Wakacyjne oblężenie w Chorwacji. Ekspert ds. turystyki: "Są trzy grupy, które dotrą tam bez żadnych problemów"

Dzień Dobry Wakacje
Chorwacja to popularny wśród Polaków kierunek wakacyjnych podróży. Chętnie spędzamy urlopy właśnie w tym kraju, m.in. dlatego, że można dojechać tam samochodem. W tym roku pojawiło się tam szczególnie dużo turystów.

Chorwacja popularna wśród turystów

Chorwacja zawsze była modna wśród polskich turystów. W tym roku jednak szczególnie chętnie wyjeżdżamy do tego kraju, ponieważ w czasach pandemii chętniej poruszamy się transportem naziemnym. Chorwacja to miejsce, do którego bez problemu można przemieścić się autem.

- Chorwacja wystrzeliła w statystykach w tym roku. Przebiliśmy już poziom roku 2019. Do Chorwacji w tym roku wyjechało już 765 tysięcy turystów, a cały czas mamy przed sobą doskonałą pogodę w Chorwacji. Mnóstwo ludzi wybiera się tam jeszcze w tym tygodniu, we wrześniu. Chorwacja to taki kraj, do którego po ciepło możemy spokojnie wybrać się nawet do początku października - powiedział ekspert ds. turystyki, Maciej Nykiel.

Polacy najchętniej wybierają się na północ, bo jest najbliżej. Chętnie odwiedzamy Półwysep Istria i najbliższe okolice. Jeśli na południe, to do Dubrownika czy Riwiery Makarskiej. W czasie pandemii Chorwacja jest państwem najbardziej wypełnionym przez turystów. To tu, w przeciwieństwie do wielu europejskich krajów, niemal od razu otwarto wszystkie hotele.

Chorwacja - obostrzenia covidowe

Obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa turyści nie muszą się szczególnie przejmować. Właściwie kraj jest otwarty dla wszystkich, jedynie osoby niezaszczepione i nie będące ozdrowieńcami muszą wykonać test.

- Są trzy grupy, które dotrą tam bez żadnych problemów. To są ozdrowieńcy, zaszczepieni oraz osoby poniżej 12. roku życia - powiedział ekspert. - Natomiast wiadomość dla niezaszczepionych - rząd chorwacki zaprasza do siebie tych, którzy są niezaszczepieni, jedynym warunkiem jest wykonanie testu antygenowego. To jest ten tańszy, bardziej dostępny i jeżeli przetestujemy się z wynikiem negatywnym możemy jechać - dodał.

Wszystkie, kraje, które mijamy w tranzycie, mijamy bez okazywania dokumentów covidowych. Nie musimy się testować, ale warto mieć przy sobie paszport covidowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości