jakie zmiany w życiu prywatnym wkrótce go czekają? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale.