Gorące tematy

  Pierwszy docinek trzeciej edycji będzie emitowany w sobotę, 4 września o godzinie 20. W tej edycji występują zawodnicy, którzy oprócz talentu rozumieją, że potrzebna jest również osobowość sceniczna. Czego możemy się spodziewać po najnowszej edycji tego programu? Tego mogliście się dowiedzieć tylko w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  Na czym polega uzależnienie od miłości? Dlaczego w uzależnienie od miłości częściej wpadają kobiety? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Ostafin, która przyznaje się do uzależniania od miłoci, Eugenią Herzyk, prezesem fundacji "Kobiece Serca" oraz Barbarą Stanisławczyk, redaktor naczelną miesięcznika "Sukces".

  Po Testostereonie i Lejdis najmodniejsi twórcy filmowi, Konecki i Saramonowicz, startują z kolejną komedią damsko-męską, mającą łamać stereotypy. "Idealny facet dla mojej dziewczyny" to film o miłości od pierwszego wejrzenia i o tym, że ludzie pochodzący z bardzo różnych środowisk mogą być razem, pomimo przeciwności losu, przyzwyczajeń i poglądów.

  Wybór Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych wskazuje na to, że Amerykanie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienili swoje podejście do odmienności rasowej. Jeśli jednak Barack Obama nie sprawdzi się jako prezydent, w Ameryce do głosu mogą dojść rasistowskie ugrupowania, które będą krytykować rządy czarnoskórego polityka.

  Zespół November Project jest ewenementem na rynku muzycznym. Tworzy go dwunastu muzyków, z których siedmiu jest niepełnosprawnych. Swoją muzyką wykraczają poza podziały. Na ich koncerty przychodzą wszyscy, bo bariera miedzy pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi nie ma tutaj znaczenia. November Project wykonał w studiu Dzień Dobry TVN utwór "Miłością serce". Jak oceniacie ich występ?

  Marcin Mamoń od 15 lat jeździ po rejonach świata, gdzie dochodzi do największych konfliktów zbrojnych i porwań. Z jego doświadczeń wynika, ze zdecydowana większość ludzi zostaje uprowadzona dla okupu i szczęśliwie wraca do domu.

  W związku z wypadkiem, w którym pijany maszynista spowodował wykolejenie pociągu, postawiliśmy przed naszymi gośćmi pytanie: jak zapobiec podobnym tragediom? W studiu "Dzień Dobry TVN" pilot Dariusz Sobczyński i maszynista Leszek Miętek opowiedzieli, jak w ich zawodach dba się o bezpieczeństwo pasażerów.

  Kolejna polska gwiazda prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Ilona Felicjańska miała we krwi 2,3 promila alkoholu, gdy jadąc osiedlową uliczką na warszawskim Ursynowie straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w dwa zaparkowane samochody. Jak to zdarzenie wpłynie na jej życie i karierę? Jaką karę poniesie? Czy zrezygnuje w pracy w fundacji? Czy próbowała zbiec z miejsca wypadku?

  Agata Krwawnik, łodzianka, dostała się do finału konkursu "Search for a star". Wystartowała w nim w zasadzie przez przypadek gdy wybrała się do Anglii w odwiedziny do swojego ojca. Wielki finał już 22 listopada. Trzymamy kciuki.

  O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Arturem Zdunkiem, dyrektorem ds. prawnych Giełda Praw Majątkowych "Vindexus" S.A. oraz Marcinem Łochowskim, sędzią sądu gospodarczego. Do rozmowy na ten temat skłoniła nas historia Pani Marty W. przedstawiona przez dziennikarza Juliusza Ćwielucha w "Polityce".

  Tydzień temu w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o zaletach diety białkowej opracowanej przed dr Dukana. Tuż po emisji programu do redakcji odezwała się dietetyczka - Magdalena Makarowska, zdecydowana przeciwniczka takie sposobu odchudzania. Jak się okazuje dieta proteinowa, mimo tego, że jest skuteczna, niesie ze sobą wiele zagrożeń.

  Dziś rozpoczyna się słynny na całym świecie karnawał w Rio. Roztańczone w rytmie samby brazylijskie ulice przyciągają każdego roku tysiące turystów. W studiu Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowały tancerki z zespołu Magio do Samba, zaś muzycy z zespołu Bloco Central wykonali odmianę najsłynniejszej samby, królującej na ulicach Rio.

  W czerwcu zeszłego roku Emil wyruszył z Finlandii w samotną podróż po Europie. Rodzina miała z nim kontakt do października 2009 roku. Emil poinformował wówczas swoich bliskich, że jest w Warszawie, skąd wybiera się do Berlina. Do chwili obecnej nikt nie miał kontaktu z młodym chłopakiem. Jak radzi sobie zaniepokojona rodzina? O tym mogliście się przekonać w "Dzisiejszym Dzień Dobry TVN".

  O bezprawnym wykorzystaniu wizerunku Ani przez producenta środków odchudzających dowiedzieliśmy się przez zupełny przypadek. Przeglądając strony plotkarskich portali natrafiłem na linki "Zobacz jak schudła Anna M". Było dla mnie oczywiste, że bohaterką tych publikacji będzie właśnie Ania. Okazało się, ze były tam jej zdjęcia - powiedział Dzień Dobry TVN Filip Mecner, manager aktorki.

  Premiera serialu „Naznaczony” odbędzie się już w środę, 9 września o godzinie 21:30. Fabuła owiana jest tajemnicą. Tylko nam udało się dotrzeć do kilku szczegółowych informacji dotyczących tej produkcji. W dzisiejszym wydaniu "Dzień Dobry TVN" mogliście się przekonać jakie informacje udało nam się wycisnąć z obsady serialu.

  Jak mężczyźni przeżywają rozstanie? Czy radzą sobie z emocjami? Co jest trudniejsze: zostawić partnerkę czy być zostawionym? Te pytania zadaliśmy naszym gościom: aktorowi Tomaszowi Stockingerowi, który dwa lata temu rozwiódł się, Szymonowi Wydrze i Wojciechowi Brzozowskiemu, który niedawno rozstał się z partnerką.

  Mam 39 lat. Jestem mężatką. Mam dwie córki. Jedna ma 19, a druga 11 lat. Potrzebuję pieniędzy na ich wychowanie. Umieściłam więc ogłoszenie na stronie internetowej: Wynajmę brzuch na dziewięć miesięcy - wyjaśnia Monika Kozak-Wiśniewska, gość Dzień Dobry TVN. I dodaje, że po utracie pracy, wspólnie z mężem, zdecydowała się na ten krok. Czy handel dziećmi przez Internet jest legalny? Jak prawo reaguje na tego typu "działalność"?

  Dokładnie 20 lat temu, 22 listopada 1989 roku, Aneta Kręglicka jako pierwsza i do tej pory jedyna Polka w historii zdobyła tytuł Miss World. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o emocjach, jakie się z tym wiązały, o plusach i minusach bycia najpiękniejszą kobietą na świecie oraz o tym, jak tytuł zmienił jej życie.

  Major Agnieszka Gumińska od sierpnia 2007 do maja 2008 przebywała na misji w Afganistanie. Na misję pojechała, by zastąpić koleżankę. Miała tylko dwa tygodnie na przygotowanie dzieci do swojego wyjazdu. Dlaczego zdecydowała się na udział w tej niebezpiecznej misji?

  Wczoraj wstrząsnęła nami informacja o 14-letniej uczennicy, która szkolnej szatni, w gimnazjum w Przelewicach, urodziła dziecko. Nastolatka będzie przesłuchiwana i niewykluczone, że postawione będą jej zarzuty narażenia na utratę zdrowia i życia dziecka.

  Dr Ilona Rosiek-Konieczna przez lata wypisywała recepty na fikcyjnych pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia podejrzewa ją, że w samym tylko 1999 roku wyłudziła z małopolskiej kasy chorych 6095 recept, na czym państwo straciło 300 tys. zł. Teraz grozi jej za to osiem lat więzienia. Jej pacjenci to głównie bezdomni, żyjący w nędzy, alkoholicy i przewlekle chorzy ludzie, którzy mówią o niej, że jest "święta". Czy przypadek lekarki obnaża absurdy polskiego prawa?

  Czy to możliwe, że znany seksuolog, jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie, przez lata, zamiast leczyć wykorzystywał swoje pacjentki? Dziennikarze programu Uwaga dotarli do pacjentek Lechosława Gapika, które oskarżają go o nadużywanie ich zaufania. O niezdrowych relacjach na linii lekarz-pacjent dowiedzieliśmy się wczoraj z reportażu Uwagi.

  Kinga Rusin wybrała się do Pałacu Prezydenckiego, by przeprowadzić wywiad z Marią Kaczyńską. Tylko nam żona Prezydenta RP udzieliła ekskluzywnego wywiadu, w którym mówiła m.in. o adopcji dzieci, o swoich wnuczkach i o tym, jakim dziadkiem jest jej mąż Lech Kaczyński.

  Spełnił się amerykańskie marzenie polskiego inżyniera Janusza Liberkowskiego, który zwyciężył w popularnym plebiscycie telewizji ABC "Amerykański wynalazca" i w jednej chwili stał się sławny, i otrzymał czek na milion dolarów. A wszystko dzięki "Kapsule Aneci", którą zaprojektował po tragicznej śmierci swojej córki Anety.

  Dwa tygodnie temu, na antenie TVN, podczas emisji programu Dzień Dobry TVN został ogłoszony konkurs na najpiękniejsze opowiadanie o prawdziwej miłości. Zwyciężczynią konkursu została Ewa Koch i to ona będzie brała ślub w wymarzonej sukni, w której wystąpiła w filmie "Kochaj i tańcz" Iza Miko.

  26-latka z Zielonej Góry była molestowana przez instruktora nauki jazdy. Zgłosiła już sprawę policji. Ten temat skłonił nas do rozmowy o tym, jak odróżnić molestowanie seksualne od głupich żartów mężczyzny oraz, jakie prawa mają molestowane kobiety i czy z nich korzystają.