Jeśli myślicie, że moda na fotografowanie i opisywanie jedzenia rozpoczęła się razem z powstaniem Instagrama, to jesteście w błędzie. I choć teraz to, co trafia na nasz stół często inspirowane jest trendami wykreowanymi przez media społecznościowe, to historia promowania określonych produktów sięga XVIII wieku.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - to idealna okazja, by dzielić się wiedzą i radami o tym, jak każdy z nas może dbać o środowisko. Szerzenie świadomości o życiu w zgodzie z naturą jest szczególnie ważne teraz, w dobie kryzysu klimatycznego. Słowem, im więcej o tym mówimy, tym lepiej. Cieszy zwłaszcza fakt, że w obchodzenie Dnia Ziemi angażują się sławne osoby, które swoją rozpoznawalność wykorzystują do zwracania uwagi na zależność na linii człowiek-planeta. Kto 22 kwietnia przypomniał nam, by zacząć grać w zielone?
Od wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu (obecnie Ukraina) minęło 35 lat. Skażony promieniowaniem obszar został niemal całkowicie wyludniony i taki pozostaje do dziś. Miejsce nienadające się do życia dla ludzi stało się przysłowiowym "rajem" dla dzikich zwierząt.
Agnieszka Woźniak-Starak zadebiutowała na TikToku. Razem z Ewą Drzyzgą wykonała jeden z tiktokowych trendów. Nie każdego dnia możemy zobaczyć prowadzące Dzień Dobry TVN w takiej odsłonie. Jak wam się podoba?
Bibi i Simon w 36. odcinku "Hotelu Paradise 3" stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Musieli wytypować dwie osoby, które nie zasługują na dalszy pobyt w rajskim hotelu. Jedną z tych osób była Ola. Skąd ta decyzja?
Ulga na dzieci przy rozliczaniu podatku oznacza zwrot sporej kwoty. Niedługo mija termin na jej wykorzystanie, dlatego warto się pospieszyć. Jednak nie wszyscy rodzice mogą liczyć na odzyskanie pieniędzy. Sprawdź, jaki jest limit dochodu.
Przemysław Czarnek zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. - Od 4 do 20 maja - egzamin maturalny, od 25 do 27 maja - egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana - poinformował. Jakie są plany na kolejne lata?
Gustowna, szykowna, modna, ale nie podążająca ślepo za trendami. Świetnie ubrana, nie zaś przebrana – dobry wygląd to lustrzane odbicie jej wewnętrznej pewności siebie. Jest elegancka, ale przy tym ciut znudzona, a perfekcyjności doszukuje się w tym, co nomen-omen nieperfekcyjne. Ma w sobie to trudne do sprecyzowania "coś", które na uwagę mijających ją przechodniów działa jak magnes. A przy okazji, czy wspominaliśmy już, że jest Francuzką?
Oscary przyznawane są od 1929 roku. Przez ponad 90 lat nagrodzono setki filmów, aktorów, reżyserów i innych twórców filmowych. Pobito też kilka rekordów. Które produkcje do dziś pozostają niepokonane?
W imieniu milionów dzieci z Wielkiej Brytanii oraz krajów Unii Europejskiej brytyjska aktywistka oraz była komisarz ds. dzieci Anne Longfield pozwała platformę społecznościową TikTok. Zarzutem jest gromadzenie i wykorzystywanie danych dzieci bez zgód, które są wymagane. Aplikacji grożą miliardy funtów odszkodowania.
Rok temu odeszła siedmioletnia Kaja, siostrzenica Kamila Mokrzyckiego. Wokalista towarzyszył jej w chorobie do samego końca. Po śmierci dziewczynki podjął wyjątkową inicjatywę. Zaangażował się w budowę Domu Aniołków, miejsca, które będzie pełnić rolę hospicjum, ale przede wszystkim ma być właśnie domem dla chorych dzieci i rodzin, które muszą je pożegnać.
Po śmierci księcia Filipa cały świat solidaryzuje się z rodziną królewską. Tymczasem mało kto wie, że w Warszawie mieszka krewny księcia Filipa. Kim jest o. Aleksander Hauke-Ligowski?
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wyjątkowe święto ma uświadamiać polityków oraz obywateli na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej.
Zmarła Wiesława Mazurkiewicz, która w marcu 2021 roku obchodziła swoje 95. urodziny. Grała w wielu popularnych filmach i serialach, m.in. w "Faraonie" i "Stawce większej niż życie".
Już niebawem maj, a wraz z nim sezon komunijny. Dla wielu rodzin to bardzo ważny i uroczysty moment. Jednak w obliczu trzeciej fali pandemii wyglądać on będzie nieco inaczej. Na co muszą przygotować się rodzice i krewni? Jakie obostrzenia będą obowiązywać? O tym opowiedziały nam Elwira Jarosz oraz Sylwia Pogoda, mamy, których pociechy w tym roku przyjmują sakrament.
Testujmy - upominało WHO od samego początku pandemii. Dziś wiemy, jak bardzo ważne jest takie działanie w walce z COVID-19. Im więcej, tym lepiej - aby sprostać temu wyzwaniu, potrzebujemy między innymi punktów takich, jak ten w Gdyni, do którego osoby z podejrzeniem zakażenia mogą szybko podjechać autem i bez wychodzenia z niego mieć wykonany test. Zapominamy jednak, że po drugiej stronie też kryją się ludzie. Lekarze, studenci i wolontariusze codziennie narażają swoje życie, by ratować innych.
"Mieszkam i pracuję w Niemczech. Czy mogę zaszczepić się w Polsce?" - takie pytanie dostaliśmy od jednego z naszych widzów. Pandemia to nie tylko globalny temat zdrowotny numer jeden, lecz także codzienne problemy wielu z nas, próbujących odnaleźć się w tej bezprecedensowej sytuacji. Wiemy, że może to być czasem trudne - dlatego z chęcią służymy Wam pomocą, a zadawane przez Was pytania kierujemy bezpośrednio do ekspertów.
- Od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień - powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Jak ma to przebiegać w praktyce? Czy procedura rejestracji ulegnie zmianie? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy dr Paweł Grzesiowski, eksperta profilaktyki zakażeń.
Zabijali pacjentów z zimną krwią, a następnie informacje o zgonach sprzedawali zakładom pogrzebowym. Zbrodnie łódzkich "łowców skór" wstrząsnęły całą Polską. Sanitariusze dla kilkuset złotych byli w stanie poświęcić ludzkie życie. Kiedy dziennikarze wpadli na trop sprawy, myśleli, że chodzi o łapówki. Prawda ich przytłoczyła.
W Polsce istnieje obowiązek szczepienia dzieci przeciwko odrze, różyczce i śwince. Tymczasem coraz więcej z rodziców uchyla się od tej powinności. UNICEF alarmuje, że przez takie zachowanie już straciliśmy odporność zbiorową na odrę, dlatego trzeba zachęcać do szczepień i informować o ich zaletach wszystkimi możliwymi sposobami.
Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?
Ceny idą w górę, co widać po przeciętnym koszyku z zakupami. W supermarkecie za najtańsze produkty spożywcze płacimy więcej niż rok temu. Niestety, wzrost cen i inflacja mają się utrzymać.
Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 r. w wieku 99 lat. Ze względu na pandemię uroczystości pogrzebowe musiały odbyć się w reżimie sanitarnym. W kaplicy św. Jerzego zebrała się tylko najbliższa rodzina zmarłego. Uchwycone wówczas zdjęcie owdowiałej królowej chwyta za serce - przy boku żegnającej męża królowej Elżbiety II nie ma nikogo.
Przed 2020 rokiem nikt z dermatologów o takiej przypadłości nie słyszał. Mascne to pandemiczna "nowość" wśród problemów skórnych. Nazwa wywodzi się od połączenia dwóch angielskich słów. "Mask" - maseczka oraz "acne" - trądzik. O ile bowiem zakrywanie nosa i ust chroni nas przed zarażeniem, o tyle niekoniecznie jest dobre dla skóry. Jak więc uporać się z feralnym "mascne"?
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego obowiązkową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą - spis przez telefon lub wizyta rachmistrza. O to, jak nie paść ofiarą oszustów czyhających na nasze dane zapytaliśmy Pawła Ellerika, specjalistę ds. nowych technologii.
- Przemoc, narkotyki, prostytucja, gangsterzy - tak opisuje współczesną Gwatemalę Juan Pablo Romero Fuentes, założyciel jedynej w swoim rodzaju szkoły i ruchu społecznego o nazwie El Patojismo. W kolejnym odcinku "Efektu Domina" Dominika Kulczyk spotyka się z nim, by lepiej zrozumieć działania organizacji, zwłaszcza te skierowane do dziewcząt i kobiet.
18 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Pacjenta w Śpiączce. Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagę na sytuację pacjentów, ich problemy i długą drogę, którą przechodzą w powrocie do sprawności.
26 kwietnia minie 35 lat od wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Mimo że cały skażony teren został zamknięty, to nadal mieszkają tam ludzie. Jak wygląda życie w cieniu wielkiej tragedii? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Krystianem Machnikiem, z Napromieniowani.pl, organizatorem wycieczek do Czarnobyla oraz Amadeuszem Kocanem, reżyserem.
Małgorzata Socha słynie z wyjątkowej urody. Zresztą, patrząc na jej piękne zdjęcia, mamy wrażenie, że w ogóle się nie zmienia. Ostatnio jednak gwiazda pokazała w mediach społecznościowych jedną ze swoich ulubionych fotografii, na której ma dość odważną stylizację. Czy od takiego wcielenia Małgosi Sochy zdążyliśmy się już odzwyczaić?
Joanna Krupa doskonale odnalazła się w roli prowadzącej i mentorki w programie "Top Model". Nie dziwi więc, że także i w mediach społecznościowych z chęcią dzieli się nie tylko pięknymi zdjęciami, ale też swoimi przemyśleniami. Ostatnio odniosła się do tego, czego w życiu pożądamy chyba wszyscy - mądrości. Jak rozumie ją Joanna Krupa?