Najtrudniejszy remont w historii programu. "Totalne remonty Szelągowskiej" w Wojciechowicach 

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska
Źródło: Materiały prasowe
Dorota Szelągowska po raz kolejny ruszy z remontową misją. Przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz, by totalnej metamorfozie poddać domy i mieszkania osób z wielkim sercem, wyjątkowych, wrażliwych bohaterów, którzy na co dzień kryją się w cieniu. Kogo tym razem odwiedzi Dorota ze swoją ekipą?

"Totalne remonty Szelągowskiej" - nowy sezon

Kolejny sezon programu to osiem efektownych metamorfoz domów i mieszkań oraz ośmiu wyjątkowych bohaterów, całkowicie od siebie różnych, których historie poruszają. Ludzi tych łączą niesamowite, pełne życzliwości historie oraz przyjazne osoby, które pragną się odwdzięczyć za otrzymane wsparcie lub troskę. Dorota Szelągowska – najpopularniejsza projektantka wnętrz – dokłada wszelkich starań, aby efekty remontów przeszły najśmielsze oczekiwania bohaterów, a przede wszystkim by miejsca te stały się dla nich prawdziwym domem, do którego chce się wracać.

"Totalne remonty Szelągowskiej" - co wydarzy się w pierwszym odcinku?

Są tacy faceci, którzy zawsze stają na wysokości zadania. Właśnie taki jest Marcin z Wojciechowic koło Lublina, który został zgłoszony do programu przez młodszą siostrę Olę i przyjaciółkę. Bohater odcinka otwierającego "Totalne remonty Szelągowskiej" ma czwórkę rodzeństwa, którym zajął się po śmierci mamy i odejściu ojca, który nie udźwignął ciężaru samotnego wychowywania dzieci po śmierci żony. Najmłodsze z nich miało wtedy zaledwie dziewięć lat. Marcin postanowił zawalczyć o swoją rodzinę. Stał się ojcem zastępczym dla najmłodszego brata - co było wyjątkowo trudne.

Dziś cała czwórka rodzeństwa wyszła na prostą, część opuściła dom rodzinny. Każde z nich ułożyło sobie życie, znalazło pracę, założyło własne rodziny. Marcin nadal opiekuje się młodszym bratem i mieszka z jedną z sióstr. Kilka lat temu związał się z Mileną, którą opiekował się, kiedy zachorowała na raka piersi. Ich związek przetrwał ten wyjątkowo trudny czas. Teraz oboje marzą o wspólnym domu, w którym mieszkaliby całą rodziną. Za niewielkie pieniądze kupili mały, malowniczo położony domek w Wojciechowicach koło Lublina. Nieruchomość jest niestety w tragicznym stanie. Bohater z partnerką spędzają tam głównie weekendy. Mieli nadzieję, że uda im się wyremontować dom i stworzyć wymarzone miejsce do życia. Niestety zabrakło im środków i marzenia stały się niemożliwe do spełnienia.

Na szczęście dobro wraca i Marcin wraz z rodziną trafił pod skrzydła do Doroty Szelągowskiej. Remont trwał 12 dni. To było prawdziwe wyzwanie dla projektantki i jej ekipy. Dom wymagał gruntownych zmian i został kompletnie przebudowany.

Zobacz także:

Dorota Szelągowska podpowiada jak urządzić mieszkanie. Co króluje w tym sezonie?
Źródło: x-news

Autor: Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości