Gorące tematy

  Polacy nie chcą miesiącami czekać na wizytę u dentysty refundowaną przez NFZ i coraz częściej płacą za leczenie z własnej kieszeni. W 2009 r. w prywatnych gabinetach zostawiliśmy grubo ponad 6 mld zł, czyli pięć razy więcej niż trzy lata temu. Jak dbać o zęby? Na to pytanie odpowiedziała w DDTVN Emma Kiworkowa, lekarz stomatolog, a dietetyk Dorota Osóbka wyjaśniła, czy dieta wpływa na zęby.

  Za zawodem dziennikarza muszą stać rzetelność i obiektywizm. Ale co, gdy dziennikarz, na którego słowach opiera się opinia publiczna, nie wie nic o temacie i gościu, z którym przeprowadza wywiad. Przykładem braku profesjonalizmu może być wywiad radiowy z Wojciechem Waglewskim, liderem zespołu Voo Voo, który przeprowadziła dziennikarka Radia Koszalin. Jak goście Dzień Dobry TVN: Joanna Szczepkowska, Jan Nowicki i Liroy reagują na głupotę dziennikarzy?

  Czy to możliwe, aby osoba niepełnosprawna została dziennikarzem? Otóż tak! Przykładem tego są niepełnosprawni dziennikarze: Bartłomiej Skrzyński i Iwona Krzyżak. Bartłomiej jest chory na zanik mięśni i jeździ na wózku, a Iwona jest jedną z "ofiar" polio.

  Jan Kobuszewski, Barbara Rylska, Grzegorz Wons, Ewa Kasprzyk, Paweł Wawrzecki, …to tylko znani aktorzy, którzy tworzą warszawski Teatr Kwadrat. Niektórzy z nich pracują w nim już od ponad 30 lat! Niestety 31 października będą musieli opuścić swoją siedzibę przy ul. Czackiego, ponieważ budynek, w którym znajduje się teatr został wykupiony.

  Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok, w którym za dyskryminację uznał zakaz dziedziczenia przez pary homoseksualne. Ze skargą do Trybunału w Strasburgu wystąpił Piotr Kozak, który po śmierci partnera dostał nakaz eksmisji. Polskie prawo wyraźnie mówi, że prawo do mieszkania przysługuje parom heteroseksualnym, żyjącym w konkubinacie i małżeństwom.

  Barbara Jackiewicz, matka 40-letniego Krzysztofa, ubiega się o eutanazję dla syna. Chce, by jej syn godnie umarł. Krzysztof cierpi na rzadkie powikłanie po odrze. Choroba doprowadziła do zaniku mózgu. Od 24 lat mężczyzna nie ma kontaktu ze światem. Zdaniem prof. Magdaleny Środy, etyka i filozofa, Barbara Jackiewicz powinna mieć prawo do ubiegania się o eutanazję dla syna.

  Czy w dzisiejszych czasach każdy z nas powinien się obawiać podsłuchów? O tym, jak popularne jest ostatnio podsłuchiwanie rozmawialiśmy dzisiaj w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Bettinem, produkt manager CTR Partner.

  Program "Moje Silne Drzewo" to akcja ekologiczna inicjowana przez Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z Fundacją "Nasza Ziemia" oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach. Celem programu jest propagowanie świadomych, pro-ekologicznych postaw oraz uwrażliwienie Polaków na kwestię dbałości o środowisko. O symbolice drzew porozmawialiśmy z prof. Wojciechem Bursztą, antropologiem kultury.

  Strefa ciszy. Nie wokół jezior czy parków narodowych, ale… w pociągach. Poseł Jan Rzymełka proponuje, by wprowadzić w pociągach zakaz głośnego rozmawiania i słuchania muzyki. Skąd ten pomysł?

  25 marca do sprzedaży trafiło polskie wydanie "Księgi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata", przedstawiającej sylwetki Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów i zostali uhonorowani medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ile trwały prace nad książką? O tym dr Eleonora Bergman, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  22 września w podwarszawskim Celestynowie 77-letni mężczyzna zabił żonę i syna. Przyczyną tragedii był rodzinny konflikt o podział majątku. Jak donosi TVN24 - w domu trwała zamiejscowa rozprawa sądowa ze względu na zły stan zdrowia jednej z uczestniczących w niej osób. Gościem Dzień Dobry TVN był mediator Konrad Sobczyk i Joanna Sochacka, ekspert do spraw rozwodowych.

  1 października zakończyła się piąta edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. 12 tysięcy uczestników nadesłało 70 tysięcy zdjęć. Laureatem Grand Prix został Jakub Kamiński, autor fotoreportażu "Salary man". Jakub Kamiński był gościem Dzień Dobry TVN, razem z redaktor naczelną National Geographic Polska Martyną Wojciechowską i Tomaszem Tomaszewskim, przewodniczącym jury.

  Rynek produktów spożywczych to dla zwykłego konsumenta dżungla. Co wybrać, co jest lepsze, bardziej wartościowe i zdrowsze? Towar na półkach kusi nie tylko wyglądem, ale i zapachem. Można powiedzieć, że w pierwszej kolejności jemy nosem. Gościem DDTVN był Jan Stradowski, szef działu nauki "Focus", Joanna Czerniawska- Far, psycholog oraz Łukasz Dzieran, Jan Nawrocki i Aneta Kopiczko z Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston".

  W związku z 20. rocznicą śmierci Jerzego Kukuczki (zginął dokładnie 24 października) zorganizowano wyprawę pod południową ścianę Lhotse w Himalajach, gdzie zginął ten wybitny alpinista. W naszym studiu dziennikarka Alina Markiewicz i jej mama Anna opowiedziały nam więcej o swojej pasji, którą są góry i o Jerzym Kukuczce.

  W Polsce, na poziomie czysto akademickim dyscyplina ta pojawiła się w 1969r. Intensywny jej rozwój obserwujemy od 1995 roku. Kim są i czym się zajmują?

  W 2002 r. Iwan z grupą kilkunastu przyjaciół z Polski pojechał nad Bajkał. Tam spotkali babcię z wnuczką – Nastazją. Dziewczyna, dołączyła do ich ogniska, zafascynowała Iwana. Spędzili razem noc i wywiązała się między nimi przyjaźń.

  Film "Kochaj i tańcz" odnotował rekordowy wynik otwarcia. Produkcję, w pierwszy weekend projekcji, obejrzało prawie 400 000 widzów. Jest to najlepszy wynik polskiego filmu od 10 lat.

  Film w krzywym zwierciadle pokazuje perypetie współczesnych bohaterów, pięknych i bogatych, uwikłanych w miłosny wielokąt. Mąż chce zdradzić żonę, żona męża i przez przypadek lądują w jednym hotelu...

  22 grudnia "Brzydula" znika z anteny na zawsze! W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś aktorów tego popularnego serialu. Razem wspominaliśmy ich pobyt na planie zdjęciowym "BrzydUli". Dowiedzieliśmy się także, jakie mają plany zawodowe na przyszłość.

  "Hip-Chopin" to singiel przygotowany specjalnie z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Autorami są znany z formacji Warszafski Deszcz raper Numer Raz, wokalistka Seta oraz kompozytor Sir Michu. W Dzień Dobry TVN mogliście się poznać efekt tego nietypowego projektu.

  "Stop bosym stopom"- kalendarz "Dżentelmeni", to akcja charytatywna zorganizowana w Polsce już po raz czwarty. Dwunastu znanych dżentelmenów znowu oddało swoje twarze na rzecz dzieci z najuboższych rodzin. Wszystkie poprzednie edycje akcji odniosły wielki sukces. Czym zaskoczy nas najnowsza edycja?

  Już 28 grudnia na Małym Rynku ruszył sylwestrowy projekt „Strefa Kobiet”, czyli kompilacja wszystkiego co piękne. W specjalnie wydzielonej części Strefy tzw. „Klinice Urody” laureatki konkursu internetowego będą uczestniczyć w niecodziennych metamorfozach

  8-letni Kacper powinien chodzić do szkoły, bawić się z rówieśnikami i robić wszystkie inne rzeczy, które robią dzieci w tym wieku. Niestety los zadecydował inaczej. Kacper urodził się z olbrzymim guzem-naczyniakiem limfatycznym, który nie tylko deformuje mu twarz, ale przede wszystkim utrudnia normalne funkcjonowanie. Jedyną szansą dla chłopca jest szereg kosztownych operacji przeprowadzanych zagranicą. Dlatego 1 października ruszyła aukcja charytatywna „ Gwiazdy dla Kacpra”.

  Tradycyjnie już Radio ZET zaprasza swoich słuchaczy na wakacyjne koncerty. Tegorocznym hasłem letnich imprez jest "Siła Muzyki". Po raz pierwszy w historii wakacyjne koncerty organizowane przez Radio ZET słyszą i widzą nie tylko osoby, które przyjdą pod multimedialną scenę. Wszystko za sprawą bezpośrednich transmisji nadawanych na antenie Radia ZET i telewizji TVN. Przed nami trzeci i zarazem ostatni koncert.

  Kamila Baar w filmie zagrała córkę generała Sikorskiego - Zofię Leśniowską. Jest najbliższym doradcą i tłumaczem swojego ojca. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o tym, co ją najbardziej zaciekawiło w postaci, którą grała.*

  Scenariusz "Generała" został oparty na ustaleniach Dariusza Baliszewskiego, historyka i publicysty. Według niego, polskiego premiera zamordowano, a katastrofa samolotu została upozorowana. W filmie pokazane są losy polskiego kuriera Jana Gralewskiego i jego żony Alicji Iwańskiej.

  W filmie ważną rolę odgrywają stroje i scenografia. Kostiumy były bardzo skrupulatnie dobierane, każdy detal musiał pasować. Skompletowanie zajęło około 2 miesięcy.

  Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca szkoły w całej Polsce do przyłączenia się do akcji "Flagi wolności, truskawki radości" i ułożenia największej żywej polskiej flagi. Najciekawsze flagi zostaną zaprezentowane 5 czerwca na internetowej stronie CEO.