Gorące tematy

    Wisła wysycha - z jej dna wynurzają się kamienie i wysepki, a w wielu miejscach można zobaczyć jej piaszczyste dno. Niewiele brakuje do pobicia rekordu najniższego poziomu wody w największej polskiej rzece. Wędkarze informują o śniętych rybach, a część promów zawiesiła kursowanie. 

    Norah Button pokazała innym, że wiek to naprawdę tylko liczba. Brytyjka właśnie obroniła pracę magisterską, zdobywając upragniony od lat tytuł naukowy. Jej dyplom to poniekąd hołd dla zmarłej babci, która była legendą uczelni. Kobiety przed osiągnięciem celu nie powstrzymały nawet poważne problemy ze zdrowiem.

    Marika chciała odejść od męża. Na wieść o tym mężczyzna poderżnął jej gardło. Kiedy 33-latka leżała w kałuży krwi, on pojechał popełnić samobójstwo. Kobieta przeżyła, ale potrzebuje całodobowej opieki. Jej stan jest bardzo poważny. - Oddałabym życie za to, żeby ona stanęła na nogi i mogła wychować swoje dzieci na dobrych ludzi - mówi mama Mariki. Sprawą zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

    Olena Zełenska odwiedziła Stany Zjednoczone. Ukraińska pierwsza dama przemawiała w amerykańskim kongresie, gdzie dziękowała za udzieloną już pomoc i prosiła o dalsze wsparcie dla swojego kraju w walce z rosyjskim agresorem. Zełenska udzieliła również wywiadu stacji telewizyjnej NBC News. Opowiedziała w nim, jak wojna w Ukrainie zmieniła jej dziewięcioletniego syna.

    Do tej pory gaz, który trafiał do wielu gospodarstw w Unii Europejskiej płynął z Rosji. Niestety wojna w Ukrainie wywołana przez Putina sprawiła, że wiele krajów zaprzestało kupowania rosyjskiego surowca. Ta decyzja pociąga za sobą określone konsekwencje i sprawia, że w krajach wspólnoty może zacząć brakować gazu. W związku z tym Komisja Europejska zachęca do tego, aby rozsądnie korzystać z surowca i w miarę możliwości ograniczyć jego zużycie.