Gorące tematy

  Pełnoletni uczniowie nie chcą być już dłużej traktowani jak dzieci. Mogą wziąć chwilówkę, zawrzeć związek małżeński, założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mogą się samodzielnie zwolnić ze szkoły. Porozmawialiśmy na ten temat z Elizą Kuną, Łukaszem Korzeniowskim, Wandą Łuczak i Marią Jagodzińską.

  Statystyki wykazują, że w 156 wypadkach samochodowych z udziałem pociągów, aż 53 osoby poniosły śmierć. Rzecznik Prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A, Mirosław Siemieniec i podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opowiedzieli Marcinowi Sawickiemu, w jaki sposób aktualne dane przekładają się na rzeczywistość.

  We wtorek 10. grudnia Komitet Noblowski w Sztokholmie wręczy Oldze Tokarczuk Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Uroczystość przyznania medalu noblowskiego oraz wystawny bankiet odbędą się z udziałem szwedzkiej rodziny królewskiej. Jak wyglądają przygotowania do ceremonii i co ją poprzedza? Na te pytania odpowiedzieli: Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

  Piątka uratowanych na polsko-białoruskiej granicy tygrysów dotarła do azylu w Hiszpanii. Zwierzęta czują się dobrze. Transportem zajęła się holenderska organizacja - Adwokaci Zwierząt AAP, która ulokowała zwierzęta w prowadzonym przez siebie ośrodku Primadomus w miejscowości Villena. Z Davidem van Gennep, dyrektorem ośrodka, rozmawiał Mateusz Hładki.

  Szlachetna ma na celu niesienie pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. W tym roku swoje siły połączyły Joanna Jędrzejczyk, Olga Frycz i Maja Bohosiewicz – przyjaciółki, które od lat angażują się w akcję. O przygotowaniu tegorocznych paczek opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

  W Polsce każdego dnia dochodzi do tysięcy kradzieży. Wiele z nich ma miejsce w przestrzeniach publicznych, często w otoczeniu przechodniów. Co należy zrobić, gdy jesteśmy świadkiem przestępstwa? Jak w faktycznie reagujemy? Na te pytania stara się odpowiedzieć prowokacja uliczna Michała Nobisa oraz goście w studiu Dzień Dobry TVN: inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji i Tomasz Sobierajski, socjolog.

  „ŚILne kobiety” to hasło charytatywnego kalendarza Śląskiej Izby Lekarskiej, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem profilaktyki chorób kobiecych, w szczególności nowotworowych. Na potrzeby akcji, 12 odważnych lekarek stanęło przed obiektywem nago. O swojej roli w przedsięwzięciu opowiedziały w reportażu Marty Buchli.

  Tegoroczny Raport o biedzie Szlachetnej Paczki donosi, że ponad 2 miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Dokument powstał w oparciu o historie rodzin włączonych do programu oraz faktyczne dane i statystyki. O tym, jak nieść pomoc innym opowiedzieli goście Dzień Dobry TVN: Joanna Sadzik - dyrektorka zarządzającą w Stowarzyszeniu WIOSNA, wolontariusz Paweł Juszczyk oraz Pani Patimat, która wraz z rodziną są beneficjentami Szlachetnej Paczki.

  Aquafilling miał być alternatywną dla wszczepiania implantów metodą powiększania piersi - nowoczesną i bezpieczną. W Polsce zdecydowały się na nią tysiące kobiet. Niestety, część z nich po wykonanym zabiegu trafiła do szpitala z ciężkimi powikłaniami. Tematem zajął się dziennikarz "Superwizjera" TVN Michał Fuja. Autor reportażu i chirurg plastyk, prof. Bartłomiej Noszczyk, który ratował zdrowie pacjentek po nieudanych zabiegach byli gośćmi Dzień Dobry TVN.

  Patryk Niekłań to uczestnik programu „Mam Talent!” Zachwycił jurorów już na castingu. W finale programu zająć trzecie miejsce. Wracając do domu uległ tragicznemu wypadkowi. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji. Specjaliści walczą o odzyskanie świadomości, sprawności umysłowej i fizycznej Patryka.

  Z badania przeprowadzonego przez szwajcarskich ekonomistów wynika, że Polacy należą do czołówki najbardziej uczciwych znalazców portfeli na świecie. Polska uplasowała się na szóstym miejscu. Pierwsza pozycja przypadła Szwajcarii, a ostatnia – Chinom. Jak jest w rzeczywistości? Reporter Michał Nobis przeprowadził eksperyment, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, a o jego rezultatach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN socjologiem dr Markiem Troszyńskim.

  Pracujący w Sejmie reporterzy muszą zachować nie tylko nieustającą czujność, ale i świetną kondycję. W ich pracy ważne jest, żeby nadążali zarówno za tym, co dzieje się na sali plenarnej, jak i samymi politykami. Jakie dystanse biega się w Sejmie dowiedzieliśmy się z reportażu Adama Federa. Ile kroków zrobił dziennikarz Paweł Łukasik? Jak my możemy przygotować się do biegania?

  Po wypadku doznanym nad jeziorem ośmioletni Alan spędził 3 miesiące w klinice Budzik. 9. listopada 2018 roku wybudził się ze śpiączki i zaczął swoje życie na nowo. Alanek, wraz z rodzicami, gościł dziś w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie wspólnie opowiedzieli o tej historii.

  Dziś wieczór wróżb. W Dzień Dobry TVN od samego rana rozmawialiśmy o tym, jak poznać swoją przyszłość. Naszymi gośćmi były: astrolog - Anna Grzywaczewska-Ciuciura, wróżka i tarocistka - Anna Kempisty i Wróżka Sybilla.

  O startującej właśnie dziewiątej edycji konkursu opowiedział nam Wojciech Kostrzewa – Prezes Polskiej Rady Biznesu i zarazem Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB. Kto może otrzymać nagrodę i jak można zgłosić swojego faworyta?

  Smog czy mgła? To pytanie, które coraz częściej sobie zadajemy. Niestety, smog stał się obecnie dość powszechnym zjawiskiem, które może mieć szczególnie zły wpływ na zdrowie człowieka. Jak walczyć ze smogiem? Na czym polega zapobieganie smogowi? Jak działa przenośny czujnik pyłu, który pokazuje jakość powietrza?

  Rusza dziewiętnasta edycja akcji "Szlachetna Paczka". Kinga Burzyńska spotkała się z Anną Starmach - przyjaciółką "Szlachetnej Paczki" i Joanną Sadzik, która jest prezesem Stowarzyszenia Wiosna organizującego ogólnopolską akcję świątecznej pomocy. Ile rodzin otrzymało już pomoc, a ile dostanie ją w tym roku?

  W dzisiejszym losowaniu europejskiej loterii Eurojackpot można wygrać nawet 90 milionów euro, czyli około 385 milionów złotych. Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej i jak zwiększyć swoje szanse? Na ten temat porozmawiali dzisiejsi goście Dzień Dobry TVN: Kamila Łyczek i Miłosława Krogulska.

  Katarzyna Dacyszyn to fotomodelka i projektantka mody, która padła ofiarą stalkera. W dniu, kiedy spotkała się z prześladowcą w sądzie, ten oblał ją kwasem siarkowym. Przez wiele miesięcy po ataku kobieta dochodziła do zdrowia fizycznego i psychicznego. Właśnie ukazała się książka "Kobieta z blizną", w której Katarzyna Dacyszyn opowiada swoją dramatyczną historię. Zamieściła w niej również przesłanie dla kobiet, które potrzebują wsparcia.