Gorące tematy

  Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez trudno związać koniec końcem. Dlaczego w rodzinie łatwo o kłótnię o majątek? Jak do niej nie dopuścić? Spadkobierczyni fortuny giganta kosmetycznego L'Oreal wyrzekła się swojej jedynej córki. Liliane Bettencourt, najbogatsza kobieta świata, nie chce oglądać córki, bo ta oskarżyła matkę o to, że dała się ona wykorzystać swojemu przyjacielowi.

  54 polskich członków Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przez tydzień pomagało Haitańczykom po tragicznym trzęsieniu ziemi. Jak wygląda dziś sytuacja na Haiti? O tym porozmawialiśmy m.in. z Markiem Komorowskim, zastępcą dowódcy polskiej grupy ratowniczej na Haiti.

  W Starogardzie Szczecińskim 2,5 letni chłopiec wziął ze sklepowej półki popularny środek do przeczyszczania rur. Dziecko otworzyło opakowanie i połknęło żrące granulki. Tylko szybka reakcja rodziców uratowała chłopca, ale i tak przebywa on w szpitalu z ciężkimi oparzeniami przełyku. Jak to jest możliwe, że dziecko poradziło sobie z zabezpieczoną zakrętką opakowania? O tym Piotr Koluch z Fundacji Pro-test.

  Artur Barciś palił papierosy przez 15 lat. Przestał dopiero wtedy, gdy lekarz zabrał go na oddział chorych na raka płuc. To była terapia wstrząsowa - wspomina. Potem korzystał jeszcze z akupunktury. Poskutkowało, bo rzucił palenie. W Światowym Dniu Rzucania Palenia porozmawialiśmy o tym, jak skutecznie pozbyć się tego paskudnego nałogu.

  W 23. rocznicę wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, profesor Zbigniew Jaworowski przedstawia nowe spojrzenie na prawdziwe skutki katastrofy. Wspomnieniami z tego okresu dzieli się z nami Weronika Marczuk-Pazura, która wtedy jeszcze mieszkała na Ukrainie.

  RyzyKOchania jest kampanią społeczną poświęconą problemowi HIV/AIDS, skierowaną do środowiska akademickiego. Każdego roku wykrywa się średnio ponad 700 zakażeń HIV w Polsce, a jak wskazują badania, tylko 40 proc. młodych ludzi ma właściwą wiedzę na temat HIV.

  Od soboty (10.04.) codziennie, co najmniej po 300 harcerzy pełniło służbę pod Pałacem Prezydenckim. Druhowie i druhny ze wszystkich organizacji harcerskich działających w Polsce, wspólnie pomagali ludziom, którzy przychodzili oddać hołd tragicznie zmarłym Lechowi i Marii Kaczyńskim. Pilnowali porządku, pomagali w przypadkach zasłabnięć, porządkowali kwiaty i znicze przyniesione przez Polaków pod pałac prezydencki.

  Gościem Anny Maruszeczko - w "Zielonych drzwiach" - był Piotr Niewiadomski, koordynator projektu "Turystka dla Wszystkich".

  Aktor Maciej Kozłowski przegrał walkę z ciężką chorobą - zapaleniem wątroby typu C. Zmarł w Warszawie w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 52 lata. Do jego najsłynniejszych ról należą te w "Psach", "Killerze" oraz "Ogniem i mieczem". Jego kreacja w "Generale Nilu" z 2008 roku została uznana przez krytyków za najlepszą w jego karierze. Aktora wspominamy w DDTVN razem ze scenarzystą Cezarym Harasimowiczem.

  Dziś przypada piąta rocznica wejścia Polski do UE. Od 1 maja Polacy i obywatele innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej będą mogli pracować w Belgii bez ubiegania się o pozwolenie na pracę. Najbardziej poszukiwani na belgijskim rynku pracy są farmaceuci, inżynierowie, personel medyczny i biotechnolodzy.

  W księgarniach ma pojawić się bajka o dwóch pingwinach–tatusiach, którzy wspólnie wychowują dziecko, małego pingwinka. Pozycję chce sprowadzić Robert Biedroń, lider Kampanii przeciw Homofobii.

  W Polsce przybywa spraw o uprowadzenie dziecka za granicę. W studiu gościliśmy Karolinę Nadolską, która walczy o zmianę orzeczenia, na podstawie którego musi odesłać swojego syna do byłego męża mieszkającego w Meksyku. Gościem Dzień Dobry TVN był też Jarosław Sellin, poseł Polska Plus. Co należy zmienić w ustawodawstwie polskim?

  O tym, kto zostanie jurorem 5. edycji programu "You Can Dance" było głośno już od dawna. Od plotek na ten temat aż huczało w mediach. Kandydatek było kilka, ale wszystkie pobiła Anna Mucha, zwyciężczyni 10. edycji "Tańca z gwiazdami". W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o to, jakim będzie sędzią i, czy w razie potrzeby będzie łagodzić spory Michała i Augustina?

  Jej egzamin dojrzałości wzbudzał ogromne zainteresowanie mediów. Presja mediów była na tyle duża, że pierwszego dnia, podczas egzaminu z polskiego, Renata Beger była, jak twierdzi, zestresowana i egzamin nie poszedł po jej myśli. Dostała trójkę. Dopiero egzamin z geografii poszedł jej lepiej. Czy była posłanka Samoobrony ściągała na maturze? A jak swoją maturę wspomina artysta sceniczny Konjo i tancerz Żora Korolyov?

  W piwnicy jednego z natolińskich bloków działa niezwykłe studio nagraniowe. Jest ono bezpieczną przystanią dla zagubionej młodzieży, pozwala je konstruktywnie wykorzystać wolny czas.

  Czy mężczyzna, który płacze jest niemęski? Czy publiczny płacz mężczyzny jest powodem do wstydu, czy może do dumy? Okazuje się, że są mężczyźni, którzy jednak nie wstydzą się płakać. To tancerz Michał Piróg, wioślarz Michał Jeliński i aktor Jacek Rozenek, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Z Małgorzatą Cieloch, rzecznikiem prasowy UOKiK i oraz Krystyną Krawczyk, dyrektorem Biura Rzecznika Ubezpieczonych porozmawialiśmy o braku odpowiedzialności konsultantów infolinii.

  Michał Bogajewicz zajmuje się produkcją powozów stylowych typu lando i dyliżansów. Dziś opowiedział nam trochę o swoim nietypowym zajęciu.

  Mimo wielu kampanii społecznych uwrażliwiających pasażerów środków komunikacji społecznej na sytuację kobiet w ciąży, nadal rzadko ustępujemy miejsca ciężarnym. Przyjęło się, że to osobom starszym zwalnia się miejsce siedzące. Pasażerowie pytani, dlaczego nie reagują na ciężarne kobiety stojące w autobusie, mówili, że nie umieją odróżnić kobiety grubej od kobiety w ciąży.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy kobiety, które nie boją się wypowiadać własnego zdania. Ilona Łepkowska, określana mianem "królowej polskich seriali", została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet. Monika Olejnik od dwudziestu lat utrzymuje się na najwyższych pozycjach rankingu polskich dziennikarzy. A Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz udowodniła, że jest gotowa walczyć w obronie miłości.

  Nowy kanał, kierowany do warszawiaków, rusza już jutro. grudnia. Kanał będzie niekodowany i ma nadawać porady i informacje. W studiu postaramy się wyciągnąć jak najwięcej informacji od dyrektorów stacji, Macieja Maciejowskiego i Patrycji Redo.

  Największe problemy dzieci w Polsce to, zdaniem Mirosławy Kątnej z Komitetu Obrony Praw Dziecka, nierówność szans, tolerancja na przemoc ze strony dorosłych, ogromny odsetek sierot społecznych i bieda. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że ponad jedna czwarta dzieci w Polsce żyje w biedzie lub na jej krawędzi. Pod tym względem wypadamy gorzej niż większość europejskich państw. Wyprzedziła nas nawet Rumunia i Bułgaria.

  Po śmierci 20-letniego mężczyzny w Łodzi, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka. Śledczy wyjaśnią, czy młody człowiek zatruł się śmiertelnie dopalaczami. O szkodliwości dopalaczy rozmawiamy z Bogusławą Bukowską, dyrektor Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

  Urodził się w Krakowie, ukończył Warszawską Akademią Muzyczną. Mariusz Kwiecień to słynący z pięknego głosu, ogromnej muzykalności i silnej osobowości scenicznej, światowej sławy baryton. Mimo jego napiętego grafiku udało nam się ściągnąć go do studia "Dzień Dobry TVN".

  Od września niektórzy skazani za drobne przestępstwa wcale nie muszą iść za kratki. Karę odbywać będą w domu dzięki nowemu Systemowi Elektronicznego Dozoru Skazanych. W studiu "Dzień Dobry TVN" generał Paweł Nasiłowski, Szef Służby Więziennej, opowiedział o tym, jak działa ten system i, jakie są jego zalety i wady.

  Dziś przypadła 23 rocznica wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Z naszymi gośćmi porozmawialiśmy o tym, czy w dzisiejszych czasach elektrownie atomowe są potencjalnym zagrożeniem.

  Czy za 30 lat będziemy mogli się przenosić w czasie lub podróżować między planetami? A może każdy z nas będzie się mógł bez problemu teleportować? Gościem Dzień Dobry TVN był Jan Stradowski, szef działu nauki miesięcznika Focus.

  Technologia idzie w parze z ekologią. Najnowsze techniczne rozwiązania, takie jak baterie na cukier, łapacze mgły czy parkiet taneczny produkujący energię mogą w tani i efektywny sposób przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Wszystkie te wynalazki będzie można obejrzeć na wystawie w Poznaniu podczas Światowej Konferencji ds. Zmian Klimatycznych.

  Projekt Jarosława Gowina przewiduje m.in. zakaz tworzenia zarodków zapasowych, zakaz badania ich w celu eliminacji uszkodzonych, zakaz korzystania z zapłodnienia in vitro dla kobiet po czterdziestym roku życia oraz osób z wadami genetycznymi i par, które nie są małżeństwem. O skomentowanie projektu ustawy poprosiliśmy Jana Karola Wolskiego, androloga z kliniki Novum oraz Małgorzatę Kostrzewską - Rozenek, która może być matką dzięki zapłodnieniu in vitro.

  Kiedy dopada nas choroba, wtedy szczególnie doceniamy bliskość osób, które kochamy i, które otaczają nas opieką i dodają otuchy w trudnych chwilach. W przypadku dzieci poczucie miłości i bezpieczeństwa, jakie dają im rodzice potrafi rozjaśnić radością nawet najbardziej ponurą szpitalną salę. O szpitalnych zmaganiach małych pacjentów opowiedziała Małgorzata Źródłowska, pielęgniarka i oddziałowa ze Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.