Do sierpnia przyszłego roku Polska ma czas, by wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–life balance. Co zmieni regulacja? Przede wszystkim wprowadzi ważne zmiany dla rodziców, które wiązać się będą z przebudową Kodeksu pracy. Modyfikacji ulegną uprawnienia ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Jak zmiany mogą wpłynąć na rynek pracy? O tym opowiedziała nam Natalia Tur, socjolożka.
Miał wyroki za oszustwa internetowe, sprawę o znęcanie się nad byłą żoną, toczące się postępowanie w sprawie znęcania się nad kolejną kobietą. Miał też bestialsko zabić psy partnerek. Mimo to Paweł B. pozostawał na wolności. Mężczyzna trafił do aresztu dopiero po emisji naszego reportażu, po którym zgłosiła się kolejna ofiara.
Jeszcze w tym roku w szkołach ma wystartować program szczepień dla uczniów powyżej 12 roku życia. Nieoficjalnie mówi się o jesieni. Mówi się, że to szkoły będą zamawiać szczepionki dla uczniów, których rodzice wyrazili na to zgodę. Co jeszcze wiadomo na ten temat?
Lekarze Oddziału Klinicznego Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie każdego dnia pomagają najmłodszym pacjentom. Tym razem o pomoc zwrócili się do ludzi dobrej woli. Placówka potrzebuje pieniędzy na nowe USG, by dalej walczyć o zdrowie i życie noworodków. Na miejscu zjawił się Bartek Jędrzejak, który porozmawiał z pracownikami, a także mamą chorego Mikołaja.
Dlaczego konflikt izraelsko-palestyński eskalował właśnie teraz? Jak żyją obok siebie społeczności, między którymi toczy się walka? O sytuacji na Bliskim Wschodzie w Dzień Dobry TVN opowiada dr Agnieszka Bryc, politolożka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Tragedia, która rozegrała się w Raciborzu wstrząsnęła całą Polską. Przebrany w strój imitujący mundur człowiek próbował zatrzymywać kierowców do kontroli. Kiedy zobaczył funkcjonariuszy policji, otworzył ogień i zastrzelił młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego.
Otyłość brzuszna - zwana też trzewną - to szczególnie groźny rodzaj otyłości, ponieważ w jej przypadku otłuszczeniu ulegają także narządy wewnętrzne w jamie brzusznej. Doskonale o tym wie Janusz Wiśniewski, który wielokrotnie próbował walczyć z nadwagą, ale kiedy w czasie pandemii przytył do 175 kg, stwierdził, że tym razem musi na poważnie wziąć się za siebie. Nad jego zdrowiem czuwa dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny.
Były już fale kradzieży dokonywanych metodą "na wnuczka" czy "na Komendę", ale kreatywność złodziei nie gaśnie. Teraz popularne jest oszukiwanie "na pracownika banku". Na czym polega ten rodzaj oszustwa i jak się przed nim chronić? W Dzień Dobry TVN wyjaśnia Piotr Konieczny, specjalista od informatyki śledczej.
Parlament Europejski poinformował w czwartek, 20 maja, że "negocjatorzy osiągnęli nieformalne porozumienie w sprawie wniosku dotyczącego unijnego certyfikatu cyfrowego COVID". Wstępna zgoda na tak zwane paszporty covidowe została potwierdzona zarówno przez europarlament, Komisję Europejską oraz rzeczniczkę portugalskiej prezydencji.
Kiedy 62-letni pan Marian się wybudził się ze śpiączki myślał, że minęło kilka dni, w rzeczywistości 144. Pacjent szpitala w Bolesławcu był najdłużej hospitalizowanym pacjentem z koronawirusem w Polsce. Jego historia została pokazana w reportażu magazynu UWAGA! TVN.
Jerzy, pseudonim "Zwierzak", to były policjant, który przez 13 lat pracował "pod przykrywką". Jego zadaniem było rozpracowanie Janusza T. "Krakowiaka" - jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Jak wygląda praca "przykrywkowca"?
W tym roku długo musieliśmy czekać na pierwsze naprawdę słoneczne dni. Kiedy w końcu zaczęliśmy cieszyć się ciepłą wiosenną pogodą, znowu przywędrowały do nas deszczowe chmury. Okazuje się jednak, że już niedługo w całej Europie znowu bardzo się ociepli.
Sebastian Pęcherz to polski siatkarz, którego zna każdy kibic tej dyscypliny w Izraelu. Jest tam czołowym zawodnikiem, dwukrotnym mistrzem tego kraju. Mieszka w nim od dziesięciu lat. W Dzień Dobry TVN opowiada, jak żyje mu się w Izraelu, którego kulturę i język poznawał dopiero na miejscu. Jak czuje się tam teraz, gdy trzeba nasłuchiwać, czy nie ma alarmu rakietowego?
Gdy tylko otworzyły się restauracyjne ogródki, media społecznościowe zaroiły się od zdjęć paragonów, na których widnieją wygórowane ceny w nadmorskich smażalniach. Jeden z internautów był przerażony, gdy zobaczył, że za porcję ryby zapłacił 61 złotych, a to dopiero początek rachunku. Skąd takie ceny? Czy wszędzie jest tak drogo?
Dewastowanie budynków na zlecenie, ukrywanie azbestu pod elewacją przedszkola, korupcja i fałszowanie dokumentów to część zarzutów, jakie padają pod adresem władz największej spółdzielni mieszkaniowej w Gdańsku. Sprawą zajęła się redakcja magazynu UWAGA! TVN.
Toksyczne matki nie są domeną patologicznych rodzin. Wiele dzieci wychowuje się w takich domach, nie mając świadomości, że nie jest normą to, że własna rodzicielka nie kocha ich bezgranicznie. Monika postanowiła opisać nam własną historię. Wie, że utożsamiać się z nią będą tysiące ludzi, jeśli nawet nie miliony.
W sądzie w Zgierzu odbyła się rozprawa sądowa dotycząca podziału majątku po zmarłym w kwietniu Krzysztofie Krawczyku. Na przeciwko siebie stanęli żona oraz syn zmarłego artysty. Czy zwaśnione strony doszły po rozumienia?
Polacy co roku wyrzucają 2,5 ton milion ubrań, z czego połowa trafia na wysypisko śmieci, a 40 proc. w ogóle nie było noszone. Łudzimy się, że umieszczenie niepotrzebnych rzeczy w odpowiednich kontenerach, da im drugie życie. Aktywistka ekologiczna Areta Szpura w Dzień Dobry TVN wyjaśniła więc, co dzieje się z odzieżą, której się pozbywamy i radzi ograniczyć konsumpcjonizm.
Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym. Jest obchodzone w kościele katolickim, dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w pierwszy czwartek po Trójcy Przenajświętszej.
Wpis na Twitterze eksperta Naczelnej Izby Lekarskiej ds. COVID-19 dra Pawła Grzesiowskiego wywołał burzę w mediach. Specjalista poruszył w nim kwestię braku uzyskania odporności przez niektórych pacjentów. Sprawdziliśmy u źródła, co na ten temat sądzi autor wypowiedzi, któremu zarzucono straszenie przed szczepieniami.
Marek Bartel zamieścił w sieci dramatyczny apel. Skrajnie wyczerpany, z olbrzymią raną biodra został wypisany ze szpitala do domu, gdzie mieszka jego niepełnosprawny ojciec i schorowana matka. – Nie mogłem już sobie poradzić, więc nagrałem ten apel. Tak to pewnie dalej bym gnił – wyznaje.
Syn Krzysztofa Krawczyka wystąpił na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Zaśpiewał największe przeboje ojca - "Parostatek" i "Jak minął dzień". Czy Krzysztof Igor Krawczyk odziedziczył głos po ojcu?
Hulajnogi w ostatnich latach podbiły polskie ulice. Od 20 maja wszyscy użytkownicy tego typu pojazdów będą musieli zastosować się do nowych przepisów. Zgodnie z ustawą regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego wprowadzone zostaną ograniczenia w poruszaniu się pojazdami zależne od wieku. Za złamanie przepisów grozi mandaty w wysokości do 500 zł.
Karolina Collier i jej mąż dwa lata temu zdecydowali się na adopcję córeczki. Lenka miała wówczas dwa lata i była wychowywana w domu dziecka w Korei Południowej. Karolina prowadzi blog "Koreańska mama”. Dzieli się tam radościami i trudnościami, z jakimi wiąże się adopcja oraz doświadczeniami z życia w wielokulturowej rodzinie.
W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?
Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży jedną partię popularnego sosu czosnkowego firmy Roleski. Ten wielokrotni gościł na naszych stołach, w końcu chętnie dodajemy go do wielu dań czy kanapek. Badanie wykazało jednak, że bezglutenowy produkt zawiera gluten, którego nie uwzględniono na etykiecie. Jego spożycie przez osoby chore na celiakię może mieć dramatyczne skutki.
Historię 12-letniego Wiktora poznała cała Polska. Chłopiec walczy z guzem mózgu, a jedynym ratunkiem jest eksperymentalna terapia w Stanach Zjednoczonych. Filip Chajzer opowiedział nam o emocjach związanych ze zbiórką, której rezultaty przerosły wszelkie oczekiwania.
Polska to jeden z tych krajów, które najmocniej promują kobiety na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Statystyki są coraz lepsze, ale do pełnej równości płci na płaszczyznach zawodowych wciąż jest daleko. Problem stanowią m.in. autorytet kobiety w roli eksperta, warunki do godzenia życia prywatnego z zawodowym oraz wysokość wynagrodzenia.
Iga Świątek w niedzielę 16 maja zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. W wielkim stylu pokonała w finale 6:0 Czeszkę Karolinę Pliskovą. Jak polska zawodniczka świętowała swój fenomenalny sukces? O tym opowiedział jej trener, Piotr Sierzputowski.
Szykują się potężne zmiany w programie Rodzina 500 plus. Jak zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, już niebawem wnioski o świadczenie będzie można składać tylko przez Internet.