Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. "To nasza odpowiedź na pocovidowy świat"

Spot - Klinika Psychiatrii #zdrowiewgłowie
Trzeci dzień Top Of The Top Sopot Festival 2021 poświęcony był 20-leciu stacji TVN24. W tym roku taki sam jubileusz świętuje także Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Z tej okazji organizacja chce wybudować nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie na sopockiej scenie opowiadały Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i prezes Fundacji oraz Kasia Kieli, przewodnicząca Rady fundacji i prezes zarządzająca Discovery EMEA.

Pomoc dla polskiej psychiatrii

Telewizja TVN to nie tylko informacje i rozrywka. Pod tym szyldem od dwudziestu lat działa fundacja, która pomaga chorym i służbie zdrowia. Dzięki wsparciu naszych widzów do tej pory udało się zebrać 250 mln złotych. - Nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy. Pomogliśmy tysiącom dzieci, seniorom, osobom najuboższym, wybudowaliśmy szpitale, wyremontowaliśmy oddziały szpitalne w całej Polsce - mówiła na sopockiej scenie Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Mimo sukcesów fundacja nie ma zamiaru spocząć na laurach. Z okazji jubileuszu podjęła się niesamowitego wyzwania. - Stan polskiej psychiatrii jest krytyczny, a pandemia dodatkowo pogłębiła problem. Dlatego fundacja chcę ją wesprzeć i wybudować szpital - mówiła podczas Top Of The Top Sopot Festival Kasia Kieli, przewodnicząca rady fundacji oraz prezes zarządzająca Discovery EMEA.

Katarzyna Kolenda-Zalewska zapewniła, że mimo zawirowań wokół stacji TVN24 i prób ograniczenia wolności słowa, w działaniu fundacji nic się nie zmieni. - Jako reporterka "Faktów" i TVN24 jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do wolnego wyboru i wolnych mediów. Jako prezes Fundacji TVN jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do pomocy, której sama nie zapewnia. Będziemy pomagać z całych sił. Zawsze - dodała.

- Chce znów prosić państwa o pomoc, bo te 250 milionów to jest za mało. Chcemy zbudować wielkie, nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na ten pocovidowy świat - mówiła.

Jak wesprzeć Fundację TVN "Nie jesteś sam"?

Mimo że Fundacja TVN zdołała zebrać ponad 200 mln złotych, to tych pieniędzy nadal jest za mało. - Chcemy zbudować nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na pocovidowy świat. Dlatego prosimy o dalszą pomoc, której na pewno nie zmarnujemy - mówiła.

Aby wspomóc Fundację TVN "Nie jesteś sam" wystarczy wysłać SMS-a o treści "POMAGAM" pod numer 7126. Można również:

 • wysyłać przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank);
   • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.

    Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny. Kontakt: fundacja@tvn.pl.

    Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

    Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Będzie się w nim znajdował Oddział Pobytu Dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz Oddział Pobytu Stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym). W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna mieszcząca 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

    Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

    Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Obie kliniki zajmą powierzchnię 6000 metrów kwadratowych, a całkowita wartość inwestycji współfinansowanej przez Fundację TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka wyniesie około 50 mln złotych.

    Prace budowlane ruszyły w maju 2021 roku, a oddanie do użytku budynku połączonych Klinik Psychiatrii i Onkologii dla pacjentów i personelu medycznego nastąpi pod koniec 2023 roku.

    Zobacz także:

    Zobacz wideo: Polska psychiatria dziecięca wymaga leczenia

    Dzień Dobry TVN

    Autor: Katarzyna Oleksik

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości