Gorące tematy

  Bożena Kazanowska pracuje w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. prowadzi zajęcia terapeutyczne, a po [pracy tworzy ilustrowane książki dla dzieci niewidomych, czyli książki dotykowe. W bibliotece stworzonej przez panią Bożenę jest już ponad 200 zrobionych ręcznie książek. Przedstawiamy kolejnego finalistę akcji "Zwykły bohater".

  Kiedy wyobrazimy sobie, że w ciele dorosłego człowieka znajduje się około 6 litrów krwi i zestawimy to z informacją, że Jarosław Wałęsa podczas wypadku stracił jej prawie 3 litry otrzymujemy czytelny obraz powagi sytuacji z jaką musieli zmierzyć się lekarze. Na pytania dziennikarzy, tuż po samym wypadku, odpowiadali wprost: „Łatwiej powiedzieć, co w swoim ciele pacjent ma niezłamane”. Jarosław Wałęsa przeszedł w sumie 17 operacji i w ubiegły czwartek opuścił szpital wojskowy przy ul. Szaserów w Warszawie. Wychodząc dziękował lekarzom za uratowanie mu życia, nazywając ich cudotwórcami. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Kwiatkowskiego, dr Piotra Piekarczyka oraz gen. bryg. dr hab. n. med. Grzegorza Gieleraka, jak tego cudu dokonali?

  Nasz reporter Bartek Jędrzejak, w fokarium na Helu był świadkiem wyjątkowego badania USG ciężarnej foki Ani!

  Skromny i niebywale uzdolniony. Kacper Sikora śpiewa od 7 roku życia. Gra także na gitarze akustycznej. Swoją przyszłość chce związać z muzyką, ale wybiera się na studia informatyczne - interesuje go grafika komputerowa i tworzenie gier komputerowych. Wczoraj wygrał w programie "Mam Talent" 300 tysięcy złotych. Czy wygrania zmieni jego plany na przyszłość? W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy go razem z jego dziewczyną.

  Bliskość matki ma zbawienny wpływ na więź z nowonarodzonym dzieckiem. Dlatego większość rodziców śpi z niemowlętami we wspólnym łóżku. Jednak ostatnie badania przeprowadzone przez Milwaukee Health Department pokazują, że przyczyną zgonu 25 procent "roczniaków", które zmarły w latach 2007-2008, było niezamierzone uduszenie podczas snu z rodzicem. Czy naprawdę rodzice narażają dziecko na niebezpieczeństwo kładąc je we własnym łóżku? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Małgorzatę Ohme oraz pediatrę dr Wojciecha Ozimka.

  W czwartek odbył się wyjątkowy koncert Mariah Carey w Londynie, ale wokalistka zawitała także do Krakowa. Czy ta osoba, którą widzieliśmy podczas koncertu Krakowie, naprawdę było prawdziwą Mariah Carey?

  9-letni Szymon Gacioch ma guza mózgu. Chłopiec przeszedł skomplikowaną operację, dostał chemię, ale nowotwór nadal rośnie. Czekają go kolejne badania i najprawdopodobniej następna operacja, ale chłopiec nie poddaje się i ma marzenia... Marzył o tym, by zobaczyć program "Mam talent" od kuchni i poznać uwielbianego przez siebie Marcina Prokopa. Udało się!

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer był w gimnazjum w Nowym Tomyślu, w którym uczniowie korzystają z tabletów. Czy wyeliminują one książki i zeszyty?

  Silvio Berlusconi podał się do dymisji po trzech kadencjach na stanowisku premiera Włoch. Czy to jego ostatnie słowo w polityce? Jak zareagowali na tę decyzję Włosi? Jak oceniają rządy Berlusconiego? O komentarz poprosiliśmy Tizzianę Ottaviano, Włoszkę od 10 lat mieszkającą w Polsce oraz Agnieszkę Mazurczyk z Działu Zagranicznego Tygodnika Polityka.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy kolejnych finalistów programu "Mam talent": część chóru gospel Sound'n'Grace: Annę Żaczek i Kamila Mokrzyckiego oraz Piotra Karpienia z żoną Anną. Czy byli zaskoczeni wynikiem głosowania widzów?

  Zacznij niedzielę z „ Dzień Dobry TVN”. A w programie: Edyta Górniak zdradzi, czego „wyczekuje” w swoje urodziny wielka gwiazda? Ponadto: Anne Appelbaum- Sikorska z mężem Radosławem Sikorskim tuż przed premierą kulinarnej książki zainspirowanej ich Dworkiem w Chobielinie. Następnie: stęskniona za Polską "najsłynniejsza Basia na świecie” oraz seksowne tancerki z Crazy Horse. Zapraszamy jutro od 8:30!

  Dziennikarze zagranicznych mediów są zaskoczeni faktem, że w katolickim kraju, za jaki uchodzi Polska do parlamentu dostała się osoba transseksualna i homoseksualista. To zmienia oblicze Polski na świecie. Jak Anna Grodzka i Robert Biedroń będą zmieniać Polskę i samych Polaków? Jak się czuł się poseł Biedroń, kiedy sala sejmowa zaczęła się śmiać podczas jego pierwszego wystąpienia? Czym zaskoczyli go posłowie w Sejmie?

  Czy data narodzin może mieć wpływ na nasze życie? Chińczycy przywiązują bardzo dużą wagę do powtarzalności cyfr. Wierzą, że to przynosi powodzenie w życiu. Czy dzieci urodzone 11.11.2011 będą wyjątkowe? O magii liczb rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z numerolog Izabelę Podlaską.

  Dlaczego 11 listopada jest świętem narodowym? Kim był Józef Piłsudski? W którym roku Polska odzyskała niepodległość? Co się wydarzyło 11. 11. 1918 roku? Kto napisał mazurka Dąbrowskiego? O to na ulicach Warszawy reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer pytał Polaków.

  Leczy czy zabija? Uzależnia czy nie? Wprowadza w euforię, czy powoduje depresję? Postulaty Janusza Palikota o legalizacji marihuany na nowo wzbudziły kontrowersje. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Mariusza Jędrzejko, socjologa i autora książki „ Marihuana. Fakty i mity”, przeciwnika legalizacji marihuany oraz filozofa i artystę, zwolennika jej legalizacji - Kamila Sipowicza.

  Katarzyna Krupa wybrała się do Przemyśla do schroniska dla bocianów. Co zrobić z bocianami, które nie odleciały do ciepłych krajów? Jak pomóc im przetrwać zimę? Czym możemy je karmić?

  "Ostatnie minuty były najtrudniejsze. Starałam się nie myśleć o rodzinie, bo moim zadaniem była przede wszystkim pomoc pasażerom. Starałam się nie dekoncentrować, żeby nie płakać. Łzy same jednak napływały, ale starałam się trzymać" - tak sytuację przed awaryjnym lądowaniem pamięta stewardesa Anna Michalak - Zawadzka. A jak, moment przed lądowaniem, pamięta pozostała załoga? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy stewardesy lotu 16 : Wiolettę Bugajską, Magdalenę Gortat oraz wspomnianą już Annę Michalak - Zawadzką. Towarzyszyła im rodzina: syn Pani Magdaleny Maciej Kochaniak, mama Pani Wioletty Danuta Sowa oraz mąż Pani Anny Andrzej Zawadzki.

  Polityka, gospodarka, religia, lotnictwo czy po prostu ....całowanie. Co dla Was było najważniejsze w minionym tygodniu?

  Gościem Dzień Dobry TVN był bohater ostatnich dni kapitan Tadeusz Wrona, który awaryjnie lądował samolotem Boeing 767 na warszawskim Okęciu. W studiu towarzyszyła mu żona, córka, syn i narzeczona syna. Zapytaliśmy rodzinę kapitana o to, jakim jest ojcem i mężem? Jak poznał żonę? Czy teraz wszyscy próbują zbliżyć się do rodziny Wronów? Co czuła żona, kiedy dowiedziała się o awarii samolotu? Czy korzystał z pomocy psychologa? I najważniejsze pytanie, co - zdaniem kapitana - było przyczyną awarii?

  Jego słowo "powodzenia "usłyszała cała Polska. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy tego, który sprowadził lot nr 16 na ziemię, kontrolera ruchu lotniczego Macieja Szczukowskiego. Kiedy zorientował się, że lądowanie Boeinga 767 nie będzie zwykłym lądowaniem? W jakim tempie docierały do niego kolejne informacje o awarii samolotu?

  Zacznij niedzielę z „ Dzień Dobry TVN”. A w programie: Doda i Błażej!. Tylko u nas razem!!! Ponadto: ”la dolce vita” Zbigniewa Bońka, czyli jak na „sportowej emeryturze” żyje słynny Zibi oraz Gok Wan - stylista, który zmienia życie kobiet. Serdecznie zapraszamy na róg Hożej i Marszałkowskiej w Warszawie do kawiarenki z gwiazdą. Naszym gościem będzie Ewa Farna.

  Szef jest dla Chińczyka Bogiem. Trzeba być mu posłusznym. Taka jest hierarchia, a ta jest w chinach bardzo ważna. Chińczycy w restauracjach bardzo często na siebie krzyczą. Taki mają sposób komunikacji. Klient jest panem bo płaci, kelnerzy mają sprawić, żeby poczuł się jak król.

  Katarzyna Rosicka-Jaczyńska od 10 lat choruje na SLA, czyli stwardnienie boczne zanikowe. Nie chodzi i nie mówi. Nie przeszkodziło jej to jednak napisać książki, która obecnie jest jedną z najlepiej sprzedających się pozycji autobiograficznych w Polsce. Zobaczcie historię Pani Katarzyny.

  Wczoraj odbyła się gala Wiktory 2010, podczas której wręczono jedną z najbardziej prestiżowych polskich nagród telewizyjnych. Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, Magdę Gessler i Anitę Werner, którzy zostali nagrodzeni Wiktorem.

  Krystyna Chiger podczas wojny przeżyła 14 miesięcy w kanałach. Te doświadczenia opisała w książce „Dziewczyna w zielonym sweterku”. Na podstawie jej losów powstał film Agnieszki Holland "W ciemności". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krystynę Chiger oraz jej męża Mariana Kerena uratowanego podczas wojny przez Oskara Schindlera.

  Zacznij niedzielę z „ Dzień Dobry TVN”. Tylko u nas życie rodzinne legendy polskiej piosenki, czyli Maryla Rodowicz z córką Kasią . Tylko my wiemy, czym zajmuje się Piotr Gąsowski przez cały tydzień. W programie także Andrzej Gołota pokaże nam swój dom w Chicago. Ponadto Tomasz Starzewski, czyli Polak, który ubierał Margaret Thatcher oraz Lady Dianę. Zapraszamy jutro od 8:30!

  Ich praca nie należy do najłatwiejszych. To często ona nich spoczywa odpowiedzialność za życie oraz bezpieczeństwo pasażerów i załogi przebywającej na pokładzie samolotu. W wieży, gdzie pracują kontrolerzy lotów w Warszawie, był reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Anna Grodzka kandydowała w wyborach do Sejmu i zdobyła mandat poselski. Na liście wyborczej Ruchu Palikota w okręgu krakowskim zajęła pierwsze miejsca. Uzyskała 19 451 głosów. Została tym samym pierwszą w Polsce osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Grodzka opowiedziała, jak zmieniło się jej życie po wyborach.

  W związku z nowymi przepisami, które nakładają na lekarzy bardzo wysokie kary za błędnie wystawioną receptę lub za bezzasadne przyznanie pacjentowi prawa do refundacji leku, lekarze ostrzegają, że od przyszłego roku przestaną wypisywać recepty na leki refundowane. Jak mają się w tej sytuacji zachować pacjenci? O to w studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Katarzynę Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.