- Służby wezwane do młodej kobiety, która potrzebowała pomocy medycznej, znalazły w szafie noworodka.
- W związku ze sprawą policja zatrzymała trzy osoby.
- Do zdarzenia doszło w Mławie.
Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.
Policjanci znaleźli niewolę w szafie
Policjanci z Mławy otrzymali zgłoszenie, że młoda kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Jako pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze z zespołu patrolowo‑interwencyjnego. Wkrótce pojawiło się pogotowie ratunkowe.
- W domu znajdowała się 25‑letnia mieszkanka powiatu mławskiego, która wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Lekarz, który udzielał pomocy kobiecie stwierdził, że jest ona po porodzie - przekazała w komunikacie młodszy aspirant Aleksandra Bardońska z mławskiej policji.
Gdy kobiecie udzielana była pomoc, policjanci usłyszeli ciche kwilenie. Zaczęli sprawdzać wszystkie pomieszczenia, szukając źródła dźwięku. - Przeszukując kolejne miejsca, w szafce znaleźli noworodka bez żadnego zaopatrzenia. Dzięki ich czujności i zdecydowaniu dziecko zostało w porę odnalezione i natychmiast przekazane służbom medycznym - dodała mł. asp. Bardońska.
Kobieta i dziecko trafili do szpitala. - Według wstępnych ustaleń noworodek był lekko wychłodzony, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - tłumaczyła.
Policjanci znalazła noworodka w szefie. Zatrzymano trzy osoby
W domu - pod nadzorem prokuratury - przeprowadzone zostały oględziny. Śledczy zajmą się materiałem zgromadzonym w sprawie.
Podczas interwencji w budynku przebywały jeszcze cztery inne osoby. Policja podała, że trzy z nich zostały zatrzymane. Wszyscy byli trzeźwi.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvnwarszawa.pl.
Zobacz także:
- Zjechała samochodem do przejścia podziemnego. "Myślała, że to parking"
- "Dziecko bawiło się nim jak zabawką". Matka usłyszała wyrok za znęcanie się nad kotem
- Jogurt ze szkłem. GIS ostrzega: "Konsumenci są narażeni na uszkodzenia jamy ustnej"
Autor: kk/gp/Katarzyna Oleksik
Źródło: TVN Warszawa
Źródło zdjęcia głównego: Vera Livchak/Getty Images