Jedna z największych gwiazd muzyki rockowej podzieliła się ze światem swoimi traumatycznymi doświadczeniami.
Przez kilka miesięcy dziennikarki Uwagi! korespondowały ze scammerami. Rozmawiały też z ich ofiarami, a także ekspertami. Specjaliści krok po kroku wyjaśniali, jak działa pułapka zastawiona przez internetowego złodzieja uczuć i pieniędzy.
"Zaniedbałem swoje relacje towarzyskie i zawodowe".
Agnieszka Sikora przez lata była dziennikarką. Postanowiła porzucić telewizję, aby zacząć pomagać osobom narażonym na bezdomność i wykluczenie społeczne. Założyła Fundację Po Drugie, która stała się bezpieczną przystanią dla wielu młodych ludzi.
Kilka miesięcy temu podczas rutynowych badań, 11-letnia Zuzia usłyszała diagnozę – złośliwy nowotwór kości udowej. W krótkim czasie okazało się, że są przerzuty na płuca. Aby pomóc jej w walce z chorobą, tata dziewczynki wpadł na wyjątkowy pomysł. Wiedząc, że córka jest wielką fanką Harry'ego Pottera, stworzył dla niej magiczny świat Hogwartu. O swoim przedsięwzięciu opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Młoda mieszkanka Stanów Zjednoczonych opublikowała na TikToku nagranie, które natychmiast wzbudziło zainteresowanie internautów z całego świata. Przypadkowy przechodzień, pouczający grupę opalających się przyjaciółek na temat strojów plażowych, nieświadomie wywołał lawinę komentarzy.
Jakub Lewandowski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki, niedawno w ostrych słowach ocenił zmiany, jakie zaszły w polskich szkołach. Przez to został wezwany na spotkanie z ministrem Czarnkiem, a Rada wystąpiła o odwołanie go z funkcji przewodniczącego. Lewandowski w Dzień Dobry TVN powiedział, w jakiej, jego zdaniem, kondycji jest obecnie system edukacji.
Zakończył się 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W Dzień Dobry TVN razem z autorką książki "Venice my love" Ewą Górniak–Morgan, która od 25 lat mieszka w tym włoskim mieście podsumowaliśmy wielkie, kulturalne wydarzenie. Kto otrzymał Złotego Lwa?
Michał Żakowski prowadzi audycję "Na dachu świata" w Radiu 357. Jego gościem w sierpniu była Nilofar Ayoubi. Kiedy Talibowie zajęli Afganistan, dziennikarz pomógł jej uciec wraz z rodziną do Polski.
Prymas Stefan Wyszyński był nie tylko wielkim przywódcą duchowym, ale także jednym z najważniejszych autorytetów moralnych w Polsce. Mimo pełnionych funkcji pokazywał innym, jak żyć w świętości i jedności z Bogiem. Jego postawa przyczyniła się do walki z komunizmem w Polsce. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego gościem Dzień Dobry TVN była dr Ewa K. Czaczkowska – autorka biografii o Prymasie Tysiąclecia.
W Muzeum Pożarnictwa w Nowym Jorku znajduje się miejsce, które jest hołdem dla strażaków. Upamiętnienia tych, którzy niosąc pomoc 11 września, po zamachu na World Trade Center, stracili życie. Są tam nie tylko ich imiona i nazwiska, ale również fotografie.
Izabela Kubicka-Oleksiak przez ponad 20 lat była polonistką. Z powodu wrodzonej wady wzroku musiała pokonać w życiu wiele przeszkód. Gdy prawie przestała widzieć, zwróciła się do ZUS-u o przyznanie renty, ale odesłano ją z kwitkiem. Kobieta musi teraz żyć za 215 zł.
Sarah i Chris Howellowie marzyli o dużej rodzinie. Niestety z powodu endometriozy 31-latka nie mogła zajść w ciążę. W końcu para zdecydowała się zaadoptować dziecko. Po pięciu dniach od przywiezienia córeczki do domu małżeństwo było zmuszone ją oddać.
Mija dwadzieścia lat od ataku terrorystycznego na World Trade Centre. W programie Dzień Dobry TVN były zastępca szefa wywiadu, Piotr Niemczyk opowiedział, jak zmienił się świat po 11 września oraz przed jakimi zagrożeniami stoimy obecnie.
Wiele kobiet często spotyka się z zaczepkami na ulicy i niewybrednymi komentarzami, które słyszą od obcych mężczyzn. Z pozoru mogłoby się wydawać, że panowie chcą w ten sposób skomplementować ich strój lub wygląd. Jednak dla pań zwykle jest to dowód braku szacunku, obelga i nieprzyjemne doświadczenie, o którym chciałyby jak najszybciej zapomnieć.
W 2020 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano ponad 193 tysiące operacji powiększenia piersi. Również i w Polsce jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej. Mimo głośnej dyskusji społecznej na temat akceptacji własnego ciała, niezależnie od tego, jakie jest, kobiety chcą poprawiać swoją urodę i zmieniają rozmiar biustu.
Polski film "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego walczy o Złotego Lwa. To właśnie na Festiwalu Filmowym w Wenecji historia o Grzegorzu Przemyku miała swoją światową premierę. Po seansie rozległy się długie owacje na stojąco.
Wizyta Łukasza Orbitowskiego w szkole zakończyła się wielkim niesmakiem. Pisarz wspomniał w mediach społecznościowych, co usłyszał na wywiadówce od nauczycielki swojego nastoletniego syna. Sprawa dotyczyła dofinansowanych przez państwo wycieczek szkolnych.
Fragment wiersza „Wszyscy mnie lubią!” autorstwa Ewy Skarżyńskiej obiegł już internet za sprawą zdjęcia, które udostępniła w sieci jedna z mam. Dzieło oburzyło nie tylko internautów, sprawę skomentowała psycholog dziecięca Dorota Zawadzka.
Bakterie salmonelli wykryto na skorupkach jajek w jednej partii produktu w Biedronce. Główny Inspektorat Sanitarny wydał w tej sprawie ostrzeżenie. Jak przypomina, spożycie skażonych jajek, zwłaszcza na surowo, może być niebezpieczne dla zdrowia.
Ruszyła druga edycja kampanii społecznej "Terapia to nie wstyd". Jednym z jej elementów jest terapiobus, czyli mobilny gabinet terapeutyczny, który w Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom zaparkował w Warszawie. O inicjatywie w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z autorką Anną Węgrzyn, a Rafał Szymański, którego dziecko doświadczyło problemów psychicznych wystosował apel do rodziców.
Szpital onkologiczny w Częstochowie na początku lipca zawiesił swoją działalność. Powód? Mówi się, że to brak przestrzeni, choć i przedstawiciele szpitala i właściciel budynku twierdzą, że to nie oni wypowiedzieli umowę. Cierpiący na nowotwory pacjenci zmuszeni są dojeżdżać do innych placówek, w których będą mogli kontynuować leczenie. Kto jest temu winien?
Polscy psycholodzy zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość udzielania wsparcia psychologicznego ludziom, którzy koczują obecnie na granicy z Białorusią. Podkreślają, że sytuacja, w jakiej znajdują się obecnie uchodźcy, może prowadzić do radykalizacji ich zachowań i pogłębić panujący kryzys.
Hyceany to światy pokryte oceanami, a ich atmosfery są bogate w wodór. Astronomowie z Cambridge dokonali ciekawego odkrycia i zidentyfikowali nową klasę planet, na których mogłoby rozwijać się życie. Czy uda nam się tam polecieć i zobaczyć je na własne oczy?
Składka zdrowotna ma być niższa niż pierwotnie zakładano. Ma ona wynosić 4,8%, a nie 9%, co zapowiadano na początku prac nad ustawą o Polskim Ładzie. Nie jest to jednak jedyna zmiana, która dotyczy przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność i odprowadzające ryczałt będą miały 3 stawki składki zdrowotnej.
Piotr Małachowski to dwukrotny srebrny medalista olimpijski, mistrz świata i Europy w rzucie dyskiem. Utytułowany zawodnik postanowił właśnie oficjalnie pożegnać się ze sportem. W Dzień Dobry TVN opowiedział o ostatnich zawodach, w których wziął udział, a także wyjaśnił, dlaczego chce ustąpić miejsca młodszym.
W jednym z izraelskich szpitali z sukcesem przeprowadzono operację rozłączenia bliźniaczek syjamskich. Zrośnięte tyłami główek dziewczynki udało się rozdzielić dzięki wysiłkowi grupy lekarzy, którzy spędzili na sali operacyjnej ponad 12 godzin. Po roku oczekiwania na zabieg, siostry po raz pierwszy mogły spojrzeć sobie w oczy.
Jeszcze niedawno lekarze na szpitalnych oddziałach dziecięcych ratowali swoich pacjentów po tym, jak dochodziło do zatrucia dopalaczami lub alkoholem. Teraz problem jest inny. Do szpitali trafiają dzieci, które mają za sobą próby samobójcze. Jak wskazuje konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, dr hab. n. med. Barbara Remberk, w czasie pandemii poradnie zdrowia psychicznego są bardzo przeciążone.
Fundacja TVN obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Katarzyna Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska - prezes Fundacji TVN oraz dr Marek Migdał - dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.
Statystyki dotyczące polskiej psychiatrii dziecięcej są zatrważające. Z rok na roku rośnie liczba samobójstw wśród nieletnich, a ich rodzice często nie mogą im pomóc. To między innymi dlatego, że liczba specjalistów w Polsce jest zbyt mała, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na konsultację lekarską. To tylko jeden z problemów.