Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan o uczestniczkach "Projekt Lady". "Ludzie nie wiedzą, jak dużo przeżyły"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
"Projekt Lady". Małgorzata Rozenek-Majdan o trudnej przeszłości uczestniczek programu i zdrowiu psychicznym

Małgorzata Rozenek-Majdan jako mama trójki dzieci dobrze wie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne. Także historie uczestniczek "Projektu Lady" pokazały jej, z czym mierzą się młodzi ludzie. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę o pomoc psychologiczną nie tylko w programie, ale także w życiu prywatnym. W kim Małgorzata ma największe oparcie?

"Projekt Lady" - traumatyczne przeżycia uczestniczek

Kolejna, szósta już edycja "Projektu Lady" przyniosła ogromne emocje. Uczestniczki budzą kontrowersje, jednak Małgorzata Rozenek-Majdan nie daje zgody na pochopne krytykowanie ich. Jak sama tłumaczy, nikt nie wie, czego w życiu doświadczyły.

- Od początku programu pracujemy na trudnych historiach. Dziewczyny mają trudne przeżycia za sobą. Nie lubię, kiedy słyszę negatywne opinie na ich temat. Często formułują je ludzie, którzy nie wiedzą, jak dużo przeżyły - mówiła prowadząca program.

- Kładziemy mocny nacisk na opiekę psychologiczną. U nas oprócz Tatiany zawsze jest psycholog na planie. Widz widzi pewien fragment naszej rzeczywistości, ale mamy wiele rozmów, spotkań i warsztatów, które nie są nagrywane i pokazywane. Są po to, żeby dziewczyny lepiej się poczuły i przegadały problemy głębokie i trudne. Często też boją się powrotu do grup rówieśniczych i tego jak zostaną odebrane. Dziewczyny przechodzą trudne rzeczy i jak widzę, jak się zachowują, to dziwię się, że tylko tak - dodała.

Małgorzata Rozenek-Majdan o zdrowiu psychicznym

Gwiazda wzięła niedawno udział w akcji Fundacji TVN #zdrowiewgłowie, która ma na calu nagłośnienie zbiórki pieniędzy na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl podzieliła się swoim szczęściem, jakim jest wsparcie przez najbliższe jej osoby.

- Mam ogromne szczęście i doceniam to z każdym rokiem coraz bardziej, że wyszłam z poczuciem miłości od moich rodziców. Jako młody człowiek nie zdajesz sobie z tego sprawy. I ta miłość od rodziców procentuje przez całe życie, że jestem silna psychicznie bardzo. Mam też szczęście, że mój mąż jest wspierający, więc kiedy mam trudniejsze chwile, to Radosław potrafi mnie przez te chwile przeprowadzić - zwierzyła się Małgorzata Rozenek-Majdan.

Fundację TVN i budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie możesz wesprzeć:

wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT); wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966; dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001; bezpośrednio na stronie Fundacji TVN na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości