Przemek Kossakowski wraz z grupą sześciu osób z zespołem Downa po raz kolejny wyruszają w trasę. Tym razem wybrali się do malowniczej Turcji. Jakie przygody ich tam czekają? Czy Stambuł zrobi wrażenie na uczestnikach wyprawy? Poznaj szczegóły trzeciej serii "Down the Road. Zespół w trasie".
Fanów sportu czekają duże emocje! Już w piątek, 23 lipca, rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. O medale powalczą także polscy sportowcy. Kto będzie nas reprezentował podczas ceremonii otwarcia? I czym jest klątwa chorążego?
Informacje o kolejnych planach księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle zelektryzowały opinię publiczną. Zapowiedź biografii niepokornego royalsa wywołała kolejne fale spekulacji i domysłów. Do mediów przedostały się informacje o zawrotnej sumie, którą zaproponowano bratu następcy brytyjskiego tronu za spisanie swoich wspomnień. Co na to Królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej?
Dla niektórych to był pierwszy w życiu wyjazd na kolonie. Dzieci, które wróciły z letniego wyjazdu, poskarżyły się na warunki panujące w jednym z lubelskich ośrodków. Z ich relacji wynika, że w pokojach było brudno, a w łazienkach zauważyły insekty. - Trudno, żebyśmy zobaczyli 1200 miejsc, gdzie dzisiaj dzieci odpoczywają w naszym województwie. Mogę przeprosić za to – mówi Wojciech Cybulski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty. Sprawę przybliżyli reporterzy "Uwagi! TVN".
Wiele kobiet w obawie przed utratą partnera i samotnością, godzi się na poniżanie i body shaming. - Czułam się okropnie, to było jak tresura - wyznała nam 36-letnia Wioletta, która dla swojego ukochanego musiała schudnąć 15 kilogramów. Usłyszała od niego, że gdy będzie szczuplejsza, bardziej ją pokocha. Nie tylko ona godziła się na takie traktowanie.
- To może być ostatni dom tych dzieci - powiedział w rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN Zygmunt Chajzer. Dziennikarz na hospicjum "Gajusz" trafił przypadkiem, potem przerodziło się to w pełną sympatii współpracę. Dziś wykorzystuje swoją popularność, aby wesprzeć ośrodek.
Agnieszka Boruta jest znaną polską choreografką i tancerką. Dopóki nie opublikowała swojego nagrania w mediach społecznościowych, nikt nie wiedział, jaką traumę niesie. Bo przecież ucieczka z domu publicznego to nie jest temat rozmowy przy kawie czy lampce wina. W ramach cyklu "Siła jest kobietą" zgodziła się powrócić wspomnieniami do tamtych wydarzeń. Posłuchajcie ważnego kobiecego głosu – ku przestrodze.
18 czerwca odbyła się uroczysta gala rozdania nagród XII edycji konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku". Wśród nagrodzonych znalazła się dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Nam opowiedziała, jak trafiła do fundacyjnej drużyny, a także o wyzwaniach i koniecznych zmianach, które poprawią bezpieczeństwo dzieci.
Rekrutacja na studia to zawsze emocjonujący moment dla maturzystów chcących zdobyć wymarzony indeks. Tegoroczną atmosferę podgrzali działacze Młodzieży Wszechpolskiej, sugerując, że obcokrajowcy mają ułatwiony dostęp do polskich uczelni.
Pod koniec czerwca pani Elżbieta i pan Adam wzięli ślub i bawili się na weselu. Niespodziewanie, zabawę przerwała wiadomość o wybuchu i pożarze w ich domu. Kto i dlaczego zrujnował życie rodzinie z dwójką dzieci? Sprawę przedstawili reporterzy "Uwagi! TVN".
Polki potrafią oszczędzać i coraz chętniej prowadzą domowe budżety. Ciągle borykają się jednak z brakiem systematyczności. Jak budować fundusz awaryjny i skutecznie oszczędzać tłumaczy Magdalena, występująca w Internecie jako Stabilna Finansowo.
Lato w pełni, więc obecnie chętnie wyjeżdżamy na zagranicznie urlopy. Oprócz bagażu i dokumentów niezbędne będą nam, oczywiście, pieniądze. Warto więc odpowiednio przygotować się do podróży, by na miejscu nie tracić na prowizjach, gdy będziemy wypłacać gotówkę z bankomatów. Ekspert radzi, jak korzystnie płacić w obcych walutach na wakacjach poza Polską.
Pan Henryk mieszka w rozpadającym się drewnianym domu bez łazienki. Ze względu na stan zdrowia mężczyzna wymaga całodobowej opieki. Czy 90-latkowi uda się pomóc? Sprawę przybliżyli reporterzy programu Uwaga! TVN.
Ta historia pokazuje prawdziwą solidarność kobiecą i walkę o marzenia. Cheryl Urban oddała swoją macicę. Dzięki temu Chelsea Jovanovich z zespołem Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera mogła zostać mamą. Panie były sobie zupełnie obce, ale po narodzinach chłopca połączyła je nierozerwalna więź.
Cały Internet szukał chłopca, który postanowił zrobić wszystko, żeby zobaczyć zmagania w trakcie Rajdu Polski. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, jednak prawdziwi kibice nigdy nie odpuszczają. Staś, swoją determinacją poruszył pilota rajdowego, Roberta Hundlę. Ten postanowił go znaleźć i pokazać prawdziwego ducha rajdów.
Influencerzy i osoby popularne w mediach społecznościowych wywierają ogromny wpływ na internautów. Ich działalność może być jednak niezwykle szkodliwa, gdy rozpowszechniają niepotwierdzone naukowo informacje. Tak właśnie jest w kwestii większości newsów dotyczących szczepionek i koronawirusa.
37-letni Paweł B. napadł na idącą ulicą parę. Jego była żona Anna zginęła od kilku ciosów nożem, a towarzyszący jej mężczyzna został ranny. Napastnik, zgodnie z wyrokiem sądu powinien w tym czasie odsiadywać wyrok. Dlaczego był na wolności? Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Ola ma 18 lat, od trzech choruje na anoreksję. W marcu tego roku, kiedy zrozumiała, że organizm daje jej ostatnią szansę, postanowiła podjąć zdecydowaną walkę z chorobą. Zbiegło się to z założeniem konta na TikToku. To właśnie tam nastolatka opowiada swoją historię, by pomagać innym osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywania.
W Madrycie zorganizowano Dzień bez Stroju Kąpielowego. Wydarzenie miało miejsce na publicznej pływalni i było przeznaczone dla wszystkich, także rodzin z dziećmi. Naturyści uważają, że noszenie stroju kąpielowego jest niehigieniczne oraz "zwraca uwagę na pewne części ciała, które ukrywa jako niemoralne, złe".
Do Sejmu trafił nowy projekt ustawy uszczelniającej zakaz handlu w niedziele. Przewiduje on, że w dni niehandlowe otwarte będą mogły być tylko te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 proc. przychodów – powiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek.
23 lipca rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To dwa tygodnie wielkich emocji, których nie mogą doczekać się sportowcy i kibice na całym świecie. W tym roku zmagania będzie można oglądać na kanałach Eurosport i w Player.pl.
Uważność to skupianie się na teraźniejszości. Praktykowanie tego stanu i świadome podejście do koncentrowania uwagi niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia psychicznego. Jak być uważnym, opowiedziała w rozmowie z dziendobry.tvn.pl trenerka uważności, Katarzyna Wenska.
Miasteczko Projekt Plaża w tym tygodniu zawitało do Dziwnowa. A w nim w ramach #przystaneksport, czeka wiele aktywności, z których może skorzystać każdy. Ścianka wspinaczkowa, joga czy zumba - to tylko niektóre propozycje.
Pani Marzena jest pewna, że prawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo, podczas którego zderzyła się z pijanym motocyklistą. Prokuratura chce jednak, by to ona w całości odpowiedziała za wypadek. - Oczywiście, nie powinno być na drodze kierowcy bez uprawnień, pod wpływem alkoholu, ale to nie ma w tej sprawie znaczenia – stwierdza prokurator. Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Wdzięczność to bardzo popularne hasło w ostatnim czasie. Ma nam gwarantować równowagę psychiczną i dać szczęście. Jak ją praktykować, żeby faktycznie zaczęły dziać się cuda? Zapytaliśmy o to Mariolę Sokołowską, trenerkę wdzięczności.
Pani Wiesława znalazła córkę w mieszkaniu 62-latka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a nastolatka leżała w negliżu na łóżku. Prokuratura przyznaje, że badania lekarskie dziewczyny oraz zeznania świadków nie pozwalają na sformułowanie zarzutów. Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Problemy w pracy, w związku czy śmierć bliskiej osoby mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne. O budowaniu odporności psychicznej w rozmowie z Darią Pacańską opowiedziała psycholog Magdalena Bernatowicz-Bujwid.
Przemysł odzieżowy jest odpowiedzialny za 10 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla. Do produkcji wykorzystuje się także bardzo dużo wody, a do środowiska trafiają spore ilości zanieczyszczeń powstałych w wyniku barwienia tkanin. Jak zatrzymać to zjawisko?
Smycze i szelki dla dzieci stały się ostatnio popularnym tematem dyskusji w mediach społecznościowych. Ich widok może budzić zdziwienie, a nawet oburzać. Z drugiej strony pomagają one rodzicom upilnować energiczne pociechy, dlatego coraz częściej zauważamy je na ulicach polskich miast. Czy używanie smyczy dla dziecka ma sens? I czy nie wpływa negatywnie na rozwój pociechy? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Piotrowską, psychologa dziecięcego.
Miał być marsz przeciw przemocy, a doszło do bójki Polaków i Romów. Co dzieli ludzi, którzy są na co dzień są sąsiadami? Sprawę konfliktu przybliża reportaż programu "Uwaga! TVN".