Wokalistka "Bajm" Beata Kozidrak została skazana na sześć miesięcy prac społecznych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - orzekł w trybie nakazowym mokotowski sąd rejonowy. Dodatkowo orzeczono wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr wraz z mężem, Maciejem Stuhrem pojechała do Hajnówki, by spotkać się z imigrantami. Ostatecznie stali się pełnomocnikami czwórki Syryjczyków, których historię usłyszeli. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała, co zobaczyła na granicy polsko-białoruskiej. "Nie jestem w stanie tego emocjonalnie przyjąć" - powiedziała.
Wybrano Warszawiankę Roku 2021. Została nią działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, Wanda Traczyk-Stawska. O swoim wyróżnieniu opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Naszym gościem był także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.
Chociaż ceny mieszkań i nieruchomości rosły przez ostatni rok, to wciąż wiele osób upatrywało w tym sposobu na ochronę oszczędności i kapitału. W związku z ewentualnymi zakupami spekulacyjnymi rząd chce wprowadzić podatek katastralny i od pustostanów. Kogo dotknie ta sytuacja najbardziej?
Badania pokazują, że blisko 60 proc. osób transpłciowych boi się przyznać swoim najbliższym, że ich płeć biologiczna nie jest zgodna z tą psychiczną. Jedną z tych, które odważyły się szczerze powiedzieć bliskim o problemie, jest dziecko Piotra Jaconia. Dziennikarz TVN24 opisał doświadczenia swoje i innych rodziców w książce "My, trans". O pracy nad nią opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Eksperci od pomocy żywnościowej oceniają aktualną sytuację w Afganistanie jako największą katastrofę humanitarną współczesnego świata. Aż 23 milionom mieszkańców grozi głód. Żywności brakuje również w innych krajach.
"Baba na budowie to nie ewenement".
Dr Agata Błasiak pomogła w walce z pandemią, a teraz ułatwia życie chorym na raka.
"Do każdych zakupów powinniśmy się dobrze przygotować".
Zadał mu 70 ciosów nożem.
Aplikacja TikTok jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi. W związku z sytuacją pandemiczną, gdzie wiele osób zamkniętych było w domach z rodzinami zaczęły pojawiać się filmiki instruujące, jak bez słów pokazać, że potrzebuje się pomocy. To jeden z tych trików prawdopodobnie ocalił życie 16-latki z Karoliny Północnej.
Krzysztofa Guba choruje na nowotwór złośliwy odbytu. Choć mężczyzna przez wiele lat pracował jako kucharz, okazało się, że zgodnie z przepisami, zbyt mało, by dostać rentę. Sprawą 38-latka zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W szpitalu "Latawiec" w Świdnicy w woj. dolnośląskim doszło do tragedii, o której opowiedział mąż zmarłej pacjentki. Wszystko działo się 13 i 14 czerwca tego roku. Żona pana Łukasza, Anna, w niedzielę, ok. godziny 20 dostała lekkiej gorączki. Z uwagi na dziecko, udała się mężem do szpitala. Na miejscu okazało się, że dziecko jest martwe.
Aktorka zamieściła bardzo osobisty wpis i zaznaczyła, że ona, podobnie jak wiele innych kobiet nie może przestać myśleć o ty, co się wydarzyło.
Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w produkowaniu leków, które pomogłyby w walce z koronawirusem. Pfizer pracuje nad nowym lekiem, a w Wielkiej Brytanii do aptek trafi pierwszy produkt leczniczy. Kiedy w Polsce możemy spodziewać się leków na COVID-19? Czy będzie to środek od Pfizera?
"Ta dziewczyna była zostawiona sama sobie"
Robotnicy usunęli filary, które były konstrukcją nośną jednego z budynków w Jaśle. W wyniku ich działań ewakuowano ponad 40 mieszkańców, w tym wiele starszych i schorowanych osób. Prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi lokalu, w którym prowadzone prace remontowe omal nie doprowadziły do zawalenia się bloku.
Marek Kotański był wizjonerem, który stworzył Monar i pomagał ludziom wyzbyć się uzależnień. To kontrowersyjna postać, której działania nie wszyscy rozumieli. Teraz o jego pracy w Dzień Dobry TVN opowiedzieli autorka książki "Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja" Anna Kamińska oraz jego pacjent i współpracownik, Tomasz Drozd.
Oświadczenie szpitala w Pszczynie w sprawie śmierci ciężarnej 30-latki.
Uczniowie zebrali 4 tys. złotych
W specjalnym wydaniu Uwagi TVN w formie relacji live na facebooku, dziennikarz Tomasz Kubat rozmawiał między innymi z przyjaciółkami zmarłej Izabeli, Natalią i Katarzyną. Jaka była zmarła Izabela? Co mówią o niej najbliżsi? Jakie były jej plany na przyszłość?
Będąca w 22. tygodniu ciąży, 30-letnia Izabela zmarła w szpitalu w Pszczynie. Powodem jej śmierci była sepsa. Lekarze czekali aż płód obumrze, co zdaniem pełnomocników rodziny kobiety, mogło doprowadzić do tragedii. Teraz reporterzy programu Uwaga! TVN ujawniają relację pacjentki, która przebywała z Izabelą na jednej sali.
Jakub Śmietana do seminarium duchownego poszedł już jako dorosły mężczyzna z wyższym wykształceniem. Po dwóch latach zdecydował się na urlop dziekański i ostatecznie porzucił plany zostania kapłanem. - Nauka Kościoła sobie, a funkcjonowanie duchowieństwa sobie – powiedział w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl, opowiadając o życiu za murami seminarium.
"Rodziny bez granic" to grupa w social mediach, dzięki której można otrzymać rzetelne informacje dotyczące pomocy uchodźcom. Akcja rozpoczęła się od rodzinnej inicjatywy Laury Gilewskiej i Piotra Kubkowskiego. Dziś społeczność tworzy ponad 11 tys. osób z całej Polski.
ZUS ostrzega seniorów przed podejrzanymi telefonami.
Pytanie za 125 tys. zł. o mały włos nie pokonałoby Bogdana Wójcika z Gdyni. Uczestnik kontynuował grę z poprzedniego odcinka. Nie lada zagwozdką okazało się dla niego, czym właściwie jest "dupna mogiła". Na to pytanie wykorzystał dwa koła ratunkowe. Ile ostatecznie zgarnął?
Polacy mogą utracić sygnał telewizji naziemnej w związku z aktualizacją standardu nadawania. O takich zmianach poinformował Związek Cyfrowa Polska. Organizacja apeluje do konsumentów, by upewnili się, że ich telewizory będą w stanie odbierać nowy sygnał.
Beata K. przez dwa lata zaciągała kredyty na dane osób, które wypożyczały książki w bibliotece, gdzie pracowała. Tym sposobem kobieta pokrzywdziła 96 czytelników i uzyskała kilkaset tysięcy złotych. Po kilku latach zapadł wyrok w jej sprawie.
"Cieszmy się, że natura zrobiła swoje".
Przekraczający polską granicę, w poszukiwaniu lepszego życia uchodźcy rzadko decydują się zostać nad Wisłą. Ci, którym udało się przedostać na zachód, kierowani są do ośrodka w niemieckim Eisenhuttenstadt. To właśnie tam sytuacji cudzoziemców oraz historii ich starć ze Strażą Graniczną przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.