Władimir Putin

  Władimir Putin

  Adam Osmajew to czeczeński działacz niepodległościowy. Zarzucono mu przygotowanie zamachu na Władimira Putina, jednak po dwóch latach został oczyszczony z zarzutu i wypuszczony na wolność. W 2017 roku było kilka zamachów na jego życie, w ostatnim zginęła jego żona Amina. Od tej pory Osmajew się ukrywa. Naszej reporterce Biance Zalewskiej udało się dotrzeć do mężczyzny, a wieloletnia korespondentka w Rosji Krystyna Kurczab-Redlich wyjaśniła, dlaczego Putin eliminuje swoich wrogów.

  Władimir Putin zelektryzował opinię publiczną po tym, jak poinformował, że w Rosji zarejestrowano szczepionkę na koronawirusa. Doniesieniem natychmiast zainteresował się świat naukowy. WHO niezwłocznie rozpoczęła rozmowy z rosyjskimi władzami na temat przyznania jej ewentualnej wstępnej kwalifikacji. Są jednak eksperci, którzy sceptycznie podchodzą do zapewnień Moskwy.

  18 marca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich w Rosji. Wśród kandydatów jest Ksenia Sobczak - rosyjska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, celebrytka i córka znanego rosyjskiego polityka Anatolija Sobczaka. Czy ma szansę zagrozić Władimirowi Putinowi? A może jej udział w wyborach to ustawka Kremla? Jak Rosjanie traktują kobiety, które chcą być u władzy? Zapytaliśmy o to dziennikarza Wacława Radziwinowicza.

  Niedawno gościł w Polsce syn amerykańskiego geostratega Zbigniewa Brzezińskiego - Ian, który jest cenionym komentatorem sceny politycznej i jedynym republikaninem w rodzinie. Spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, aby zapytać, czego możemy spodziewać się po prezydencie elekcie Donaldzie Trumpie. Czy spełni swoje zapowiedzi z kampanii wyborczej?

  Na Ukrainie euforia - pilotka i posłanka Nadija Sawczenko, po dwóch latach spędzonych w rosyjskim więzieniu, wróciła do domu. W Rosji fałszywie oskarżono ją o przyczynienie się do śmierci rosyjskich dziennikarzy. Po licznych głodówkach i presji społeczności międzynarodowej Władimir Putin ułaskawił Sawczenko, co umożliwiło jej powrót do Kijowa. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Żenia Klimakin pojechał na Ukrainę, aby spotkać się z mamą Nadiji - Marią. Co przygotowała w domu dla córki i za co jest wdzięczna Polakom? Zobaczcie, co Żenia podarował Nadiji.

  Życie prywatne przywódców państw owiane jest tajemnicą. Dlatego przecieki o ich romansach tak ekscytują. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że była żona magnata prasowego Ruperta Murdocha - Wendi Deng spotyka się z Władimirem Putinem. Ale nie jest ona jedyną kobietą, którą wiąże się prezydentem Rosji. I właśnie o romansach Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN politologiem prof. Waldemarem Dziakiem. Poplotkowaliśmy również o miłostkach innych światowych przywódców. Zobaczcie, kogo nasz gość nazwał "damskim krawcem".

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: relaks od samego rana - czy dobrym sposobem na to będzie oglądanie rodeo? Zainspirowani pewną wypowiedzią sprawdzamy, co mówi o nas sposób spędzania wolnego czasu. Oprócz tego: jak wygląda polska ulica i dlaczego wygląda tak samo - ocenią to: Ewa Minge, Anna Horodyńska i Tomasz Sobierajski. A na koniec: wielka polityka, egzotyczna miłość - była żona magnata Ruperta Murdocha podobno spotyka się w Władimirem Putinem - jakie kobiety przyciągają wielcy tego świata? Startujemy o 8.00!

  Z końcem grudnia w rosyjskich kioskach można kupić kalendarz z wizerunkiem Władimira Putina. Zdjęcia przedstawiają rosyjskiego wodza w różnych ujęciach. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Waldemar Dziak, politolog, którego zapytaliśmy o stosowaną przez Putina propagandę. Jak ocenia 16 lat rządów Putina?

  Nasz dzisiejszy gość, Garri Kasparow, przez wiele lat był szachowym mistrzem świata. Teraz, gdy nie gra już profesjonalnie, skupił się na działalności opozycyjnej i promowaniu walki o prawa człowieka na świecie! Dlatego właśnie, jako przeciwnik polityczny Kremla, musiał opuścić Rosję. Jak odebrał śmierć innego znanego rosyjskiego opozycjonisty, a zarazem jego przyjaciela, Borysa Niemcowa? Co sprowadza mistrza do Polski?

  Niedawno świat zelektryzowała wiadomość o zastrzeleniu Borysa Niemcowa - popularnego polityka i przeciwnika prezydenta Rosji Władimira Putina. Kto może stać za tym morderstwem? Czy zabójstwo może mieć związek z raportem w sprawie udziału Rosji w konflikcie na Ukrainie, który przygotowywał Niemcow? Czy po zabójstwie opozycjoniści bardziej obawiają się o swoje życie? Co się stanie z opozycją w Rosji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy współpracownika i przyjaciela Niemcowa - Siergieja Dawidisa.

  Unia Europejska, w odpowiedzi na działania militarne Rosji na Ukrainie, wprowadziła sankcje gospodarcze. Czy Rosjanie zaczęli je już odczuwać? Czy w rosyjskich sklepach pułki świecą pustkami? Dlaczego wielu Rosjan popiera prezydenta Władimira Putina? Jaki jest stosunek Rosjan do Polaków? Jak Rosjanie interpretują to, co się dzieje na Ukrainie? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Masza Makarowa - Rosjanka od 7 lat mieszkająca w Polsce, dziennikarka Anna Wojtacha i fotoblogerka Joanna Bedyńska.

  Żenia Klimakin spotkał się na Majdanie z Dmytro, który w czasie rewolucji został porwany i przez osiem dni torturowany, odcięto mu ucho, oraz z Wirą Sawczenko, siostrą Nadieżdy Sawczenko, która teraz znajduje się w areszcie za rzekome zabicie rosyjskich dziennikarzy, prowadzi protest głodowy. Jak naprawdę wygląda sytuacja na Ukrainie?

  Życie prywatne Prezydenta Rosji Wladimira Putina zawsze owiane było tajemnicą. O tym, co się z nim dzieje za kulisami wielkiej polityki świat dowiadywał się wyłącznie wtedy, gdy Putin wyrażał na to zgodę. Tak było w przypadku jego rozwodu. O życiu prywatnym Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. Waldemarem J. Dziakiem z PAN z Collegium Civitas.

  W piątek w Dzień Dobry TVN: na naszych kanapach Thomas Anders - legendarny wokalista Modern Talking o tym, dlaczego lubi wracać do Polski. W programie także genialny nastolatek z Poznania, który nie ma jeszcze matury, a już pracuje w Wiedeńskiej Akademii Nauk - jak mu się to udało? Oraz były doradca Putina, który pewnego dnia powiedział "NIE" przywódcy Rosji. A także, jak reagują ludzie, gdy są świadkami przemocy? Pokażemy wyniki naszej prowokacji dziennikarskiej. Zapraszamy jutro o 8:00! Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Zdaniem Radosława Sikorskiego Putin miał podobno proponować Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy. Później temu zaprzeczał. Zobaczcie, jak zareagowali na to internauci.

  Jutro w Dzień Dobry TVN: Czym można zaskoczyć Piotra Adamczyka i czy lubi niespodzianki sprawdzi Kinga Burzyńska. Ania Wendzikowska i hollywoodzka gwiazda Aaron Paul o tym, czy można zachować normalność w biznesie, w którym większość traci kontakt z rzeczywistością. Jak gigantyczny boeing mógł zniknąć bez śladu? Co stało się malezyjskim samolotem? A potem: dziecięce koszmary – czy mogą być zapowiedzią niebezpiecznej choroby? Jako dziecko dostał zegarek od Putina - dziś wściekły na przywódcę Rosji postanowił publicznie go zwrócić – poznamy historię 16-letniego Andrieja.

  Z czego ostatnio śmieje się Internet? Z Władimira Putina, Radka Majdana, Keinie Grenzen i Krymu. Internet natychmiastowo reaguje na wydarzenia. Zdaje się, że żart w wirtualnej przestrzeni nie ma granic. A może powinien? Gdzie jest granica dobrego smaku i przyzwoitości? Dlaczego czasem cynizm i nihilizm jest zwykłym prostactwem i brakiem szacunku do ludzi i zjawisk? Oscar Wilde mówił: „Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego, a nie zna wartości niczego." O tym, jak ludzie z pomocą śmiechu i żartu rozładowują napięcie, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Konradem Majem z SWPS. Czy obśmiane demony przestają być straszne?

  Tłok i korki. Zdenerwowanie i irytacja. Ale do akcji wkroczył, a właściwie wjechał, fioletowy autobus. Jak zmienił pasażerów i kierowców? To sprawdzał nasz reporter Filip Chajzer.

  Władimir Putin zakazał adopcji rosyjskich sierot przez amerykańskie rodziny, o zniesienie tego zakazu zwróciła się do prezydenta Rosji amerykańska aktorka Angelina Jolie. Putin postawił jej warunek, zmieni prawo jeżeli „Jolie weźmie ślub z Bradem Pittem w centrum Moskwy lub Sankt Petersburga”. O komentarz do sprawy poprosiliśmy politologa prof. Waldemara Dziaka.