Czteroletni Piotruś jechał obok taty na rowerze, gdy wjechał w niego rozpędzony samochód. Dziecko zginęło na miejscu, a sprawca wypadku uciekł. - Synek był obok. Nagle usłyszałem huk i syna nie ma – mówi zdruzgotany ojciec. Miastem, w którym doszło do tragedii był Gorzów Wielkopolski.
Natalia Lesz wzięła udział w filmie krótkometrażowym o depresji nastolatków "Ogarnij się". Piosenkarka i aktorka, która sama doświadczyła trudnych chwil w szkole, postawiła sobie za cel nagłośnienie dramatycznej sytuacji młodych ludzi. Chce również zawalczyć o lepszy świat dla swojej córki.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 rządzący chcą powrócić do wystawiania mandatów za nienoszenie maseczek. Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim i podlaskim. Gdzie miałyby zostać wprowadzone obowiązkowe maseczki? Kto może dostać mandat za jej brak?
"Boję się, że umrę"
"Uniewinniony zostałem dwa lata temu"
Jedzenie odżywek przetreningowych na sucho. Lepiej tego nie rób!
W sieci pojawiły się informacje, że firma prowadząca największy portal społecznościowy będzie przechodziła rebranding. Kiedy zmieni nazwę?
Z raportu Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu wynika, że przybywa Polaków, którzy żyją na granicy ubóstwa. Tylko w minionym roku ta liczba zwiększyła się o 380 tysięcy, z czego 100 tysięcy stanowią dzieci. Dlaczego ubogich Polaków jest coraz więcej?
Sąsiedzi nie mogą zrozumieć, dlaczego pomimo zabrania prawa jazdy Jędrzej O. nadal siada za kierownicę. Niedawno mężczyzna spowodował wypadek, w wyniku którego zmarło dwoje młodych ludzi. Ich bliscy nadal czekają na sprawiedliwy wyrok.
Powiązania towarzysko-biznesowe o jakich wielu osobom się nie śniło. Tym bardziej, że w ich centrum pojawia się osoba duchowna. Reportaż Bertolda Kittela "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia" obnaża kulisy wielomilionowych afer i przekrętów.
Bart Staszewski to aktywista znany m.in. z walki o "Strefy wolne od LGBT". W minionym roku spotkał się nawet z Andrzejem Dudą, by porozmawiać o prawach mniejszości w Polsce. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał działacza, jak program "Prince Charming" może zmienić sytuację osób LGBT w Polsce.
Gdy dziecko płacze i denerwuje się, stresują się tym także jego rodzice. Zwłaszcza gdy cała sytuacja ma miejsce w przestrzeni publicznej. Stres nie jest jednak wywołany tym, że młoda mama lub tata nie wiedzą, jak poradzić sobie z własnym dzieckiem, a oceną innych "życzliwych", którzy uwielbiają stawiać siebie w roli eksperta. Nie od dziś wiadomo, że dobrymi chęciami wybrukowane jest przecież piekło. Przekonała się o tym ostatnio Julia Rosnowska.
Uwielbiany przez miłośników kryminałów, polski pisarz Wojciech Chmielarz powraca z nową sensacyjną historią. Jak autor sprawdził się w tworzeniu westernu? O czym jest jego kolejna powieść?
Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".
Nina Yedigaryan urodziła się w Erywaniu. Zanim w wieku 5 lat, razem z rodziną i jedną walizką zdążyła wsiąść w ostatni pociąg, widziała czołgi i uzbrojonych żołnierzy. W Polsce znalazła nie tylko azyl, ale i swoje miejsce na ziemi. Dlatego dziś pragnie pomagać ofiarom wojny, takim jak ona, które nie zaznały podobnej gościnności nad Wisłą.
Pan Janusz wynajął mieszkanie na 10 lat. Po trzech tygodniach administratorka, a jednocześnie współwłaścicielka budynku, miała odłączyć mu energię elektryczną. Potem było już tylko gorzej. - Pięć miesięcy jestem w tych warunkach - powiedział reporterce programu "Uwaga! TVN".
Od dobrych kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej koczują uchodźcy, którzy nie mogą ani wrócić do swojego kraju, ani wyruszyć w dalszą podróż do lepszego świata. Ich losem przejmują się przede wszystkim wolontariusze, organizacje pomocowe oraz grupa lekarzy #medycynagranicy. Jak pomagają i na co pozwala im straż graniczna opowiada w Dzień Dobry TVN Małgorzata Nowosad, lekarka z grupy #medycynagranicy.
"To połączenie obiektu sztuki z działalnością charytatywną"
"Od razu w to weszliśmy, jakbyśmy znali się całe wieki"
"To jest niebywała zbrodnia na ludziach"
W związku z rosnącym ubóstwem energetycznym rząd planuje dopłaty dla gospodarstw domowych. Taką pomocą ma być objęta co piąta rodzina. Na czym polega ubóstwo energetyczne? Kogo dotyka i kto może spodziewać się pomocy finansowej?
Aleksandra Karolina Wiśniewska o pomaganiu na wojnie.
Niepełnosprawny siedmioletni Maksym oraz jego matka zostali zaatakowani nożem przez 27-letniego Dmytro T. Rodzina przyjechała do Polski z Ukrainy, żeby zarobić na leczenie cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe syna. - To bardzo boli. Po co mam dalej żyć? - ubolewa babcia chłopca. Wydarzenia zrelacjonowali reporterzy "Uwagi! TVN".
"Psychopaci z Olsztyńskiej" to hasło wyszukiwane od kilku dni w całej Polsce. Toruń stał się miejscem ogólnokrajowego skandalu po tym, jak lokalny portal "Nowości" ujawnił proceder znęcania się ze szczególnym okrucieństwiem grupy nastolatków z tzw. "dobrych domów" nad mniej uprzywilejowanymi dziećmi. Mamy komentarz prokuratury w tej sprawie.
Kogo tym razem odwiedzi Dorota ze swoją ekipą?
Dorota Olszewska-Sioma przepracowała w szkole ćwierć wieku, jednak niespodziewanie została zawieszona po tym, jak przeprowadziła lekcję o depresji. - Jest mi ciężko, ale mam bardzo dużą pomoc ze strony lekarza psychiatry, który czuwa nade mną - przyznała. Zdaniem nauczycielki faktyczny powód odsunięcia jej przez dyrektora jest inny. Co tak naprawdę dzieje się w jednej z toruńskich podstawówek?
Obecny w życiu dzieci, ich rodziców i dziadków. Znany za sprawą ukochanego miodku i licznych mądrości. Kubuś Puchatek, legendarny miś, świętuje urodziny.
O idei różowych skrzyneczek głośno jest w całej Polsce. Kobiety zabiegają o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej. Dzieje się to również w krakowskich szkołach. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym uczennica, Anna Pocztowska oraz pełnomocnik Urzędu Miasta, Nina Gabryś.