Katarzyna Kolenda-Zaleska

  "To nie jest program, na którym można coś wygrać".

  Wyjątkowe wydarzenie jest świętem dobroczynności.

  Z problemami zdrowia psychicznego zmaga się w Polsce coraz więcej małych pacjentów.

  Trzeci dzień Top Of The Top Sopot Festival 2021 poświęcony był 20-leciu stacji TVN24. W tym roku taki sam jubileusz świętuje także Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Z tej okazji organizacja chce wybudować nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie na sopockiej scenie opowiadały Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i prezes Fundacji oraz Kasia Kieli, przewodnicząca Rady fundacji i prezes zarządzająca Discovery EMEA.

  W 2021 roku Fundacja TVN świętuje swoje 20. urodziny i rozpoczyna kolejny ważny projekt – budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę funduszy na inwestycję wspiera kampania #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Spełniający światowe standardy ośrodek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku. Wartość inwestycji wyniesie 26 milionów złotych.

  Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się problemami z dostępem do psychologów i psychiatrów dla dzieci i młodzieży. Budowa Centrum to zaledwie jedna z odnóg. Oprócz tego problem depresji i prób samobójczych będzie szeroko nagłaśniany przez stację TVN. Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z dziennikarzem serwisu dziendobry.tvn.pl, Oskarem Netkowskim, opowiedziała o kulisach akcji i potrzebnym wsparciu.

  Mija 20 lat nadawania TVN24. Z tej okazji dziennikarze, redaktorzy i prezenterzy związani z naszym kanałem informacyjnym postanowili powspominać w mediach społecznościowych lata pracy w stacji. Niektórzy z nich zamieścili archiwalne zdjęcia. Zobaczcie, jak zmienili się Anna Kalczyńska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marcin Meller, Marta Kuligowska i Monika Olejnik.

  TVN24 świętuje 20. urodziny. Przy tej okazji Piotr Kraśko zabrał widzów Dzień Dobry Wakacje na Wiertniczą 166, gdzie znajduje się siedziba TVN Discovery. Jak wyglądają kulisy pracy w stacji informacyjnej? Od czego dziennikarze rozpoczynają dzień?

  Z okazji 20-lecia stacji TVN24 nasz reporter spotkał się z dziennikarzami i porozmawiał o tajnikach pracy w mediach. Jedną z rozmówczyń Oskara Netkowskiego była Katarzyna Kolenda-Zaleska. Publicystka, a także prezes Fundacji TVN, opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszą jej podczas pracy, o stresujących gościach, a także działaniach i planach fundacji.

  Katarzyna Kolenda-Zaleska to znana i ceniona dziennikarka, a także prezeska Fundacji TVN Nie jesteś sam. Jaka jest na co dzień, jakie ma zainteresowania i pasje, co robi w wolnym czasie? O to dziennikarkę zapytał Mateusz Hładki.

  Akcja "Uwagi!" i Fundacji TVN "nie jesteś sam" to już tradycja. Co roku przedstawiamy historie kilkoro młodych bohaterów i prosimy o pomoc finansową nie tylko dla nich, ale dla wszystkich podopiecznych fundacji. O szczegółach w naszym studiu opowiedziała prezes fundacji Katarzyna Kolenda-Zaleska.

  Widzowie Milionerów już 3 grudnia będą mogli obejrzeć specjalny mikołajkowy. Tym razem uczestnikami będą prowadzący Dzień Dobry TVN, których zadaniem będzie zdobycie pieniędzy dla Fundacji TVN "nie jesteś sam". Czy udało im się wygrać milion? O zmaganiach w teleturnieju opowiedziała nam Katarzyna Kolenda-Zaleska.

  Bal Fundacji TVN to wielkie wydarzenie towarzyskie, ale też ważny dzień dla podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam". Punktem kulminacyjnym balu jest aukcja, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym. Czy w tym roku padł rekord? Co można było wylicytować? I jak na Balu Nocy Letniej bawiły się gwiazdy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Już dzisiaj startuje 6. edycja akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Kto może wziąć w niej udział? Za pomocą czego kilometry są przeliczane na pieniądze? Na co przeznaczane są zebrane fundusze? W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dziennikarkę Beatę Sadowską, która jest ambasadorką akcji od pierwszej edycji i prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam” Katarzynę Kolendę-Zaleską.

  Przy rozliczaniu PIT warto pamiętać o tym, że 1 proc. podatku możemy przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: prezes Fundacji TVN "Nie Jesteś Sam" Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji "AKOGO?" Ewę Błaszczyk i członka zarządu Fundacji "WOŚP" Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, aby zapytać, na co ich organizacje przeznaczyły w zeszłym roku pieniądze z 1 proc.

  Ruszyła 12. edycja wyjątkowej akcji "Podaruj Misia". Jej tegorocznymi puchatymi gwiazdami są: Emma, Asia, Lui i Tymek. Kto je stworzył i czym inspirowali się projektanci? Ile w tym roku powstało miśków? Gdzie można je kupić?

  Organizatorzy tegorocznego Wielkiego Meczu, czyli Fundacja TVN i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, postawili sobie wspólny cel: kupno najnowocześniejszej karetki, która służyć będzie dzieciom. I dzięki Wam udało się! Dziś w Dzień Dobry TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jerzy Owsiak pokazali świeżo zakupioną karetkę. Co znajduje się w środku? W którym mieści będzie ratować życie małych pacjentów?

  Jeszcze nigdy w 20-letniej historii stacji TVN nie siedziały razem na kanapie. Zaproszenie do studia Dzień Dobry TVN przyjęły kobiety, które ze stacją związane są od dawna, niektóre z nich od początku. O nich Marcin Prokop mówi: "królowe TVN". Na naszej kanapie zasiadły: Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Magda Mołek, Anna Maruszeczko i Anita Werner. Dorocie i Marcinowi opowiedziały o swoich początkach w stacji TVN. Czy wiecie, kto był pierwszym gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i"? Jaki nazywał się pierwszy program, który prowadziła Martyna Wojciechowska? Kto mówił do Anity Werner "mała"? Co w TVN robiła Magda Mołek zanim zaczęła prowadzić program "Dzień Dobry TVN? Jak swoje początki w stacji wspominają Anna Maruszeczko i Katarzyna Kolenda-Zaleska? Zobaczcie!

  Wczoraj, w wieku 89 lat zmarł Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera do spraw bezpieczeństwa narodowego w latach 1977-1981. Był jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Pana Zbigniewa wspominaliśmy z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarką TVN Katarzyną Kolendą-Zaleską. Co go denerwowało w innych ludziach? Co było dla niego ważne? Co sądzą o nim Amerykanie? Co napisał jeszcze dwa tygodnie temu w mailu do naszego gościa?

  W jednym z warszawskich showroomów dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z Katarzyną Kolendą-Zalewską. Czy dziennikarka ma czas na zakupy? Lubi je robić? I czy łatwo podejmuje decyzje?

  Bal Fundacji TVN to wielkie wydarzenie towarzyskie, ale przede wszystkim charytatywne. Punktem kulminacyjnym balu była aukcja, z której dochód zostanie przekazany podopiecznym Fundacji TVN "nie jesteś sam". Co można było wylicytować? I jak na Balu Nocy Letniej bawiły się gwiazdy? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wybitni polscy sportowcy: Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Adam Małysz i Rafał Sonik wzięli udział w akcji "Szczęśliwe Dukaty", która rusza już 9 czerwca! Specjalnie na potrzeby tej inicjatywy własnoręcznie zaprojektowali swoje monety. Zobaczcie jak one wyglądają. Gośćmi Anny Maruszeczko, w Zielonych Drzwiach, byli: prezes Fundacji TVN: "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska i dyrektor fundacji UNICEF Polska Marek Krupiński. ​

  Początki w show-biznesie nie zawsze są łatwe - zanim Nicole Kidman została znaną aktorką była masażystką, a Angelina Jolie pracowała jako mistrz ceremonii pogrzebowych. A jak zaczynały polskie gwiazdy? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zapytał o to: Roberta Kupisza, Adama Nergala Darkiego, Paulinę Holtz, Karolinę Korwin-Piotrowską, Katarzynę Kolendę-Zaleską, Paulinę Młynarską i Monikę Olejnik.

  Po 15 latach z funkcji prezesa Fundacji TVN "nie jesteś sam" zrezygnowała Bożena Walter. Pod rządami ustępującej Pani prezes fundacja zebrała ćwierć miliarda złotych, dzięki którym pomogła tysiącom osób i wielu instytucjom. Trudnego zadania zastąpienia Pani Bożeny Walter podjęła się dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. O swoich celach nowa prezes opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Pani Bożenie dziękujemy za wszystkie lata pracy i wspaniałe osiągnięcia, a Katarzynie życzymy powodzenia w nowej roli.

  Według starego porzekadła to nie szata zdobi człowieka, ale nie w polskim Sejmie. Na Wiejskiej padł pomysł wprowadzenia norm regulujących ubiór przedstawicieli mediów. Ekipy telewizyjne będą zmuszone do noszenia schludnego ubioru podczas pracy w budynku Sejmu RP. Co znajdzie się na liście zakazów? I jak powinien prezentować się redakcyjny uniform? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  W domu Czesława Kiszczaka znaleziono teczki tajnego współpracownika służy bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek", mające potwierdzać współpracę Lecha Wałęsy z SB. Jak do tych dokumentów odnosi się sam zainteresowany? Czy to koniec wielkiej legendy, czy pieczołowicie skonstruowana mistyfikacja? Gościem w naszym studiu była Katarzyna Kolenda-Zaleska, która towarzyszyła Lechowi Wałęsie w momencie, w którym IPN udostępnił dokumenty. Jak dziś czuje się "elektryk, który obalił komunizm"?

  Na specjalnej prezentacji kolekcji wielkiego domu mody nie zabrakło dziennikarki Dzień Dobry TVN Agnieszki Jastrzębskiej. Spotkane tam gwiazdy zapytała o "ubraniowe obiekty pożądania". O czym marzyli: Katarzyna Kolenda-Zaleska, Magdalena Steczkowska, Dawid Woliński, Marta Kuligowska i Zosia Ślotała? Zobaczcie, co się działo po otworzeniu drzwi.

  W tym roku odbył się XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Na co zostaną przeznaczone zebrane w czasie balu pieniądze? Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała o to Katarzynę Kolendę-Zaleską, Monikę Olejnik, Kingę Rusin, Aldonę Wejchert, Omenę Mensah, Michała Piróga, Annę Dymną i prezesa Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy Mateusza Hładkiego.

  W jakiej kondycji jest polska moda? Czy mamy szansę wejść z nią na światowe salony? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz zapytała o to: Katarzynę Kolendę-Zaleską, Rafała Maślaka, Macademian Girl, Monikę Olejnik, Michała Witkowskiego, Martę Kuligowską. Jak "afera" koszulkowa, wywołana przez Pawła Deląga, wpłynęła na sprzedaż t-shirtów Roberta Kupisza?

  Weekend z Dzień Dobry TVN! :) Zapraszamy w niedzielę na spotkanie ze złotym medalistą olimpijskim Zbyszkiem Bródką i jego kolegami z jednostki strażackiej w Łowiczu, których odwiedził Marcin Meller z ekipą Dzień Dobry TVN.