Gorące tematy

  Przeprowadził najsłynniejszy eksperyment i zarazem najbardziej kontrowersyjny nazwany staffordzkim eksperymentem więziennym. Dziennikarz Bartek Węglarczyk spotkał się z jednym z najwybitniejszych psychologów naszych czasów, z Philipem Zimbardo.

  "Fala Dobra 2" to płyta, na której usłyszymy kolędy wykonane przez dzieci z Zespołu Szkół w Pucku. Każdy kupując tę płytę wesprze wykonanie badań USG, które mogą wykryć nowotwory i choroby jamy brzusznej. Z dziećmi zaśpiewała m.in.: Danuta Stenka, Jolanta Pieńkowska i Dorota Wellman. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Edytę Olszówkę, Danutę Stenkę, które wsparły tę akcję oraz tego, bez którego ta akcja nie powiodłaby się - Arkadiusza Gawryka.

  Dziennikarka Jolanta Pieńkowska spotkała się z Felixem Baumgartnerem. Podczas aż dwugodzinnej rozmowy prowadząca Dzień Dobry TVN dowiedziała się o jego dziewczynie, o tym, jaki jest prywatnie, o małżeństwie, dzieciach i pokonywaniu strachu. Czy człowiek, który widział Ziemię z perspektywy weźmie „kosmiczny” ślub w Nowy Rok?

  Okazuje się najłatwiej znaleźć pracę poprzez sieć kontaktów, a nie poprzez dzisiątki czy setki wysyłanych wraz z listem motywacyjnym CV. Im bardziej kontakty są zróżnicowane, tym większa szansa na znalezienie pracy. Czy szukanie pracy przez znajomych to "kolesiostwo"? Jak powinno wyglądać profesjonalne CV? Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Santorski, psycholog biznesu.

  Na to wydarzenie dzieci chorujące na nowotwory czekają cały rok. Każdego roku, od 7 lat, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna gra dla dzieciaków i zaprasza do wspólnej zabawy znane osoby. W tym roku przyączyli się: Szymon Majewski, Renata Przemyk i lider zespołu „Raz dwa trzy” Adam Nowaka, który specjalnie dla nich napisał piosenkę „ Nie tylko w niebie”, czerpiąc inspirację z listów dzieci. A w chórze zaśpiewali nasi redakcyjni koledzy: Ada Wons, Bartek Sobkowiak i Emilia Sawicka.

  Paulina jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. Kiedy firma, w której była zatrudniona, nie zagwarantowała jej odpowiedniej przestrzeni do pracy - musiała odejść. Czemu się poświęciła? Zobacz reportaż o kobiecie, która pomimo choroby znalazła jeszcze w sobie siłę, aby pomagać innym.

  Zacznij niedzielę z Dzień Dobry TVN! A w programie: Piotr Rubik tworzy i żyje z rozmachem. U nas na czacie o najnowszych planach. W programie także Michał Mikołajczak - z sali sądowej wprost na strzelnicę. W naszej kuchni sam Masterchef: Basia Ritz! A na naszych kanapach ikona lat 80. sam Thomas Anders z "Modern Talking"! Na niedzielny program zapraszają Magda Mołek i Bartek Węglarczyyk - bądźcie z nami!

  18-letnia Weronika Szmajdzińska to najpiękniejsza nastolatka na świecie. Tak przynajmniej wynika z werdyktu jury ogłoszonego podczas konkursu piękności w Buenos Aires. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Miss Świata Nastolatek, o którą najbardziej zazdrosny jest... jej chłopak. Opowiedziała jak wyglądała jej droga do korony.

  Gabrysia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Aby jej pomóc potrzeba bardzo dużo pieniędzy. W studiu Dzień Dobry TVN gościem byla mama Gabrysi Urszula Pawlik oraz psycholog i psychoterapeuta Adriana Klos. Obu pań wysłuchala Anna Maruszeczko.

  Wieczór na Śląsku. W osiedlonym sklepie w Sosnowcu napastnik sterroryzował dwie przestraszone ekspedientki. W sukurs przyszedł im Jakub Jaskólski.

  Najbardziej znana i elitarna jednostka na świecie, owiana tajemnicą wreszcie została opisana w książce „Trzynaście moich lat w JW GROM”. Ta książka to opowieść byłego żołnierza GROM-u, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN wraz Marcinem Rakiem, współautorem książki. Dlaczego książka rozpoczyna się dopiero od 13 strony? Jaka cyfra była ulubioną cyfrą gen. Petelickiego, któremu książka jest dedykowana?

  Monitoring w przedszkolu to troska o bezpieczeństwo dzieci czy inwigilacja? Czy wprowadzenie obowiązku monitoringu w placówkach opiekuńczych to dobry pomysł? Czy rodzice powinni mieć możliwość kontrolowania tego, co robią ich dzieci w przedszkolu lub żłobku oraz, co robią osoby, które się nimi opiekują? Przekonajcie się, co na ten temat myśli Dorota Łosiewicz, mama trójki dzieci, która prowadzi bloga dla mam oraz Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO.

  Pijaczka w kostiumie od Chanel i z torebką od Prady? Pijak w garniturze od Armaniego? Większość osób uważa to za absurd. Jednak, jak pokazują statystyki, pije coraz więcej osób na wysokich stanowiskach. Rośnie liczba kobiet-alkoholiczek, które w torebce zamiast błyszczyka do ust noszą „małpkę”. Jak zmieniła się płeć alkoholizmu i jego model, w studiu Dzień Dobry TVN streścił prof. Mariusz Jędrzejko z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

  Transseksualistka Rafalala napisała do Dzień Dobry TVN list, a w Dniu Pamięci Osób Transpłciowych zaprosiliśmy ją do studia, by porozmawiać o sytuacji osób transseksualnych w Polsce. Co zmieniło się w ciągu ostatnich lat, czy transseksuliści nadal są ofiarami przemocy i "niewolnikami nienawiści"? Jaką cenę muszą płacić za to, by być sobą?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Iwona Kinda, matka zaginionej w lipcu 2010 roku Iwony Wieczorek. Wszyscy szukali jej córki, i policja, i jasnowidz, i prywatny detektyw, ale ślad po Iwonie zaginął, a śledztwo w tej sprawie zostało umorzone? Czy kiedykolwiek poznamy prawdę o tym, co stało się z nastolatką? Czy matka Iwony wierzy, że jej córka jeszcze żyje? - Ja żyję nadzieją, że przyjdzie taki dzień, że znowu będziemy razem - mówiła w Dzień Dobry TVN Iwona Kinda.

  Projekt " Kraina Świetlików " ma na celu pomóc dzieciom w wyrażaniu swoich emocji i radzeniu sobie z nimi. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była psycholog Agnieszka Biela. Okazuje się, że bajki, oprócz tego że uczą i bawią, mogą być też świetną terapią dla maluchów.

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN, a w programie: „męski świat” Żmijewskiego, Chodorowskiego i Urbaniaka, czyli trzy pokolenia i trzy spojrzenia na życie. Następnie: „królowa kontrowersji” – Doda na czacie i podczas rozmowy w studio, a potem: „król przestworzy” – Dreamliner. Jak się lata supernowoczesnym samolotem? Na koniec Różczka i Bobrowski w fartuchach - prosto z operacyjnej sali. Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!

  Często zdarza się, że po takiej kontuzji, jakiej doznała Maja, przestaje się chodzić. Na szczęście dla Mai Włoszczowskiej i dla niej fanów sportsmenka się nie poddała i wraca do formy. Czy do takiej, jak sprzed wypadku? Towarzyszyliśmy Mai podczas treningów rehabilitacyjnych.

  Paweł Chodziński, właściciekl firmy eventowej, największą akcję w swoim życiu zorganizował trzy lata temu, uratował życie kobiety, której nigdy wcześniej nie znał. Renata Jędrak umierała, a jedynym ratunkiem miał być dla niej bardzo drogi przeszczep płuc, ktory można bylo wykonać tylko za granicą i wtedy pojawiał się Paweł Chodziński, który pokierował zbiórką pieniędzy i szukał kliniki, która mogłaby wykonać ten zabieg.

  Profesor Zbigniew Brzeziński użył mocnych słów w kontekście domniemanego zamachu w Smoleńsku, czym wywołał spore zamieszanie w świecie polityki i mediów. Dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziała o spotkaniu z doradcą byłego prezydenta USA Jimmy Cartera. Co profesor Brzeziński powiedział na koniec rozmowy?

  Konstrukcja była jego prywatną inicjatywa, dlatego by zrealizować to przedsięwzięcie wziął kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Zobacz, komu ten projekt pomoga i jakie korzyści za sobą niesie. Przedstawiamy historię Grzegorza Piątka, jednego z finalistów akcji "Zwykły Bohater".

  Kiedy w drodze do pracy widzimy osobę na wózku czy o kulach, wzbiera w nas litość. To uczucie, twórcy kampanii obalającej mity i stereotypy, chcą w nas znieść. Jak i dlaczego ta akcja wzbudza kontrowersje? Gośćmi Anny Maruszeczko w Dzień Dobry TVN byli: grafficiarz i działacz społeczny Dariusz Paczkowski oraz modelka i rugbystka Ewa Woźniak.

  Dziennikarka Agnieszka Jastrzębska była na rodzinnym świętowaniu Dnia Niepodległości w Pałacu Prezydenckim. Jak Kinga Rusin świętuje Dzień Niepodległości? Czy w domu jest ktoś wyznaczony do wieszania flagi? Jak Magdzie Steczkowskiej i jej rodzinie poszło robienie kotylionów? Jak Natalia Kukulska uczciła Święto Niepodległości?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Panią Prezydentową Anną Komorowską w Pałacu Prezydenckim, z okazji Święta Niepodległości. Panie rozmawiały o demokracji, patriotyzmie, internowaniu oraz o najmłodszej wnuczce Państwa Komorowskich. Jak świętuje Dzień Niepodległości rodzina Komorowskich, kto wpadł na pomysł robienia kotylionów, jak radziła sobie Pierwsza Dama RP, kiedy jej mąż Bronisław Komorowski był internowany? Czy „kotylionowy spór” został rozstrzygnięty?

  Zakończyła się właśnie pierwsza edycja konkursu "Polska moja miłość, którego ideą jest pokazanie Polski obcokrajowcom. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy organizatora konkursu: Grzegorza Hajdarowicza, aktorkę Renatę Gabryjelską, która zasiada w jury, oraz zwyciężczynię tegorocznej edycji Annę Mrożek. Skąd wziął się pomysł na taki konkurs i czy to dobry sposób na promocję Polski za granicą?

  In vitro to jedyny ratunek dla niektórych par pragnących mieć dziecko. Dziś w „Rozmowach w toku” Ewa Drzyzga gościć będzie pary, które poddały się temu zapłodnieniu. Dla niektórych z nich to była ciężka decyzja. Co poradził ksiądz kobiecie chcącej dokonać tego zabiegu? Tego dowiedziecie się dziś o 15:55.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki gościł w krakowskim domu prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny opowiedział o nowej akcji charytatywnej prawników, którzy pomagają ciężko chorym dzieciom.

  Jesień to dobra pora na jazz - uważa Marcin Prokop. Jeśli ktoś chciałby się poddać temu klimatowi, to będzie miał doskonalą okazję. Wystarczy się wybrać do Bielska-Białej na 10. jazzową jesień, któremu patronuje Tomasz Stańko. Mistrza gościliśmy wraz cóką Anną w Dzień Dobry TVN. Dlaczego festiwal jazzowy odbywa się akurat w Bielsku? Czym zaskoczy bielską publiczność Tomasz Stańko?

  Jego majątek szacuje się na miliardy dolarów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk spotkał się z Richardem Bransonem. Biznesman opowiedział o oceanach, kosmosie, postępie technicznym i nauce w służbie ludzkości. Czy warto kolonizować inne planety? Gdzie za 50 lat powinna być Europa? Czy miliarder myśli już o emeryturze?