Wraz z końcem czerwca przestał obowiązywać przepis, który w czasie trwania pandemii obniżał maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych. Dotyczyło to prowizji i innych opłat dla kredytów konsumpcyjnych. Jak wynika z wyliczeń Expandera, tego rodzaju koszty mogą od lipca wzrosnąć aż trzykrotnie.
Pani Jagoda przez hakera straciła dostęp do konta w mediach społecznościowych, była szantażowana, a od jej znajomych wyłudzono pieniądze. Co robić, gdy zorientujemy się, że ktoś włamał się na nasze konto? Reportaż na ten temat w programie Uwaga! TVN.
O wątpliwościach i miesiącach rozmyślań nad imieniem dla dziecka można pisać setki książek. Dla wielu rodziców jest to tak duży dylemat, że na pewno cieszą się, że ciąża trwa aż 9 miesięcy. Jedna z mam w Nowej Zelandii miała podobny dylemat. Z pomocą przyszły jej znane rockowe kapele.
15 lat temu zmarł Stanisław Lem - pisarz, futurolog, filozof, poruszający w swojej twórczości kwestie natury człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, sprzedały się w ponad 40 mln egzemplarzy. Był nominowany do literackiej nagrody Nobla, w kraju odznaczony Orderem Orła Białego. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę 3836 Lem. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema.
Od kilku dni w mediach głośno jest o wypadku, który spowodował kierowca będący pod wpływem alkoholu. W zderzeniu dwóch aut zginęło młode małżeństwo, które osierociło trzech synów. Sprawa bardzo poruszyła Joannę Racewicz. - Nie potrafię wyobrazić sobie, co ma w głowie pijany drań, który wkłada kluczyki w stacyjkę samochodu - podkreśla dziennikarka w poruszającym poście.
"Marcin, dusza zamknięta w wybrakowanym avatarze. Ludzie patrzą i myślą: 'ale brzydki!', a potem go ignorują i zamiast się zwracać do niego – gadają do opiekuna"- mówi siostra Marcina Szymczaka. Mężczyzna ma 38 lat i choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe. To schorzenie jednak nie przeszkadza mu pomagać innym, dlatego z głębi serca postanowił wesprzeć Fundację TVN w budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.
Powiaty tatrzański i nowotarski mają najniższy procent zaszczepionych mieszkańców w całej Polsce. Widmo czwartej fali pandemii i kolejnego lockdownu nie przekonuje Podhalan. - My górale uważamy, że ta szczepionka jest szkodliwa – podkreśla inicjator akcji Góralskie Veto. Temat podjęli reporterzy programu Uwaga! TVN.
Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednak każdy podchodzi do tego inaczej. W psychologii nazywane to jest "odhamowaniem", czyli pozbawieniem hamulca powinności. O skutkach takiego traktowania urlopu opowiedzieli nam Dominika i Antek. Oboje przeżyli najgorsze wakacje w życiu, bo ich sąsiadami na plaży byli ludzie, którzy zapomnieli o dobrych manierach. Jak z takimi osobami rozmawiać, zdradza Katarzyna Kucewicz, psycholożka i terapeutka.
Eksperymentalne wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy w Islandii okazało się sukcesem, który przerósł wszelkie wyobrażenia. W efekcie wielu pracowników pracuje w mniejszym wymiarze godzin. Czy inne kraje pójdą w ślady Islandii?
Od siedmiu lat rodzice walczą o dziecko i wyrywają sobie syna z rąk. Oboje mają swoją wersję wydarzeń i przypisują winę drugiej stronie. 9-latek podobno boi się matki i wolałby pozostać z ojcem, ale sąd wydał inną decyzję.
Wymordowanie przez NKWD tysięcy polskich oficerów i inteligencji to jedna z najczarniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych kart w historii II wojny światowej. Dorota Pawlak badała sprawę Bykowni, gdzie również znajdują się groby zamordowanych Polaków. Z zebranych materiałów powstała książka "Bykownia. Czwarty cmentarz katyński. Ostatni świadkowie". O pracy nad nią rozmawialiśmy z reporterką Uwagi! TVN w Dzień Dobry Wakacje.
Niedawno para aktorów potwierdziła, że ponownie są razem, a teraz media obiegła nowa, elektryzująca informacja. Antoni i Joanna planują ślub. Skąd to wiadomo? Okazuje się, że najnowsze relacje na Instagramie Joanny Opozdy były na tyle dwuznaczne, że wiele osób uznało to za powód do składania gratulacji.
W większości krajów Europy nakaz noszenia maseczek dotyczy najczęściej pomieszczeń zamkniętych. Wciąż jednak są państwa, w których trzeba mieć zasłonięte usta i nos także na świeżym powietrzu. Za lekceważenie zasad grożą grzywny sięgające nawet 1900 złotych.
Według prognoz, światowa turystyka powróci do poziomu sprzed pandemii w 2023 roku. Przedstawiciele branży we Florencji nie są jednak przekonani, czy to powinno nas cieszyć. - Czy naprawdę tego chcemy, czy chcemy wrócić do zatłoczonych do granic możliwości miast i muzeów? - pytają.
Nie tylko sinice, ale także przecinkowce z rodzaju Vibrio można znaleźć w Bałtyku. Przed tymi ostatnimi przestrzegają władze Niemiec. Bakterie pojawiły się w wodach przybrzeżnych morza i mogą być groźne dla zdrowia.
Joanna Koroniewska i jej mąż, Maciej Dowbor, w czasie pandemii bardzo rozwinęli swoją działalność w sieci. Domówki u Dowborów, czyli spotkania online ze znanymi osobami stały się niejako ich znakiem rozpoznawczym - obserwatorzy pary czekali na kolejne rozmowy live. Wysiłek i popularność domówek została teraz dostrzeżona i doceniona - Joanna Koroniewska została wybrana Influencerem Roku podczas gali Hasztagi Roku.
Właściciel mieszkania, które od wielu lat wynajmuje pani Jadwiga, pewnej soboty zabrał drzwi wejściowe. Schorowana 77-latka nie może teraz wychodzić, a nocą czuwa przy świeczce. Kobieta zaalarmowała reporterów programu Uwaga! TVN.
W Europie każdego roku produkuje się 58 milionów ton plastiku. - 40 proc. stanowią jednorazowe opakowania, które właściwie służą nam tylko przez chwilę, a potem trafiają do kosza - podkreśla w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Daria Rogowska, propagatora zdrowego stylu życia. Dlaczego warto zminimalizować zużycie plastiku i od czego rozpocząć zmiany?
71-latek umierał na przystanku autobusowym w centrum Gdyni. Jak to możliwe, skoro dwie godziny wcześniej karetka pogotowia zabrała go do szpitala? Sprawą zajęła się prokuratura.
Siusianie dzieci na plaży, w parku czy na wydmach rozgrzewa fora internetowe każdego lata. Jedni rodzice nie widzą w takim zachowaniu maluchów nic zdrożnego, a inni uważają, że jest niedopuszczalne. A co na to prawo? Czy rodzic, który wysadza dziecko w miejscu publicznym, może dostać za to mandat? Sprawdziliśmy to.
Zapanowała moda na bycie zero waste, więc w wielu popularnych drogeriach i sklepach z kosmetykami można znaleźć produkty zapakowane nie w plastik, lecz w szkło, papier czy metal. Jakie produkty wybierać, by dbać o planetę i minimalizować produkcję śmieci?
W miejscach publicznych coraz częściej dochodzi do ataków na tle homofobicznym. Niestety dotykają one także dzieci, w tym tych najmłodszych. Jeden z dziennikarzy Dzień Dobry TVN był świadkiem, kiedy dwóch jedenastolatków zostało napastowanych tylko za to, że mieli ze sobą tęczową torbę. Jak skończyła się ta sytuacja? Jak należy reagować, kiedy na naszych oczach dochodzi do podobnych zdarzeń?
"40 kontra 20" to program, który niewątpliwie budzi ogromne emocje. Już po pierwszym odcinku zarówno panowie, jak i uczestniczki starające się o ich względy zyskali sympatię widzów. Po pierwszej nocy spędzonej w luksusowej willi i na glampingu czas jeszcze bardziej podkręcić tempo - w programie pojawia się nowa uczestniczka. Jak przyjmą ją pozostali?
Wesele to niewątpliwie okazja do wielu wzruszeń. Oprócz emocji związanych z relacją nowożeńców, często do łez doprowadzają również inni członkowie ich rodzin. Tak było w przypadku wesela Tenayi Snider, której niezwykły taniec z ojcem podbija sieć. Również po ślubie znanej widzom Dzień Dobry TVN Sandry Hajduk doszło do wyjątkowego wydarzenia.
Decyzja o zakończeniu związku nie dla wszystkich oznacza wygaszenie relacji z partnerem. Zdarza się, że ludzie dopiero po rozstaniu odkrywają, jakie znaczenie miało dla nich życie w dwoje. Niektórzy decydują się więc dać miłości drugą szansę. Co może być impulsem do odbudowania bliskości, wyjaśnia Jagna Ambroziak, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, autorka książki "Garderoba".
Rozpoczyna się nowy i wyjątkowy program dating show. Dwóch kawalerów rywalizuje ze sobą o względy kilkunastu atrakcyjnych, pewnych siebie kobiet, w różnych grupach wiekowych. W wyborze tej jedynej może liczyć się wszystko – lecz nie metryka. Co wydarzy się w 1. odcinku "40 kontra 20"?
Zbliża się lato, a z nim zwykle festiwale, koncerty i inne masowe imprezy plenerowe. Trwająca drugi rok pandemia zmieniła niemal wszystko, do czego przywykliśmy – również możliwości i sposób uczestniczenia w kulturze i rozrywce. Jak będzie wyglądało lato 2021? Czy koncerty się odbędą? Kto je zapowiedział?
1 stycznia 2021 r. weszła w życie unijna dyrektywa "Single Use Plastics", zgodnie z którą do 3 lipca z rynku mają zniknąć produkty jednorazowe. Jakie przedmioty znalazły się na tej liście? Czym można zastąpić plastikowe kubeczki, talerzyki i sztućce?
46 kilometrów przed metą 1. etapu wyścigu Tour de France doszło do poważnego wypadku. Kibicka, która chciała pokazać do kamery tekturową tabliczkę z pozdrowieniami dla dziadków, nie zauważyła, że tuż za nią nadciąga peleton. Doszło do poważnego wypadku. Ucierpiało kilkudziesięciu kolarzy. Druga kraksa miała miejsce przed samą metą.
Wybierając się do lasu, zwykle zabieramy ze sobą telefon. Dzięki temu możemy włączyć GPS, odnaleźć drogę lub skontaktować się z kimś w nagłym przypadku. Niestety, smartfon, a właściwie pole elektromagnetyczne, które wytwarza, wabi kleszcze - w szczególności te najgroźniejsze.