Wojciech Pszoniak był zasłużonym człowiekiem dla polskiej i francuskiej kultury. Wybitny aktor, który zmagał się z nowotworem, zmarł 19 października w wieku 78 lat. Tak zapamiętała go redakcja "Dzień Dobry TVN".
Żyjemy w czasach, gdy najmniejszym nawet kichnięciem narażamy się na podejrzliwe spojrzenia, z których łatwo wyczytać pytanie - "koronawirus?!". Frustracja i strach spowodowały nowe zjawisko - falę hejtu wobec osób, które są zakażone. Nienawistne komentarze i spojrzenia spotykają nawet lekarzy, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z chorymi, bo ratują im życie. O zjawisku hejtu mówiła Ewa Kowalska, która doświadczyła go, gdy razem z rodziną zaczęła chorować oraz dr Tomasz Karauda, który leczy osoby zarażone wirusem.
Katastrofa samolotu IŁ-62-M "Tadeusz Kościuszko" miała miejsce w 1987 roku. Maszyna rozbiła się wówczas w Lesie Kabackim. W poniedziałkowym Dzień Dobry TVN gościło małżeństwo Nowotnik. To właśnie kapitan Marian Nowotnik miał usiąść za sterami podczas tragicznego lotu.
Grzybobranie śmiało może konkurować z grillowaniem, które od lat uważane jest za "narodowy sport Polaków". Z badań wynika, że 77% obywateli choć raz w życiu zbierało grzyby. Na pomoc w szukaniu maślaków czy prawdziwków przychodzi Marek Snowarski, grzybowy synoptyk.
Od 19 października obowiązują obostrzenia związane z nasilającą się epidemią koronawirusa. W strefie czerwonej wesela są zakazane, a w strefie żółtej maksymalnie 20 osób może się bawić bez tańców. Co w takiej sytuacji mają robić państwo młodzi? Czy branża przetrwa kolejne restrykcje? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną oraz Martyną Gabriel, organizatorką i dekoratorką wesel.
Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana pod pseudonimem Red Lipstick Monster w jednym z filmików podzieliła się informacją na temat stanu swojego zdrowia. Wynik testu na COVID-19, ku jej zaskoczeniu, okazał się pozytywny. Ewa nie miała wcześniej żadnych objawów.
Dwóch chłopców dorastało na oczach całego świata. William i Harry, czyli synowie księżnej Diany i księcia Karola, przez całe życie znajdują się na świeczniku. Obecnie dużo mówi się o ich rzekomym konflikcie. Czy takowy rzeczywiście istnieje? Temat podjął brytyjski pisarz, Robert Lacey, w swojej książce "Bitwa braci".
Z dnia na dzień przypadków zakażenia koronawirusem przybywa. Sytuacja robi się poważna. W Małopolsce lekarze muszą podejmować decyzję o tym, kto zostanie podłączony do respiratora, a kto nie.
Sytuacja epidemiczna w Polsce jest coraz trudniejsza. Druga fala zakażeń spowodowała, że w szpitalach brakuje miejsc dla pacjentów. Brakuje także respiratorów.
Pandemia koronawirusa trwa. Jak to znosimy? Według psychologa niepewność i niewiedza o tym, co będzie dalej w kluczowych aspektach życia, budzi lęk. U wielu osób towarzyszy temu poczucie braku nadziei na powrót do normalności. Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji i gdzie szukać pomocy?
Anna Senkara, nasza reporterka w Wielkiej Brytanii, spotkała się z Clare Nasir i Simonem Kingiem – meteorologami brytyjskimi i autorami książki "Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych", która właśnie została wydana w Polsce. Z tej okazji Ania spotkała się z ekspertami od pogody i zadała im kluczowe pytania o zjawiska, które nas otaczają.
Statystyki dotyczące zarażeń koronawirusem stale rosną. Wiadomo, że choroba dociera także do najmłodszych. Co chwilę dowiadujemy się o kolejnych nauczycielach i uczniach zakażonych COVID-19. Czy boicie się posyłać dziecko do szkoły i czy podstawówki powinny przejść na nauczanie zdalne?
Od soboty 17 października siłownie oraz kluby fitness w całej Polsce będą zamknięte. To jedno z obostrzeń, które w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusa ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Branża nie zgadza się z decyzją rządu i zapowiada protest w Warszawie.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek nową listę żółtych i czerwonych stref. Jak od dziś będzie wyglądało nasze życie? O tym opowiedział nam dr Mariusz Sokołowski, ekspert ds. bezpieczeństwa, były rzecznik Komendanta Głównego Policji.
Jak będzie wyglądała praca szkół w systemie mieszanym? Szczegóły dotyczące ogólnych zasad przygotowuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Według rzeczniczki resortu, decyzja dotycząca ograniczenia ich funkcjonowania jest niezwykle trudna.
Zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie mieszkających w Rybniku dzieci. W ich moczu badania wykazały rakotwórczy "czarny węgiel". Jego poziom był wielokrotnie wyższy niż u ich rówieśników ze Strasburga.
Podaruj Misia to wyjątkowa akcja charytatywna. Kupując maskotkę, wspieracie podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Którego misia w tym roku wybierzecie?
Kinomaniacy z niecierpliwością czekają na nowego "Batmana". W dzisiejszym programie Sandra Hajduk pokazała zdjęcia z planu, które wywołały niemałe poruszenie. "To nie jest Colin Farrell" – powiedział z niedowierzaniem Filip Chajzer.
Australijscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, z którego wynika, że koronawirus może przetrwać na banknotach, telefonach i innych przedmiotach do 28 dni. Takie informacje mogą niepokoić, dlatego o komentarz do nich poprosiliśmy chemika, prof. Marcina Drąga.
Gracja Kalibabka zakończyła swoja przygodę w Top Model. Za nami siódmy odcinek programu. Modelka odpadła w zadaniu, w którym uczestnicy musieli nagrać modowy film sportowy.
W ramach walki z pandemią koronawirusa w części Francji od soboty zacznie obowiązywać godzina policyjna - od godz. 21 do 6 następnego dnia. Zostaną nią objęte m.in. Paryż, Marsylia, Tuluza i Montpellier. Decyzja prezydenta Emmanuela Macrona spotkała się głównie z negatywnym przyjęciem - zarzuty wysuwają politycy i przedsiębiorcy.
Czy szkoły są gotowe na zdalne nauczanie? Część uczniów apeluje do polskiego rządu o podjęcie działań mających na celu ochronę szkół przed pandemią, w tym o zawieszenie zajęć stacjonarnych, przejście na "tryb hybrydowy" czy przynajmniej zaostrzenie przepisów sanitarnych w szkołach.
Znajduje się w grupie ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące, mimo to udało mu się pokonać wirusa. Pan Józef ma 98 lat i po trzech tygodniach walki wygrał z COVID-19. To jeden z najstarszych Polaków, którzy przeżyli koronawirusa.
Od 27 września w Górskim Karabachu trwa konflikt zbrojny. Sporne terytorium pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem od lat zmusza obywateli tych krajów do walki. O tragicznej sytuacji w tamtym regionie powiedziała w Dzień Dobry TVN dr n. med. Emma Kiworkowa, polsko-ormiańska stomatolog i działaczka społeczna.
Eutanazja dzieci do 12. roku życia byłaby możliwa tylko i wyłącznie w przypadku nieuleczalnie chorych. Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa rząd holenderski.
Duńscy weterynarze i rolnicy rozpoczęli uśmiercanie co najmniej 2,5 mln norek. Powód? U zwierząt na 63 fermach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Hodowcy niezainfekowanych norek muszą je wybić sami.
Pani Urszula miała niepokojące objawy. Wezwała karetkę. Lekarz przez teleporadę uznał, że są to symptomy typowe dla zawału i zalecił przewiezienie jej do szpitala, ale obecny na miejscu ratownik medyczny, stwierdził, że będzie bezpieczniej, jeśli zostanie ona w domu. Gdy 41-latka trafiła na SOR, było już za późno na ratunek. Sprawą zajęli się reporterzy "Uwagi! TVN".
Kto powiedział, że nauczyciela i ucznia nie może łączyć przyjacielska relacja? Takie przyjaźnie często się zawiązują - głównie między pedagogami i absolwentami. W naszym programie gościliśmy żywe dowody na potwierdzenie tej tezy – Edytę Plich, Anię Mazurek, Aleksandrę Jabłońską-Błokowską i Klaudię Wójcik.
Sukcesem Igi Świątek żyjemy od kilku dni. Mistrzyni wyznała, na co chciałaby wydać pieniądze wygrane w Turnieju Rollanda Garrosa. Pomysł spodobał się Filipowi Chajzerowi.
Lara Gessler wyszła za mąż za Piotra Szeląga. Opublikowała fotografie pełne romantyzmu. Gratulacji nie ma końca.