Gorące tematy

  "Ostatnie minuty były najtrudniejsze. Starałam się nie myśleć o rodzinie, bo moim zadaniem była przede wszystkim pomoc pasażerom. Starałam się nie dekoncentrować, żeby nie płakać. Łzy same jednak napływały, ale starałam się trzymać" - tak sytuację przed awaryjnym lądowaniem pamięta stewardesa Anna Michalak - Zawadzka. A jak, moment przed lądowaniem, pamięta pozostała załoga? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy stewardesy lotu 16 : Wiolettę Bugajską, Magdalenę Gortat oraz wspomnianą już Annę Michalak - Zawadzką. Towarzyszyła im rodzina: syn Pani Magdaleny Maciej Kochaniak, mama Pani Wioletty Danuta Sowa oraz mąż Pani Anny Andrzej Zawadzki.

  Polityka, gospodarka, religia, lotnictwo czy po prostu ....całowanie. Co dla Was było najważniejsze w minionym tygodniu?

  Gościem Dzień Dobry TVN był bohater ostatnich dni kapitan Tadeusz Wrona, który awaryjnie lądował samolotem Boeing 767 na warszawskim Okęciu. W studiu towarzyszyła mu żona, córka, syn i narzeczona syna. Zapytaliśmy rodzinę kapitana o to, jakim jest ojcem i mężem? Jak poznał żonę? Czy teraz wszyscy próbują zbliżyć się do rodziny Wronów? Co czuła żona, kiedy dowiedziała się o awarii samolotu? Czy korzystał z pomocy psychologa? I najważniejsze pytanie, co - zdaniem kapitana - było przyczyną awarii?

  Jego słowo "powodzenia "usłyszała cała Polska. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy tego, który sprowadził lot nr 16 na ziemię, kontrolera ruchu lotniczego Macieja Szczukowskiego. Kiedy zorientował się, że lądowanie Boeinga 767 nie będzie zwykłym lądowaniem? W jakim tempie docierały do niego kolejne informacje o awarii samolotu?

  Zacznij niedzielę z „ Dzień Dobry TVN”. A w programie: Doda i Błażej!. Tylko u nas razem!!! Ponadto: ”la dolce vita” Zbigniewa Bońka, czyli jak na „sportowej emeryturze” żyje słynny Zibi oraz Gok Wan - stylista, który zmienia życie kobiet. Serdecznie zapraszamy na róg Hożej i Marszałkowskiej w Warszawie do kawiarenki z gwiazdą. Naszym gościem będzie Ewa Farna.

  Szef jest dla Chińczyka Bogiem. Trzeba być mu posłusznym. Taka jest hierarchia, a ta jest w chinach bardzo ważna. Chińczycy w restauracjach bardzo często na siebie krzyczą. Taki mają sposób komunikacji. Klient jest panem bo płaci, kelnerzy mają sprawić, żeby poczuł się jak król.

  Katarzyna Rosicka-Jaczyńska od 10 lat choruje na SLA, czyli stwardnienie boczne zanikowe. Nie chodzi i nie mówi. Nie przeszkodziło jej to jednak napisać książki, która obecnie jest jedną z najlepiej sprzedających się pozycji autobiograficznych w Polsce. Zobaczcie historię Pani Katarzyny.

  Wczoraj odbyła się gala Wiktory 2010, podczas której wręczono jedną z najbardziej prestiżowych polskich nagród telewizyjnych. Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, Magdę Gessler i Anitę Werner, którzy zostali nagrodzeni Wiktorem.

  Krystyna Chiger podczas wojny przeżyła 14 miesięcy w kanałach. Te doświadczenia opisała w książce „Dziewczyna w zielonym sweterku”. Na podstawie jej losów powstał film Agnieszki Holland "W ciemności". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krystynę Chiger oraz jej męża Mariana Kerena uratowanego podczas wojny przez Oskara Schindlera.

  Zacznij niedzielę z „ Dzień Dobry TVN”. Tylko u nas życie rodzinne legendy polskiej piosenki, czyli Maryla Rodowicz z córką Kasią . Tylko my wiemy, czym zajmuje się Piotr Gąsowski przez cały tydzień. W programie także Andrzej Gołota pokaże nam swój dom w Chicago. Ponadto Tomasz Starzewski, czyli Polak, który ubierał Margaret Thatcher oraz Lady Dianę. Zapraszamy jutro od 8:30!

  Ich praca nie należy do najłatwiejszych. To często ona nich spoczywa odpowiedzialność za życie oraz bezpieczeństwo pasażerów i załogi przebywającej na pokładzie samolotu. W wieży, gdzie pracują kontrolerzy lotów w Warszawie, był reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Anna Grodzka kandydowała w wyborach do Sejmu i zdobyła mandat poselski. Na liście wyborczej Ruchu Palikota w okręgu krakowskim zajęła pierwsze miejsca. Uzyskała 19 451 głosów. Została tym samym pierwszą w Polsce osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Grodzka opowiedziała, jak zmieniło się jej życie po wyborach.

  W związku z nowymi przepisami, które nakładają na lekarzy bardzo wysokie kary za błędnie wystawioną receptę lub za bezzasadne przyznanie pacjentowi prawa do refundacji leku, lekarze ostrzegają, że od przyszłego roku przestaną wypisywać recepty na leki refundowane. Jak mają się w tej sytuacji zachować pacjenci? O to w studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Katarzynę Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.

  Andrzej Wajda po latach odzyskał szablę ojca. Reżyser otrzymał ją od Anny Krok, mieszkanki dawnego domu oficerskiego, w którym do 1940 r. mieszkała rodzina Wajdów. Wajda w 1939 roku zakopał szablę. W latach 70. ojciec Krok wykopał ją przypadkiem. Teraz pamiątka rodzinna wróciła do Andrzeja Wajdy.

  Są młodzi, ambitni i „oburzeni” skutkami kryzysu gospodarczego. „Ruch Oburzonych”, bo o nim mowa, w minioną sobotę wyszedł na ulice najważniejszych miast świata – w tym także Warszawy. Co łączy oburzonych z Polski z oburzonymi z Hiszpanii? Co oburza ich najbardziej? Kim są członkowie "Ruchu Oburzonych"?

  Czy to jest możliwe? Tak, i to niebawem Polacy będą podróżować super szybkim pociągiem, który zwie się Pendolino. W kokpicie tej maszyny był nasz reporter Filip Chajzer. Teraz kolej na Polskę!

  Zdesperowany mężczyzna koczuje i głoduje od kilku dni przed sądem rodzinnym w Gryficach. Chce zwrócić uwagę na niesprawiedliwe, jego zdaniem, sądownictwo, które jest przychylne wyłącznie dla matki. W Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokat Annę Lesiak oraz Mateusz Kijowski, ojca 4 dzieci, współautora bloga nocotytato.org.pl.

  Wydawałoby się, że Kambodża to tropikalny raj. Jednak w tym "raju" kobiety są traktowane jak niewolnice, jak towar. Szczególnym problemem Kambodży jest prostytucja dziecięca. małe dziewczynki sprzedaje się do domów publicznych i zmusza do seksu.

  Tym razem w Salonie Grzechu grzeszyła Dorota Gardias. Zobaczyła na własne oczy, jak rybki jedzą ludzką skórę! Wykonują także pedicure oraz medicure. Czy taki zabieg boli, czy raczej łaskocze? My mieliśmy okazję to sprawdzić.

  "Nigdy nie ukończyłem college'u. Prawdę mówiąc, nie zaszedłem w mojej uczelnianej karierze dalej niż tu i teraz. A teraz właśnie chcę wam opowiedzieć trzy historie z mojego życia. Spokojnie, tylko trzy" - Steve Jobs.

  O programie wyborczym partii Nowa Prawica rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z jej założycielem. W jaki sposób Janusz Korwin-Mikke chce zlikwidować biurokrację? Dlaczego uważa za najważniesze, by kobiety miały przywileje, a nie równe prawa?

  Jutro w Dzień Dobry TVN, czy kobieta powinna być zazdrosna o przyjaciółkę męża? O tym porozmawiamy z Katarzyną Montgomery, Izabelą Janachowską oraz z Jackiem Santorskim. W programie także, czy bycie singlem to sposób na niezależność, czy może raczej na samotność - o to zapytamy Mikołaja Komara oraz Piotra Mosaka. Dowiecie się także, jak udzielić pierwszej pomocy dziecku. Budzimy Was jutro o 8:30!

  Od 1 października budżet państwa dopłaca rodzicom legalnie zatrudniającym opiekunki do dzieci. Do tej pory, by niania pracowała legalnie, trzeba było spełnić mnóstwo biurokratycznych wymogów. Teraz państwo zapłaci za nianię składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, wypadkowe i zdrowotne. Gościem Dzień Dobry TVN była Sylwia Wanot z portalu niania.pl.

  Kontrole antydopingowe są koszmarem sportowców – mogą ich dopaść zawsze i wszędzie. Agnieszka Rylik sprawdziła, jak działają kontrole antydopingowe. Pod lupę kontrolerzy wzięli naszego pływaka Pawła Korzeniowskiego. Co sportowcy sądzą o kontroli antydopingowej? Czy taka procedura jest upokarzająca dla zawodnika? Czy są sposoby na oszukanie kontrolera?

  Od września możemy go zobaczyć w dwóch serialach: "Przepis na życie" oraz w "Prosto w serce”. Philippe Tlokinski oprowadził Andrzeja Sołtysika po ukochanych miejscach aktora, czyli po Paryżu i Genewie. Co o swoim synu mówią rodzice i jak Philippe wygląda jako „chłopak z gitarą”?

  1 października wchodzą w życie przepisy ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech, na mocy których rodzic będzie mógł zatrudnić nianię. Z budżetu państwa będą opłacane dla niej składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe) i zdrowotne, do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. W studiu Dzień Dobry TVN te zmiany ustrojowe komentowali Zbigniew Urbański oraz prowadzący Paweł Blajer, który prowadzi „Blajer mówi: Biznes” w TVN CNBC.

  Mieszkańcy Złotoryi mają swojego Wielkiego Brata, który słucha, patrzy i ... mówi. Co sądzą autochtoni o permanentnej inwigilacji?

  Chodzi w koszulce z napisem: "Jestem gejem", nieobce mu się takie gadżety, jak wibrator czy świński łeb. Kim naprawdę jest Janusz Palikot? Kontrowersyjnego polityka gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówił w Dzień Dobry TVN, że Unię Europejską czeka poważny kryzys, że Polska go też odczuje na przełomie października i listopada. Zapowiada także duże zmiany temperatury w zimie. - Nie jestem do końca pewien, czy będziemy oglądać spokojnie Euro 2012 - mówił w porannym programie.