Kim są córki Putina? Chciał ukryć ich tożsamość przed światem. Zostały objęte sankcjami

Władimir Putin
Córki Putina
Źródło: Alexei Nikolsky/Getty Images
Tożsamość córek Władimira Putina od lat jest pilnie strzeżona przez Kreml. Prezydent Rosji pokazał się z nimi publicznie ostatni raz w trakcie zaprzysiężenia. Dziennikarze przeprowadzili śledztwo, z którego wynika, że są nimi Maria Woroncowa-Faasen i Jekatierina Tichonowa. USA nałożyły na kobiety sankcje. Kim są córki Putina i jak wygląda ich życie?

Sankcje dla córek Putina

W środę 6 kwietnia USA przedstawiły nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji w konsekwencji ataku na Ukrainę 24 lutego i do dziś trwającej wojny. Amerykańskie sankcje są wymierzone m.in. w Sbierbank, czyli największą rosyjską instytucję finansową oraz w prywatny Alfa Bank. Obejmą również córki Władimira Putina - Jekaterinę Tichonową i Marię Woroncową, a także rodzinę ministra spraw zagranicznych -Siergieja Ławrowa.

Córki Putina zostały uznane za współodpowiedzialne za wojnę w Ukrainie, ponieważ pracują w państwowych, rosyjskich instytucjach. Poza tym wysoki rangą urzędnik amerykański powiedział, że Waszyngton uważa, iż "aktywa Putina są ukryte u członków jego rodziny".

Córki Putina - kim są?

Władimir Putin i jego była żona, Ludmiła mają dwie córki. Pierwsza z nich urodziła się w 1985 roku, a druga rok później. Prezydent Federacji Rosyjskiej pojawił się z nimi publicznie ostatni raz w 2000 roku w trakcie zaprzysiężenia. Następnie ich tożsamość stała się pilnie strzeżoną tajemnicą.

Niezależni dziennikarze prowadzili śledztwa, podczas których ustalili, że córkami Putina są Maria Woroncowa-Faasen i Jekatierina Tichonowa. Dzisiaj już dorosłe kobiety bardzo strzegą tego, aby o ich życiu prywatnym nie było wiadomo za wiele. Obie jednak prowadzą życie na wysokim poziomie.

Putin bardzo kocha swoje dzieci, o czym mówiła jego była już żona Ludmiła. - W kontaktach z córkami nie ukrywał emocji. Czule się do nich zwracał, przytulał. Rozpieszczał je. To ja grałam rolę złej policjantki – wspominała była Pierwsza Dama w książce Olega Błockiego "W. Putin. Droga do władzy".

Władimir Putin

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co wiemy o Putinie?
Co wiemy o Putinie?
Putin vs. cały świat
Putin vs. cały świat
Putin uznaje niepodległość samozwańczych republik Donbasu
Putin uznaje niepodległość samozwańczych republik Donbasu

Maria Woroncowa-Faasen - starsza córka Putina

Już w 2016 roku w "The New Times" pojawiły się pierwsze informacje na temat starszej córki Putina. Według ówczesnych doniesień mieszkała w Rosji i została mamą. Jej mężem jest holenderski biznesmen, po którym przyjęła nazwisko.

W 2007 roku mężczyzna rozpoczął pracę w Gazpromie, czyli rosyjskim koncernie państwowym, który jest największym światowym wydobywcą gazu ziemnego. Był dyrektorem ds. rozwoju biznesowego. Następnie podjął się stworzenia firmy consultingowej. Maria studiowała na wydziale medycyny Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, a następnie zaczęła studia doktoranckie w Centrum Naukowym Endokrynologii Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej. Karierę naukową podjęła dopiero po ślubie.

Starsza córka Putina uwielbia podróże. Była m.in. w rejsie po Morzu Śródziemnym łodzią Aria. Wynajęcie jej na tydzień to koszt 35-45 tys. euro. Natomiast w Japonii, pod okiem wybitnych pedagogów, uczyła się japońskiej kaligrafii i tańca.

Jekaterina Tichonowa - kim jest?

W 2015 roku pojawiły się informacje o młodszej córce Putina, ujawnił je Oleg Kaszyn, który jest niezależnym dziennikarzem. Jekaterina Tichonowa, podobnie jak jej siostra, żyje na wysokim poziomie. Kiedy Kaszyn interesował się jej sprawą, Katia była szefową spółki "Innopraktika", która zajmuje się rozwojem Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego i angażuje się w projekty warte miliardy dolarów.

Jej mężem jest biznesmen i akcjonariusz Kiriłł Szamałow. Jego aktywa wycenia się na ok. trzy miliardy dolarów. Wcześniej dużo mówiło się, że Katia jest związana z Nikołajem Szamałowem – miliarderem oraz przyjacielem Władimira Putina.

W 2021 r. Jekatierina Tichonowa przemawiała na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu — krajowym odpowiedniku Davos. Według oficjalnych informacji, nikt nie wiedział, kim jest jej ojciec.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: NaTemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexei Nikolsky/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości