depresja

  depresja

  Nie ukrywa, że ma żal do lekarzy.

  Przez chorobę musiała mierzyć się z prześladowaniem ze strony rówieśników.

  Jak wspomina wizytę u specjalisty?

  "Nigdy nie wstydziłam się mojej choroby".

  Jak sobie z tym poradzić?

  "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć".

  "Patrzymy na ludzi chorych przez pryzmat Hannibala Lectera".

  Daria Ładocha jest szczęśliwą mamą dwóch cudownych dziewczynek: Laury i Matyldy. Czerpie z życia pełnymi garściami i zaraża pozytywną energią. Był jednak moment w jej życiu, kiedy nie było miejsca na radość - był za to smutek i strach. W cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" szczerze opowiedziała o depresji poporodowej, z którą się zmierzyła i obawie o córkę, Laurę, jaka towarzyszyła jej w pierwszych miesiącach bycia mamą. 

  Marta Linkiewicz popularność zdobyła w 2015 roku za sprawą kontrowersyjnego nagrania, które wyciekło do Internetu. Od tamtego czasu przeszła długą drogę - dziś już nie imprezuje jak dawniej i nie pije alkoholu - swoje życie w pełni podporządkowała treningom. W cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" opowiedziała o hejcie, jaki na nią spadł, relacji z rodziną i tym, jak poradziła sobie z linczem społeczeństwa. 

  Do jakich wniosków doszedł architekt Metody Biegun? Z jakimi problemami mierzą się najmłodsi?

  Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 zaczęły mnożyć się różnego rodzaju "teorie" wyjaśniające pojawienie się groźnego wirusa. Niektóre z nich sugerowały, że choroby nie ma i padliśmy ofiarami globalnego spisku. Czy wiara w takie teorie może być niebezpieczna? Okazuje się, że tak. Dowiedli tego badacze ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Marihuana działa podstępnie, szczególnie w przypadku najmłodszych jej wyznawców. W nich ma grono wielbicieli, oddanych, lojalnych i zupełnie nie dostrzegających zagrożenia. Niszczy życie stopniowo, bez pośpiechu, jakby sama upajała się upadkiem, odurzonej nią jednostki. Brak motywacji, brak poczucia winy, brak poczucia czasu, brak czasu na życie. Jest tylko MJ, to ona dyktuje warunki i pociąga za sznurki.

  Sen ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania niemal całego organizmu. Są jednak choroby, które mogą powodować lęk przed snem, a tym samym zagrażać życiu i zdrowiu. Co wywołuje strach przed zaśnięciem? Czym jest somnifobia i jakie mogą być jej konsekwencje?

  Patricia Kazadi niespełna cztery lata temu wycofała się z kariery medialnej. Depresja odebrała jej radość życia i zapał do pracy. Gwiazda zatroszczyła się o swoje zdrowie, by dziś móc cieszyć się dobrym samopoczuciem.

  Edyta Pazura udzieliła poruszającego wywiadu. Małżonka znanego aktora opowiedziała o szczegółach ich związku, a także o najcięższych momentach swojego życia. Okazało się, że w młodym wieku widziała wstrząsające zdarzenie, które wpłynęło na jej przyszłość.

  #DOBRYhasztag to wyjątkowa akcja charytatywna, w której obok dziennikarzy, influencerów i tiktokerów, udział wziąć może każdy zainteresowany.

  Sława w bardzo młodym wieku negatywnie obiła się na zdrowiu psychicznym artysty.

  "Chciałem targnąć się na życie".

  Depresja niejedno ma imię i oblicze. Często nie zdajesz sobie sprawy, z czym się zmagasz i przez to nie wiesz również jakiej pomocy szukać. Warto zwracać uwagę na własny organizm, żeby móc rozpoznać objawy depresji. Jednym z nich jest anhedonia.

  Interwencja była utrudniona ponieważ znane było tylko jej imię oraz miejscowość, w której przebywa.

  Qczaj opublikował w sieci poruszający wpis, w którym powrócił wspomnieniami do najbardziej mrocznego okresu w swoim życiu. W 2015 roku przeżywał bardzo trudny czas. Był pogrążony w depresji i nie mógł sobie poradzić z demonami przeszłości.

  Cyklotymia jest chorobą związaną z zaburzeniami emocji i aktywności. W jej przebiegu występują naprzemiennie okresowe stany depresji i podwyższonego nastroju. Najczęściej diagnozuje się ją u osób młodych. Objawy cyklotymii mogą być na tyle łagodne, że większość chorych nie podejmuje terapii.

  Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami po zwolnieniu? O tym opowiedziała terapeutka i trenerka motywacyjna Alina Adamowicz.

  Kasia Kowalska w rozmowie z Ewą Ewart opowiedziała o doświadczeniu z psychodelikami zażywanymi w celach terapeutycznych. Piosenkarka szczegółowo opisała, co zobaczyła podczas sesji ayahuaski. Jak zaznaczyła, s

  Pojawia się mimowolnie. Często towarzyszy słuchaniu muzyki i wywołuje przyjemne odczucia. ASMR, bo o tym mowa, może mieć szersze zastosowanie, niż dotychczas sądzono. To światełko w tunelu dla wielu ludzi. Sprawdź, czym jest orgazm mózgu.

  realia polskiej psychiatrii

  We wzruszającym wpisie aktorka przyznała, że miała problemy zdrowotne spowodowane ogromnym lękiem.

  "Depresja będzie jedną z głównych przyczyn śmiertelności".

  "Gdyby nie leczenie, nie wiem, jak by się to skończyło".

  "Wiele dzieci nie ujawnia się ze swoimi problemami".