Gorące tematy

  Wczoraj Prokuratura Wojskowa opublikowała swój raport dotyczący katastrofy smoleńskiej. I definitywne rozstrzygnęła, że na pokładzie samolotu nie było żadnego wybuchu. Za chwilę czwarta rocznica katastrofy. Dlaczego prace prokuratury trwały tak długo? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Wiesław Jedynak z Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

  Dominika Kulczyk dotarła do Ugandy do ośrodka terapeutycznego dla dzieci, którym udało się uciec z Armii Bożego Oporu. Wraz z organizacją „Childcare Uganda” wybudowała plac zabaw dla najmłodszych, który ma pomóc zapomnieć im o traumie. W Dzień Dobry TVN rzecznik „Invisible Children”, Jakub Soroko, powiedział na czym polega taktyka ugandyjskiego zbrodniarza wojennego Josepha Kony, twórcy Armii Bożego Oporu, dlaczego tak trudno go złapać i gdzie można znaleźć więcej informacji na temat tego co się dzieje w Ugandzie.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Premiera Donalda Tuska. Wykorzystując tę okazję, Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk spytali go, czy rzeczywiście grozi nam wojna, czy w chwili obecnej chciałby obecności w Polsce wojsk amerykańskich i tarczy antyrakietowej, czy nie boi się, że - po zmuszeniu rządu do podwyższenia świadczeń dla rodziców dzieci niepełnosprawnych - inne grupy niedoinwestowane też zaczną strajkować w Sejmie? I w końcu, czy obejrzał pierwszy występ swojego wnuka?

  Nie tylko między ludźmi. Nikaragua jest krajem, w którym praktycznie nie ma dróg ani mostów. Z tego powodu wiele miejscowości jest odciętych od świata, a rwące rzeki uniemożliwiają mieszkańcom dotarcie do podstawowych obiektów użyteczności publicznej, w tym do tak elementarnej placówki, jaką jest placówka medyczna. Tym razem Dominika Kulczyk postanowiła zbudować mosty. W studiu Dzień Dobry TVN była naszym gościem. Towarzyszyli jej podróżnicy: Marcin Musiał i Magdalena Musiał.

  Czy możliwe jest, aby mężczyzna był ofiarą przemocy domowej? Wielu popuka się w głowę i powie: "Nie, to niemożliwe". A jednak... Goście Dzień Dobry TVN Magdalena Ciołek z Niebieskiej Linii i psycholog Robert Rutkowski mówili, jakim formom przemocy ulegają mężczyźni i z jakich powodów nie zgłaszają się z tym problemem do odpowiednich instytucji.

  Amerykańska agencja kosmiczna ogłosiła konkurs. Zwycięzca otrzyma 35 tys. dolarów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie cel konkursu - trzeba stworzyć algorytm, który... uratuje świat. Ale czy światu grozi niebezpieczeństwo? W studiu Dzień Dobry TVN Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy z Centrum Nauki Kopernik, był naszym gościem.

  Już jutro, w Warszawie, odbędzie się koncert na rzecz pomocy poszkodowanym na Majdanie Ukraińcom. Zagrają m.in.: rodzina Przybysz z chórem Be Free Gospel Family. Naszymi gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: Viktoria Batryn - Ukrainka, która od 13 lat mieszka w Polsce, Anna Przybysz i Paulina Przybysz. Jak można pomóc Ukraińcom w polskich palcówkach medycznych?

  Migracja bocianów z ciepłych krajów do Polski jest zagrożona. Dlaczego? Bo w niektórych krajach, na przykład w Libanie, polowanie na bociany stało się ulubionym sportem ich mieszkańców. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy zoologa prof. Andrzeja Elżanowskiego.

  Pierwsza pracownia filmoteki szkolnej otwarta! To ciekawa inicjatywa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dzięki której dzieci rozpoczną zajęcia z edukacji filmowej. Co jest celem twórców Filmoteki Szkolnej? Jakie korzyści przyniesie ona dzieciom? O tym w Dzień Dobry TVN Rzecznik Prasowy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Rafał Jankowski.

  Paulina Matuszelańska to pierwsza kobieta, która odpadła z programu "Project Runway". Co dał jej udział w tym programie i czy żałuje, że jej projekt został odrzucony? Czy Paulina poradziła sobie z zadaniem, które dała jej Jolanta Pieńkowska? Czy projekt Pauliny spodobał się Jolancie Pieńkowskiej?

  Po rocznej przerwie T. Love powraca! Już 8 marca zagra koncert charytatywny na rzecz Bartka Dzienkiewicza. W październiku czeka fanów wielka niespodzianka - reedycja płyty „Prymityw” z 1994 roku. Co przyspieszyło powrót T. Love na scenę? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Muniek Stańczyk i Maciej Majchrzak.

  Wiosna tuż tuż. Do ćwiczeń warto dołączyć dietę. Jaka jest teraz najmodniejsza dieta gwiazd? Jakie sekrety dietetyczne mają Dorota i Marcin? Ponadto Maja Sablewska opowiedziała Agnieszce Jastrzębskiej o aferze z managerką gwiazd.

  Wielka gratka dla fanów Paktofoniki! Rahim i Fokus zwarli szyki i postanowili zrobić wspólny projekt. Zajrzeliśmy na plan ich teledysku, a reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska porozmawiała z Rahimem o jego nowych planach. Mamy nadzieję, że wspólny projekt nie będzie wyłącznie epizodem.

  Od siedmiu lat walczy ze swoją byłą żoną. Czy matka bez zgody ojca, bez żadnych konsekwencji prawnych, może zabrać dziecko i wyjechać za granicę? Dlaczego kobieta, z którą ma dwóch synów, nastawia dzieci przeciwko niemu? Dlaczego chce go wyeliminować ze swojego życia i z życia dzieci? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Kazimierz Chmielenko oraz detektyw Arkadiusz Andała. Czy sytuacja Pana Kazimierza jest sprawą przegraną?

  Poseł RP Robert Biedroń został po raz kolejny pobity. Powodem napaści było to, że otwarcie przyznaje się do swojej orientacji seksualnej. Dlaczego jesteśmy tak nietolerancyjnym narodem, w którym - jak uważa poseł Biedroń - legitymizuje się przemoc? Dlaczego nie trzyma swojego życiowego partnera za rękę, gdy spacerują w miejscu publicznym? Czy poseł RP obawia się reakcji ze strony innych ludzi? Czy Robert Biedroń żałuje tego, że publicznie przyznał się do homoseksualizmu? Dlaczego jestesmy homofobami?

  Były wielkie emocje, histeria i "zrywanie staników"! Filipowi Chajzerowi udzieliło się szaleństwo na punkcie dinozaurów boysbandu - Backstreet Boys. Okazuje się, że są jeszcze osoby, które znają każdy ich tekst na pamięć. Wczoraj w Warszawie odbył się koncert jednego z najpopularniejszych męskich zespołów na świecie!

  Jaka przyszłość czeka Ukrainę? Czy zrealizuje się scenariusz rosyjski? Jak można pomóc Ukraińcom? Dlaczego część Ukraińców wspiera prezydenta Wiktora Janukowycza? Sytuację na Ukrainie komentowali w Dzień Dobry TVN: dziennikarz Żenia Klimakin i wokalista ukraińskiego zespołu Haydamaky - Sasza Jarmoła.

  Obiekty olimpijskie w Soczi budzą zachwyt. Majestatyczne i horrendalnie drogie. Wielu Rosjan nazywa je najdroższymi zabawkami Putina. Ile tak naprawdę kosztowały? O tym, z politykiem opozycji Leonidem Martyniukiem, rozmawiał dziennikarz Żenia Klimakin. Na jaką skalę rozprzestrzeniła się korupcja w Rosji? Kto zarobił na olimpiadzie w Rosji? Ile pieniędzy zdefraudowano?

  "Zaatakowała mnie pistoletem na wodę", "To nie była jej pierwsza i ostatnia napaść", "To jest promocja osoby, która naprawdę nie waha się używać przemocy", "Jedyne miejsce, w którym się spotkamy - to będzie sąd", "Po raz pierwszy ktoś podniósł na mnie rękę". Jak Agnieszka Szulim reaguje na oskarżenia, że to całe wydarzenie zostało ukute po to, by lansować program "Na językach"? Co naprawdę wydarzyło się w toalecie, po incydencie na scenie ? Czy był ktoś kto blokował drzwi do toalety? Czy był ktoś, kto to wszystko nagrywał? Dlaczego dziennikarka nie chce powiedzieć o Dodzie inaczej niż Pani Rabczewska? Agnieszka Szulim, w studiu Dzień Dobry TVN, skomentowała to, co wydarzyło się na i po gali plebiscytu Niegrzeczni 2014.

  Wykorzystywane w lotnictwie, a nawet w projektowaniu bolidów Formuły 1. W naszym studiu o tajniki związane z ciśnieniem zapytaliśmy Tomasza Rożka, gospodarza programu Planeta Energi, doktora fizyki i dziennikarza naukowego.

  Wciąż jeszcze (do 14.02.2014) można wysłać swój scenariusz na konkurs Script Pro 2014. Ile prac bierze, co roku, udział w konkursie i czy na ich podstawie kręcone są w Polsce filmy? O konkursie i o poziomie polskich scenarzystów opowiedziała nam Magdalena Sendecka dziennikarka i członkini komisji selekcyjnej Konkursu Scenariuszowego SCRIPT PRO.

  Piotr i Wojtek Cugowscy zaangażowali się w pomoc na rzecz 11-letnich bliźniaków – Daniela i Dawida, cierpiących na porażenie mózgowe. Pieniądze z charytatywnego koncertu, jaki zagrali "Bracia", zostały przekazane na budowę nowego domu dla, żyjących w tragicznych warunkach, chłopców. Też możecie im pomóc!

  Przed więzieniem, które miał dziś opuścić Mariusz Trynkiewicz, był Dariusz Prosiecki. Wczoraj cała Polska był pewna, że Szatan z Piotrkowa na wolność wyjdzie. Dziś jednak wszystko się zmieniło. Nie tylko przez dowody wskazujące, że w jego celi znaleziono dziecięcą pornografię. Okazuje się, że pewni jego dalszego pozbawienia wolności możemy być dopiero o 23.59. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Piotr Schramm oraz Dariusz Loranty.

  Do aresztu trafił mężczyzna oskarżony o kradzież... batonika wartego 99 groszy. Ponadto cierpi na schizofrenię. Kaucję za aresztowanego postanowił wpłacić Dyrektor Służby Więziennej w Koszalinie- Krzysztof Olkowicz. Teraz sam ma kłopoty. Dlaczego ludzie za kradzież batonika trafiają za kraty, a za gwałt wychodzą na wolność?

  O platformie Kaskada czyli programie, który pozwala na przetwarzanie ogromnej ilości danych w czasie rzeczywistym, opowiedzieli nam Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy i prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, Rektor Politechniki Gdańskiej. Zobaczcie polski wynalazek, który potrafi rozpoznawać niebezpieczne sytuacje, plagiaty, a nawet zmiany nowotworowe!

  Do swojego nowego filmu Patryk Vega przygotowywał się prawie dwa lata . Rzecz dotyczy kontrowersyjnego tematu służb specjalnych. Czy film wstrząśnie Polską? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska była na planie "Służb specjalnych". W filmie zagrają m.in.: Wojtek Zieliński, Olga Bołądź, Jan Frycz i Agata Kulesza.

  Superszybkie komputery, leki, które wyleczą śmiertelne choroby oraz lekkie jak piórko samoloty. Brzmi jak rzeczywistość z książki Philip K. Dicka? Wcale nie - to nasza przyszłość. Nanotechnologie zrewolucjonizują nasze życie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy z Centrum Nauki Kopernik oraz prof. dr hab. Marek Godlewski z Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk.

  Wracamy do historii małego Kacpra. 9-latek ma 18 tys. PLN długu, który odziedziczył po zmarłym dziadku. Jak to możliwe? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z rodzicami Kacpra oraz Piotrem Ikonowiczem, który pomaga rodzinie i mec. Małgorzatą Ciukszą, pełnomocnikiem rodziny. Czy chłopiec będzie musiał spłacać długi dziadka?

  5-letni Franio dostał drgawek i wysokiej gorączki. Po chwili okazało się, że nie oddycha. Kiedy dyspozytor Straży Pożarnej odebrał telefon, od razu zaczął zdalne instruować rodziców, jak ratować nieprzytomne dziecko. Dlaczego ojciec dziecka zadzwonił na numer alarmowy straży pożarnej, a nie pogotowia ratunkowego? Z bohaterskim strażakiem Marcinem Purzyńskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.