Ósmoklasiści z całej Polski pisali 17 marca próbne egzaminy kończące szkołę podstawową. Pierwszym przedmiotem, z którym musieli się zmierzyć, był język polski. Jak uczniowie się do nich przygotowywali? Czy z powodu pandemii mogą liczyć na taryfę ulgową? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24, która zajmuje się tematyką edukacyjną.
Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące pandemii COVID-19 w Polsce. Padł rekord pod względem liczby zajętych respiratorów – obecnie aż 2193 pacjentów w całym kraju potrzebuje pomocy w oddychaniu.
Aż 200 tys. zwolnień lekarskich zakwestionował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2020 roku. Inspektorzy podkreślają, że kontrole w czasie pandemii są bardziej skuteczne niż w poprzednich latach. Na czym polega różnica?
Jeden dzień zmienił ich całe życie. Cztery osoby podały się temu samemu zabiegowi okulistycznemu, w tej samej klinice. Wszystkie straciły wzrok wkrótce potem. Historia została pokazana w reportażu programu "UWAGA!" TVN.
O usunięciu obu piersi Paulina Młynarska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chciała w ten sposób zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi. Okazuje się jednak, że temat wywołał także wiele negatywnych emocji.
Lina Medina zaszła w ciążę w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Syn dziewczynki przyszedł na świat zdrowy i dano mu na imię Gerardo. Czy wyjaśniono, kto był ojcem malucha?
Ciągłe wyzwiska, upokorzenia i agresja. 21-letni Bartłomiej i jego o trzy lata starsza siostra przetrwali dramat dzieciństwa i teraz próbują budować swoje dorosłe, samodzielne życie. - Nie potrafię wskazać niczego, co zawdzięczam mamie – wyznaje 21-latek. Dramat rodziny przedstawili reporterzy programu Uwaga! TVN.
Kobiety w ciąży to osoby, u których wzrasta ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Do takiego wniosku doszli naukowcy z University of Birmingham oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Częściej niż pacjentki w wieku rozrodczym nie będące w ciąży trafiają do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej i muszą być podłączane do aparatury wspomagającej oddychanie.
Greg Jackson, znany także jako Onision to jedna z największych i najbardziej kontrowersyjnych gwiazd amerykańskiego Youtube'a. Jesienią 2019 r. mężczyzna stał się obiektem ataków ze strony grupy kobiet oskarżających go o nieuczciwe zachowania. Sprawą influencera zainteresowali się filmowcy, którzy na jej podstawie stworzyli trzyodcinkowy dokument discovery+ Originals "Onision: Drapieżca z Youtube'a". Nową serię można już oglądać w serwisie www.player.pl.
W programie "Najgorsze polskie tatuaże" jedni z najlepszych tatuażystów w kraju zajmują się tymi "błędami młodości". Trwa właśnie nabór do 2. sezonu popularnego programu TTV. Sprawdź, co zrobić, żeby wziąć udział w castingu.
Biegunka, wymioty, gorączka i duszności – te objawy zaniepokoiły 80-letnią panią Zofię, która postanowiła zadzwonić po karetkę. Seniorka została zrugana przez lekarza.
Maciej Piera znany też jako "Szczytomaniak" to popularyzator wiedzy o górach. Ostatnio wydał książkę poświęconą największym górskim tragediom. O ile bowiem dobrze jest uczyć się na błędach, o tyle na szlakach nawet najmniejsze z nich mogą okazać się niewybaczalne. Zawinić może wszystko: brak odpowiedniego przygotowania, wadliwy sprzęt, pogoda czy brawura. Jak więc ustrzec się wypadków i czego uczą nas dramatyczne historie?
Radosław Majdan spełnia się jako tata małego Henia. Ostatnio Małgosia zdołała uchwycić przepiękny, bardzo osobisty moment wspólnej zabawy małżonka z synkiem. Wideo opublikowała na Instagramie. Scena dosłownie rozczuliła fanów.
Czas na nowy odcinek "Hotelu Paradise 3". Po pojawieniu się Maurycego i odejściu Sebastiana, nic już nie jest takie, jak było. Nie ma tu jednak miejsca na nudę – czas powitać nowego uczestnika.
Anna Lewandowska to czołowa polska promotorka zdrowego stylu życia. Jej narzędziem aktywizowania Polaków i uświadamiania ich o tym, co dobre dla ciała są często media społecznościowe. Niedawno trenerka ruszyła z akcją "Małe kroki, duża zmiana". Nadszedł czas na etap 3 programu - fanów czeka ograniczanie mięsa. Czy się tego podejmą?
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk został zapytany o ewentualne dodatkowe restrykcje na Wielkanoc. Czy będzie lockdown na święta?
Od 15 marca zmienia się system udzielania teleporad. Wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia regulacje dotyczą przede wszystkim dzieci poniżej 6 roku życia, osób przewlekle chorych oraz pacjentów onkologicznych. Co dokładanie się zmienia? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z dr. Tomaszem Karaudą, z Oddziału Chorób Płuc Szpitala im. Barlickiego w Łodzi.
Rafał Szatan wyjechał do innego miasta, a Barbara Kurdej-Szatan sama musi teraz zająć się dwójką swoich dzieci. Jak sobie radzi? O tym opowiedziała w najnowszym wywiadzie.
Srebrenica to miasto w Bośni i Hercegowinie, w którym doszło do największego ludobójstwa po II wojnie światowej. W ciągu kilku dni serbskie wojska wymordowały 8 tysięcy mężczyzn i chłopców. Od tej tragedii mija 26 lat. Jak dzisiaj wygląda życie kobiet, które przetrwały masakrę i dlaczego w ogóle do niej doszło? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy z Sylwaną Dimtchev, popularyzatorką wiedzy o islamie i autorką bloga "Zwykły zeszyt" oraz Wojciechem Tochmanem, reporterem i pisarzem.
Adam Osmajew to czeczeński działacz niepodległościowy. Zarzucono mu przygotowanie zamachu na Władimira Putina, jednak po dwóch latach został oczyszczony z zarzutu i wypuszczony na wolność. W 2017 roku było kilka zamachów na jego życie, w ostatnim zginęła jego żona Amina. Od tej pory Osmajew się ukrywa. Naszej reporterce Biance Zalewskiej udało się dotrzeć do mężczyzny, a wieloletnia korespondentka w Rosji Krystyna Kurczab-Redlich wyjaśniła, dlaczego Putin eliminuje swoich wrogów.
Człowiek wilkowi wilkiem? Marcin Kostrzyński wyjaśnił, dlaczego wilki coraz częściej zbliżają się do ludzi oraz czy powinniśmy się ich obawiać. Przyrodnik jest zdeklarowanym przeciwnikiem odstrzału tych zwierząt.
Pandemia sprawiała, że mieszkania wielu z nas stały się biurem, placem zabaw, miejscem do relaksu i odpoczynku w jednym. Co ciekawe, aby lokum spełniło te wszystkie funkcje wcale nie musi być duże. Jak przetrwać lockdown na małej przestrzeni, z dziećmi i zwierzakiem?
Pani Agnieszka ulegała poważnemu wypadkowi. Maszyna, przy której pracowała wciągnęła jej włosy i oderwała skalp. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji lekarzy, udało się uratować życie i zdrowie kobiety. Jak wyglądała skomplikowana operacja i jak się dziś czuje pacjentka?
Nie milkną echa wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle z Oprah Winfrey. Ich wyznania poruszyły cały świat, włącznie z Pałacem Buckingham. Co na ich temat sądzi Margaret Tyler, największa fanka rodziny królewskiej oraz dziennikarze: Piotr Kraśko i Maciej Czajkowski?
Zuzia Plewa choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Oznacza to, że skóra dziewczynki pokrywają bolesne rany. Jak wygląda codzienne życie z tym schorzeniem i co można zrobić, aby ulżyć Zuzi w cierpieniu?
Za duży nos, za małe piersi... Niełatwo jest się dostosować do standardów piękna kreowanych w sieci. Coraz więcej Polaków boryka się z kompleksami. Czego w sobie nie lubimy?
Jedno jest pewne - małżeństwu Dowborów nie poskąpiono poczucia humoru. Joanna i Maciej na życie patrzą z dystansem, potrafią śmiać się z codzienności i droczyć ze sobą w przyjacielski sposób. Często platformą do wymieniania żartów są dla nich media społecznościowe. To dzięki nim fani mogli ostatnio dowiedzieć się o niecodziennym pomyśle Macieja. Aktor chciał uświetnić "pierwszą rocznicę" lockdownu. Co takiego wymyślił i jak odpowiedziała mu Joasia?
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda zauważają, że po roku pracy i nauki w warunkach pandemii, często tylko w formacie zdalnym, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni wideokonferencjami. Na łamach czasopisma "Technology, Mind and Behavior" podsumowują wyniki badań wskazujących na negatywne dla naszego samopoczucia skutki takiej pracy i nauki.
Jak wyglądał post po staropolsku? Jeśli myślisz, że żyto wówczas "o chlebie i wodzie", to jesteś w sporym błędzie. Udowodni ci to Maciej Nowicki - szef kuchni Muzeum Pałacu w Wilanowie. Czyżby nasi przodkowie byli mistrzami kuchni molekularnej?
Coraz rzadziej decydujemy się na macierzyństwo. Statystyki mówią same za siebie - dzieci w Polsce rodzi się mniej. Co jest tego powodem? I czy możemy już mówić o depresji urodzeniowej? Problem i jego podłoże starały się nakreślić nam profesor Irena E. Kotowska z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Katarzyna Pawlikowska, kobietolożka, ekspertka ds. zachowań kobiet.