Co roku kilkanaście tysięcy osób zostaje uznanych za zaginione. Święta to szczególny czas w roku, kiedy to ich rodziny liczą na to, że wrócą. Odczuwają wówczas bardziej niż kiedykolwiek nieobecność bliskich. Mają jeszcze większą nadzieję na odnalezienie osoby zaginionej i pozostawiają wciąż miejsce przy stole. Najnowszy serial Player.pl "Nieobecni" zwraca uwagę na to smutne i przejmujące zjawisko.
Szymonek Sternik urodził się z poważną wadą serca, która zwana jest mnogim VSD. Chłopca czeka poważna operacja w Szwajcarii, na którą rodzice zebrali ogromną sumę pieniędzy dzięki wielu ludziom dobrej woli. Poznajcie jego niezwykłą historię. Zachęcamy również do posłuchania rozmowy z prof. Maciejem Karolczakiem, którego gościliśmy w naszym studiu.
Zofia Chowaniak kupiła cześć nieruchomości od byłego teścia. Wraz z dziesięcioletnim synem zajmuje lokal na piętrze rodzinnego domu byłego męża. Jej byli szwagrowie robią wszystko, aby kobieta wyprowadziła się z własnego mieszkania. Sprawą zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Z powodu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa cierpi wiele branż. Z dużymi problemami zmaga się m.in. gastronomia. Aby ratować biznes, wielu właścicieli restauracji zdecydowało się na niestandardowe usługi. Podczas walki o przetrwanie część z nich nie zapomina jednak o medykach walczących na pierwszej linii frontu i seniorach. Należy do nich m.in. Marcin Kaczmarczyk.
Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użytku szczepionkę przeciwko COVID-19, opracowaną przez Pfizera i BioNTech. Tamtejszy rząd zamówił jej 40 milionów, ponieważ, aby była skuteczna, wymaga się podania jej dwóch dawek. Szczepienia już się zaczęły. To, jak przebiegają, sprawdziła nasza dziennikarka, Anna Senkara.
Pandemia koronawirusa zmusiła wiele osób do naprawdę ryzykownych i trudnych decyzji. Jedni zwalniają ludzi, inni zamykają biznesy, a kolejni zamierzają sprzedać swój majątek, by opłacić pracowników. Do tej ostatniej grupy należy restaurator Jacek Abramowski.
PIMS to wieloukładowy zespół zapalny występujący w następstwie zakażenia koronawirusem. Stan małych pacjentów zmienia się niezwykle dynamicznie; niezbędne jest stałe monitorowanie uszkadzających się układów organizmu.
Pandemia odcisnęła piętno na psychice Polaków. Izolacja społeczna, praca zdalna lub jej utrata, zamknięte restauracje, szkoły, maseczki zakrywające uśmiech, obawa przed zakażeniem i lęk o to, jak będzie wyglądała przyszłość. Wszystkie te czynniki sprawiły, że znacznie wzrosła liczba sprzedawanych antydepresantów.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a sytuacja epidemiologiczna dalej jest niepokojąca. Wiele osób zastanawia się, jak spędzić Boże Narodzenie w tym roku, żeby nie narażać nikogo z bliskich na niebezpieczeństwo, ale jednocześnie nie zostać w domu samemu. O zdanie zapytaliśmy lekarza, prof. Andrzeja Fala.
Rosjanka Kate Komleva przeżyła tragiczny wypadek. Miała poparzone nogi, straciła 9 palców u stóp. Mimo wszystko dziś jest szczęśliwą kobietą, a w rozmowie z Bianką Zalewską wyznała, że chce żyć pełnią życia. Poznajcie jej niezwykłą historię.
Lech Wałęsa udzielił poruszającego wywiadu Dorocie Wellman, w którym zdradził dlaczego czuje się samotny i jest nieufny wobec ludzi, czego się boi w życiu i z jakich powodów zdecydował się przejść na wegetarianizm. Nie zabrakło też pytań o święta Bożego Narodzenia i prezenty.
Pandemia trwa, a w naszych głowach wciąż rodzą się nowe pytania. Dotyczą one nie tylko samego przebiegu choroby, szczepionki, czy objawów, ale także obostrzeń. Dzieci, które przeszły na nauczanie zdalne pozostają pod opieką rodziców. Czy po zakończonych lekcjach mogą samodzielnie udać się na podwórko? Na pytanie odpowiedziała adwokat Eliza Kuna.
Niedawno księżna Sussex napisała osobisty esej dla "New York Timesa" – "Nasze wspólne straty", w którym wyznała, że w lipcu poroniła. Żona księcia Harry'ego nawoływała, by ludzie zadbali o siebie nawzajem, bo rozpacz po utracie dziecka jest niemal nie do udźwignięcia. My o trudnych chwilach rozmawialiśmy z ginekologiem doktorem Maciejem Jędrzejko oraz Kają Wolnicką, mamą, która straciła pierwsze dziecko. Jak sytuacja poronień wygląda w Polsce?
SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową. W praktyce oznacza to, że krople aerozolu zawierające wirusa mogą być emitowane przez zakażonych m.in. podczas mówienia, kaszlu czy kichania. Z najnowszych badań wynika, że ryzyko zakażenia się w pomieszczeniu wzrasta, gdy m.in. brakuje wentylacji.
Pan Ludwik trafił do szpitala uzdrowiskowego po operacji wszczepienia bajpasów. Po kilku tygodniach, w bardzo złym stanie, opuścił sanatorium na prośbę rodziny. Później trafił do kolejnego szpitala, gdzie zmarł. Bliscy 73-latka oskarżają personel uzdrowiska o liczne zaniedbania.
Do trzeciej fazy badań klinicznych szczepionki Pfizera włączono też osoby od 12. do 18. roku życia. - Na tę chwilę grupa poniżej 16. roku życia nie jest prawdopodobnie wystarczająco liczna, by instytucje regulatorowe mogły dopuścić ją do użytku dla nich - powiedział dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.
Ostatnia w tym roku, prawdopodobnie największa aukcja dzieł sztuki, odbędzie się we wtorek, 8 grudnia. Wyjątkowym wydarzeniem będzie licytacja charytatywna obrazu autorstwa Ryszarda Winiarskiego. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów z COVID–19. O szczegółach opowiadały w naszym programie Iwona Buchner-Grzesiak - prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art oraz prof. Katarzyna Życińska - kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii szpitala MSWiA w Warszawie.
Zamknięte restauracje, stragany, na których nikt nic nie kupuje i pustki na ulicach, tak zimowa stolica Polski wygląda na starcie sezonu. Część właścicieli kwater i domków nadal przyjmuje gości na teoretycznie "służbowe" wyjazdy. - Wszyscy sobie zdają sprawę, że wiosny możemy nie dotrwać – mówi jeden z zakopiańskich przedsiębiorców.
Tuż po drugiej wojnie światowej do kurortów w Rabce i Zakopanem przybyło wiele żydowskich sierot, które ocalały z Holokaustu. Pobyt w sanatoriach miał być dla dzieci szansą na powrót do zdrowia, ale niestety bezpieczne miejsce szybko zostało zaatakowane.
Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń dotychczas kierowała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiA w Katowicach, a później sama zachorowała na koronawirusa i to poważnie. Podłączona i nieprzytomna leżała pod respiratorem i walczyła o życie. W Dzień Dobry TVN lekarka opowiedziała nam o przebiegu swojej choroby.
Osoby zaginione pozostają w sercach i pamięci ich rodzin na zawsze. Najbliżsi nie mogą pogodzić ze stratą. Czy można było jej uniknąć? "Nieobecni" to niezwykła akcja Fundacji ITAKA oraz Playera, która ma uświadamiać ludziom skalę problemu.
Zgodnie z zapowiedzią polskiego premiera, szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się w lutym 2021 roku. Lek będzie darmowy i dobrowolny. Jak w praktyce będzie wyglądała organizacja i po jakim czasie możemy spodziewać się zahamowania pandemii? Na pytania odpowiedział wirusolog prof. Krzysztof Pyrć.
Zuzia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Każdego dnia toczy heroiczną walkę o poprawę sprawności. Rodzice dziewczynki robią, co mogą, aby ich córka w jak najmniejszym stopniu odczuwała ograniczenia. Lista ich potrzeb pozostaje długa.
W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów. Jak mówią, mają warunki gorsze niż na wojnie. Dlatego zapowiadają, że będą wchodziły w spory zbiorowe, a nawet mogą rozpocząć strajk generalny. Jakie są ich postulaty? O tym mówiła w naszym programie Halina Peplińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie od 44 lat.
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Wiadomo już, że liczba zaproszonych gości nie może przekroczyć 5 osób. Co zrobić w przypadku, gdy nasza wielodzietna rodzina jest znacznie większa? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną. Specjalistka odpowiedziała także na pytania naszych widzów.
Katowicki sklep socjalny to pierwsze takie miejsce w Polsce. Mikołaj Rykowski, założyciel i Prezes Fundacji "Wolne Miejsce" opowiedział w Dzień Dobry TVN o szlachetnej inicjatywie.
O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszym kraju słyszał każdy. Od lat wspiera polską ochronę zdrowia, a w dobie pandemii odegrała niebagatelną rolę. - W sumie na pomoc przeznaczyliśmy 70 mln złotych - zadeklarował Jerzy Owsiak. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak fundacja przygotowuje się do finału w 2021 r.
Ruszyła 20. Edycja Szlachetnej Paczki – w tym roku pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek. Do wspierania potrzebujących po raz kolejny dołączyła Ewa Chodakowska, która zamierza pomóc siedmiu rodzinom. O corocznej inicjatywie porozmawialiśmy z trenerką oraz Magdaleną Łukasik – współautorką Raportu o biedzie.
Matylda Damięcka i Piotr Stankiewicz przygotowali niezwykły poradnik mówiący o tym, jak wspierać kobiety. W projekt zaangażowali się m.in. Janusz Gajos, Dawid Podsiadło, Bartek Topa czy "Igo" Igor Walaszek. Jakich rad udzielają faceci facetom? Zobacz poradnik.
Filip Chajzer informował w mediach społecznościowych, że jego ojciec - Zygmunt Chajzer - przejdzie poważną operację. Przy okazji wystosował apel do użytkowników Instagrama. "Jeśli możecie zrobić coś dla facetów, których kochacie, wyślijcie ich na badania" - napisał nasz prowadzący. Pan Zygmunt jest już po udanym zabiegu, a na dowód opublikował zdjęcie ze szpitalnego łóżka.