Władimir Putin

  Borys Akunin jest znanym rosyjskim pisarzem, autorem kryminałów. W Dzień Dobry TVN w rozmowie z Ewą Drzyzgą opowiedział, co sądzi o rządach Władimira Putina.

  Kreml od lat manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Robi to przy pomocy kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów. Jedną z dziennikarek, która szczególnie przysłużyła się rosyjskiej władzy jest Margarita Simonyan. Jak zdobyła zaufanie Władimira Putina? Jak działają inni propagandyści Kremla? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.

  - Usłyszymy od niego ultimatum nuklearne - twierdzi Juri Felsztinski.

  Profesor Yuval Noah Harari to izraelski historyk i autor bestsellerów przybliżających drogę człowieka od mieszkania w jaskiniach do dominacji świata. Jego opinia na temat dalszych losów ludzkości jest istotna dla przywódców z całego globu.

  Haktywiści odsłaniają kulisy swojego działania.

  Skąd w Watykanie tak kontrowersyjna narracja? W studiu Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedział publicysta i filozof katolicki Tomasz Terlikowski.

  Rosyjski prezydent Władimir Putin

  Oświadczenie majątkowe jednego z najbogatszych ludzi na świecie może wprawić w niemałe załopotanie. Zdaniem oficjalnych dokumentów, zarabiający miesięcznie ok. 45 tys. złotych Władimir Putin jest właścicielem dwóch mieszkań, trzech samochodów i niewielkiej przyczepy turystycznych. Tymczasem rosyjski prezydent publicznie pojawia się z zegarkami, których wartość przekracza jego roczny dochód.

  A gdyby stanął twarzą w twarz z Ukrainką, co by jej powiedział? "Od dawna odbija mi się echem to pytanie" - przyznaje Jan Pashkovitch.

  Dlaczego kremlowska propaganda trafia na tak podatny grunt? Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu "Uwaga TVN".

  "To również żołnierze, tylko zamiast broni mają pióro i słowo".

  Alina Kabajewa jest nie tylko kochanką Władimira Putina, ale także "naczelnym szefem propagandy". Rosyjski działacz opozycyjny Gieorgij Ałburow opisuje jej działania. Podaje, ile zarabia, a także jak na putinowskiej korupcji dorobiła się jej rodzina. Kim tak naprawdę jest ukochana dyktatora?

  Aktor potępił wojenne działania prezydenta.

  Ukraiński wywiad zaalarmował, że Kreml planuje wysłać na wojnę dzieci. Dokładniej najstarszą młodzież szkolącą się w "Junarmii", czyli patriotyczno-wojskowej organizacji. Już nawet 8-latkowie mogą wstępować w jej szeregi.

  Na Rosję zostały nałożone międzynarodowe sankcje. Objęto nimi również osoby z najbliższego otoczenia Władimira Putina, a także ich rodziny.

  Władimir Putin jest teraz na ustach i oczach całego świata. To czego nie mówi wprost, eksperci starają się wyczytać z mowy jego ciała. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN zachowaniu prezydenta Rosji przyjrzał się Łukasz Kaca, specjalista od wykrywania kłamstw i możliwości umysłu.

  Przejmujący artystyczny protest przeciwko wojnie.

  Wojna w Ukrainie zmusiła ludzi do ucieczki z kraju. Ich przystankiem w drodze do bezpieczeństwa jest Dworzec we Lwowie. Każdego dnia przewijają się przez niego tysiące osób. Reportaż Bianki Zalewskiej przedstawia dramatyczną sytuację ukraińskich uchodźców, których przystankiem w dalszej drodze do pokojowego świata jest Lwów.

  Władimir Putin zasłużył sobie na wrogów na całym świecie, którzy marzą, by go pomścić. Jasnowidz Wojciech Glanc przepowiedział, że koniec rosyjskiego przywódcy jest już bliski. Czego zatem możemy się spodziewać?

  Aktor zestawił kłamstwa propagandy prezydenta Federacji Rosyjskiej z realnymi obrazami wojny.

  "Prokuratorzy muszą zgromadzić dowody".

  Modelka Gretta Vedler nazwała w mediach społecznościowych Władimira Putina "psychopatą". Rok po tym zdarzeniu jej ciało zostało odnalezione w walizce schowanej w bagażniku samochodu. Śmierć 23-latki nie miała związku z jej poglądami politycznymi - twierdzą rosyjscy śledczy.

  Przed laty grał Bohuna w "Ogniem i mieczem". Kochała się w nim wówczas większość Polek. Dziś stanął po stronie wojny.

  "Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia".

  Aktorka ma mocny przekaz dla Władimira Putina.

  O wojennych działaniach Władimira Putina mówi obecnie cały świat. A co wiadomo o życiu prywatnym prezydenta Rosji?

  "Machina propagandowa pierze Rosjanom mózgi".

  Sankcje nałożone na Rosję uderzają z coraz większą siłą. Odczuwają ją zarówno elity, jak i zwykli obywatele. Niektóre branże są na skraju bankructwa.

  "Staram się wyjaśnić, że Rosjanie i Putin to co innego".

  Jak sprawdzić, które informacje są prawdziwe, a które nie?