Gorące tematy

  Gorące tematy

  Organizacja uroczystości związanej z przyjęciem sakramentu wymaga dopełnienia szeregu formalności i przedstawienia wielu dokumentów. Z założenia osoby, które chcą zawrzeć związek małżeński w kościele lub ochrzcić dziecko, to praktykujący katolicy i nic nie powinno stać na przeszkodzie, by w parafii uzyskać odpowiednie zaświadczenia. Gdy jednak wiara zawodzi, z pomocą przychodzi internet.

  Lato w tym roku zaczęło się od upałów, które wiele osób źle znosi. Jak sobie z nimi radzić? Co zrobić, aby w mieszkaniu nie było zbyt gorąco? Przedstawiamy metodę z kocem termicznym. 

  Parada Równości w Warszawie to wydarzenie, które każdego roku niesie za sobą szereg niepowtarzalnych emocji. W sobotę, 25 czerwca br. na ulicach stolicy odbył się marsz, który zwieńczono pokazem finałowego sezonu serialu "Kontrola". Nie zabrakło też innych atrakcji. Na Placu Defilad stanęło Miasteczko Równości, a w nim wyjątkowe stoisko, przygotowane z myślą o fanach produkcji.

  Bartosz S. działa w branży motoryzacyjnej. Jego klienci czują się przez niego oszukani. Jak mówią, zakupione od przedsiębiorcy silniki, co prawda na zewnątrz wyglądały idealnie, ale przestawały działać po przejechaniu przez samochód kilkudziesięciu kilometrów. Zawiedzeni wciąż nie mogą odzyskać swoich pieniędzy.

  Zgodnie z zaleceniami kobieta przynajmniej raz w roku powinna odwiedzić ginekologa i wykonać badania profilaktyczne. Niestety nie wszystkie panie mają równy dostęp do specjalistów. Dotyczy to m.in. kobiet z niepełnosprawnościami. Na szczęście dzięki kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie" to ma się zmienić i w kilku miastach w Polsce panie, które mają utrudniony dostęp do ginekologa, będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań. Gdzie i kiedy można wykonać badania?

  Jeszcze kilka lat temu bilety na samolot można było kupić za niewielkie pieniądze. Obecnie nie jest to już takie proste, bo ceny biletów bardzo mocno podskoczyły. Dlaczego przeloty są takie drogie? Co można zrobić, aby zapłacić mniej za bilety? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, ekspertem turystyki podniebnej.

  Tusayiwe Mkhondya robi wielkie rzeczy. 23-latka pomaga młodym matkom i ich dzieciom. Dzięki jej wsparciu oraz ciężkiej pracy mogą stanąć na nogi i rozpocząć nowe życie. Obecnie ma pod opieką 34 dzieci oraz ich nastoletnie matki. Jak to się stało, że Tusayiwe zaczęła pomagać innym kobietom?