Pani Maria i jej syn pod koniec czerwca ubiegłego roku stracili dobytek życia. Gwałtowna powódź zniszczyła ich dom i wszystko, co się w nim znajdowało. Mimo, że sąsiedzi i bliscy pani Marii błyskawicznie zebrali środki na nowy budynek, do tej pory nic więcej się w tej sprawie nie wydarzyło. Dlaczego? Co się stało z zebranymi środkami? O tym w materiale Uwaga! TVN
Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" oprócz nowych znajomości zdobyli także popularność. Niestety, nie zawsze ma to pozytywne skutki, o czym przekonała się Izabela Juszczak, która brała udział w 5. edycji programu. Ostatnio kobieta poinformowała swoich fanów, że została okradziona. "Uświadomiłam sobie, że ktoś ukradł mi wizerunek i się nim posługuje" – wyznała Iza.
Prezydent RP podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w wybranych miejscowościach przy granicy z Białorusią. Co to oznacza w praktyce? Jakie swobody obywatelskie zostaną ograniczone? Odpowiedzi na te pytania w Dzień Dobry TVN udzielił prof. dr hab. Marek Chmaj prawnik, politolog, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego.
Pani Katarzyna zdecydowała się zabezpieczyć przyszłość jedynego syna opłacając co miesiąc składki ubezpieczeniowe tak, aby w razie śmierci otrzymał on odszkodowanie. Niestety, kiedy czarny scenariusz się sprawdził, ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania twierdząc, że mimo odprowadzanych co miesiąc składek, umowa nie została zawarta. Jak to możliwe?
1 września ruszył protest ratowników medycznych w całej Polsce w szpitalach wojewódzkich. Pracownicy odmówili przyjścia do szpitala lub wzięli minimalną liczbę godzin podczas dyżurów, by w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na warunki pracy, które oferują placówki. Przez sześć dni nie wyjedzie niemal połowa zespołów. Jak bunt wygląda w praktyce? O tym opowiedział Bartłomiej Matyszewski, ratownik medyczny.
Daniel Olbrychski rok temu stracił wnuka. Mężczyzna borykał się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Fundacja TVN zadeklarowała, że zajmie się pomocą osobom, które mierzą się z podobnymi trudnościami. Aktor nie wahał się ani chwili nad wzięciem udziału w akcji #zdrowiewgłowie.
Uwaga! TVN świętuje swoje 19. urodziny. To program, który pokochali Polacy, bo jest zawsze blisko ludzi i ich problemów. Reporterzy pomagają, reagują, interweniują zgodnie z hasłem: "Uwaga! w Twojej sprawie". Nic więc dziwnego, że z okazji jubileuszu twórcy formatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Kliniki Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży, która ma powstać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Policjanci z Mokotowa zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował PAP podkom. Robert Koniuszy. Polska Agencja Prasowa donosi, że zatrzymana to rzekomo Beata P., znana jako Beata K., współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm.
Marianna Schreiber jest uczestniczką nowej edycji programu Top Model. Jej udział w telewizyjnym show odbił się szerokim echem w mediach ze względu na jej męża, Łukasza Schreibera, który jest ministrem w rządzie PiS. Po emisji odcinka, kobieta przyznała, że tuż po nagraniach musiała otrzymać kroplówkę. Co się dokładnie stało?
Przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego Mariusz Szczygieł podzielił się wspomnieniami z wczesnych etapów swojej edukacji. Pisarz zdradził, że nauka w podstawówce nie należała do najprzyjemniejszych. Wyjawił również, co sądzi o dzisiejszym systemie oświaty.
Syn Anny wielokrotnie oglądał ją posiniaczoną i przerażoną agresją partnera. Pewnego dnia 17-letni Krystian postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Razem z dwójką znajomych miał pojechać do konkubenta matki. Doszło do rozlewu krwi. - Skala obrażeń, jakie doznał pokrzywdzony, wskazuje na bardzo wysoki poziom agresji w działaniu - podkreśla policja.
1 września wystartował kolejny, jesienny sezon Dzień Dobry TVN. Program ponownie wita swoich widzów od 8:00 rano. Na antenę wracają dobrze znane cykle, ale nie zabraknie też nowości. Sprawdźcie, co was czeka w nowym sezonie! Czym zaskoczą prowadzący Dzień Dobry TVN?
Jesienią miłośnicy polskiego kina nie będą mogli narzekać na nudę. W październiku 2021 roku na wielkim ekranie pojawi się nowy film Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser po raz kolejny postanowił przyjrzeć się słabościom współczesnych Polaków. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun "Wesela".
Ruszyła 78. edycja Festiwalu Filmowego w Wenecji. Potrwa do 11 września, a wśród produkcji, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego, znalazł się polski film "Żeby nie było śladów".
Dziennikarka Jagoda Grondecka, która od września 2020 r. mieszkała w Kabulu wróciła do Polski wraz z grupą Afgańczyków. O tym, jak przebiegała ewakuacja, z jakimi trudnościami musiała się zmierzyć, opowiedziała w Dzień Dobry TVN. - Osoby, które nie miały dokumentów na to, że czekają na jakikolwiek lot, były brutalnie rozpędzane przy pomocy karabinów, biczy - mówiła.
Brak nauczycieli to problem, z którym zmagają się polskie szkoły. W całym kraju pozostaje obecnie ponad 8 tys. wakatów. Dlaczego tak się dzieje? O dramatycznej sytuacji w oświacie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dyrektorami placówek i byłymi dydaktykami oraz Magdaleną Kaszulanis, rzeczniczką ZNP i Justyną Suchecką, dziennikarką.
Zeszyty, długopisy, flamastry, bloki rysunkowe i piórniki to dopiero początek listy rzeczy, których uczeń potrzebuje od września. A przecież trzeba doliczyć jeszcze koszt plecaka czy sportowego obuwia. Za co muszą zapłacić rodzice, kompletując szkolną wyprawkę? Co jest najdroższe?
W zawrotnym tempie rosną ceny towarów i usług. W sierpniu wzrosły o 5,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Te informacje od Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że tempo wzrostu jest najwyższe od dwóch dekad.
O tym, że dzieci znanych osób często padają ofiarami hejtu wiedzą wszyscy. Dotyczy to jednak nie tylko tych, którzy świadomie weszli w świat mediów, ale również najmłodszych, których z show-biznesem łączy jedynie znane nazwisko. Ostatnio na Instagramie Jakub Kosel pokazał obraźliwy komentarz adresowany do jego kilkumiesięcznej córeczki. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek a jak wiadomo, w sieci nic nie ginie. O tym, jaki może mieć to wpływ na ich psychikę oraz dlaczego ludzie hejtują dzieci znanych osób opowiedziała Dr Aleksandra Piotrowska.
Huragan Ida uderzył w południowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych z prędkością ponad 250 kilometrów na godzinę. Spowodował tymczasowe odwrócenie biegu rzeki Missisipi oraz pozostawił ponad milion osób bez prądu. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja opowiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Gugałka, operator oraz łowca tornad.
Zosia Bigos ma zaledwie cztery miesiące. Niedługo po przyjściu na świat okazało, że dziewczynka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki odpowiedniej terapii można zatrzymać postęp choroby. Niestety lek, który mógłby uratować życie i zdrowie Zosi, kosztuje 9 milionów złotych.
Decyzja o tym, aby poświęcić życie Bogu i Kościołowi nie przychodzi łatwo. Kim są mężczyźni, którzy postanowili wstąpić do seminarium? Jak wygląda przygotowywanie się do pełnienia posługi kapłańskiej? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mariuszem Sepioło, autorem książki "Klerycy. O życiu w polskich seminariach".
Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy. Co nam grozi, jeśli się nie spiszemy lub odmówimy odpowiedzi rachmistrzowi? Ile osób zostało już ukaranych? Odpowiedzi na te pytania w Dzień Dobry TVN udzieliła Karolina Banaszek, rzecznik prasowy prezesa GUS.
Liceum z Zielonej Góry chce wprowadzić nagrody pieniężne dla uczniów, którzy postanowią się zaszczepić. Konkurs trwa do końca września, a mogą w nim wziąć udział całe klasy. Jaką kwotę placówka planuje przeznaczyć dla zwycięzców?
Już w środę, 1 września, rozpocznie się rok szkolny. Po kilkunastu miesiącach spędzonych na nauce zdalnej dzieci mają powrócić do stacjonarnego trybu nauczania. Jak w tym wszystkim odnajdą się uczniowie? Co mogą zrobić rodzice, aby to przejście z nauki zdalnej na stacjonarną było łatwiejsze? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem oraz Moniką Mrozowską, aktorką i mamą czwórki dzieci.
Maria Andrejczyk to polska oszczepniczka, która z Tokio wróciła ze srebrnym medalem. Wcześniej, w Rio de Janeiro do olimpijskiego podium zabrakło jej dwóch centymetrów. Wywalczone na Igrzyskach trofeum postanowiła jednak przeznaczyć na cele charytatywne - oddała je na aukcję, żeby ratować życie małego chłopca.
Yana Zinkiewicz chciała podróżować, zwiedzać świat, zostać lekarzem. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy na Ukrainie wybuchła wojna. W wieku 26 lat uratowała życie 200 osobom, została weteranem wojny, deputowaną Rady Najwyższej, inspiracją do stworzenia lalki Barbie, a także mamą.
Na granicy Polski z Białorusią, w miejscowości Usnarz Górny, od kilkunastu dni koczują emigranci. Kim są? W jakim są stanie? Jak można im pomóc? Opowiedzieli o tym w Dzień Dobry Wakacje dr Witold Klaus, badacz migracji z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz lekarka Paulina Bownik, która była na miejscu.
Patrycja Sołtysik podzieliła się na swoim Instagramie bardzo osobistą refleksją na temat niepłodności. Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN Andrzeja Sołtysika nie ukrywa, że temat jest jej szczególnie bliski. Osoby borykające się z tym problemem mierzą się nie tylko z bezsilnością i skrajnymi emocjami, ale często muszą także słuchać rad i pytań ze strony otoczenia. Niektóre z nich są wyjątkowo bolesne.
Michał Kempa to nowy współprowadzący "Mam Talent!", który zastąpił w tej roli Szymona Hołownię. Partnerować będzie mu Marcin Prokop, związany z programem od samego początku. Jak wyglądał casting? Jak przyjęli go jurorzy? O tym Michał Kempa opowiedział naszemu redaktorowi.