Gorące tematy

    W internecie działa na bieżąco aktualizowana, interaktywna mapa, na której możemy zobaczyć, gdzie w Polsce jest najwięcej kleszczy. Mapa edytowana jest przez samych użytkowników, którzy zaznaczają na niej miejsca, w których natknęli się na kleszcza. Gdzie tych pajęczaków jest najwięcej?

    Dwunastoletni Archie Battersbee z Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy pozostaje podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Lekarze stwierdzili u niego śmierć pnia mózgu i od początku byli przeciwni tak zwanej uporczywej terapii. O odłączeniu chłopca od respiratora zdecydował sąd. Rodzice odwołali się od wyroku. - Jestem jego matką i intuicja mówi mi, że mój syn wciąż tu jest - zapewnia matka dziecka.

    Choć do rozpoczęcia szkoły zostało jeszcze trochę czasu, to część rodziców już teraz zaczęła kompletować wyprawkę szkolną dla swoich dzieci. Co gorsza, jak wynika z obliczeń, ekspertów, za podręczniki, książki, czy szkolne przybory trzeba zapłacić znacznie więcej niż w zeszłym roku. Z jakimi kosztami muszą się jeszcze mierzyć rodzice? Na co wystarczy im 300 złotych z programu "Dobry start"? Odpowiedzi na te pytania szukała reporterka TVN24.

    Ogromna inflacja i wzrost cen sprawiły, że spłacanie rat kredytów dla wielu osób jest bardzo trudne. Rząd wyszedł kredytobiorcom naprzeciw i przygotował ustawę, która pozwala na tzw. na wakacje kredytowe. Jest już podpis prezydenta. Na jakich zasadach odroczenie spłat kredytu będzie możliwe i kto może z niego skorzystać?