zatrzymanie

  zatrzymanie

  O tym wydarzeniu mówiła cała Polska.

  16-latka z Myślenic znalazła sposób na samochody, które jej przeszkadzały. Dziewczyna postanowiła je porysować, wykorzystując ostre krawędzie kamienia. Nastolatkę przyłapano na gorącym uczynku. Zajmie się nią sąd rodzinny.

  Po sprawdzeniu auta okazało się, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

  Zatrzymano podejrzanego. "Zarzut podwójnego zabójstwa"

  Dwa ciała zostały znalezione w jednym z mieszkań w Górze na Dolnym Śląsku. To zwłoki kobiety i mężczyzny. Sprawę ich śmierci wyjaśniają policja i prokuratura. Zatrzymano jedną osobę. Według nieoficjalnych informacji, 28-letni mężczyzna zamordował swoich rodziców.

  Byłemu astronaucie grozi do dwóch lat więzienia.

  Pijany mężczyzna został zatrzymany w Rydzewie. Okazało się, że posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policja w Los Angeles poinformowała o zatrzymaniu 30-latki podejrzanej o zabicie trojga swoich dzieci. Wszystkie były w wieku poniżej 5 lat. Zwłoki odnaleziono w sobotę (10 kwietnia) rano.

  Mężczyznę podejrzanego o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci w Warszawie. Okazało się, że za kierownicą siedział były reprezentant Polski w piłce nożnej. Michał Ż. miał w organizmie 1,6 promila i już usłyszał zarzuty.

  Mężczyznę podejrzanego o znieważenie miejsca pochówku swojego ojca oraz zbezczeszczenie zwłok zatrzymała policja z podwarszawskiego Karczewa. W mieszkaniu 41-latka funkcjonariusze znaleźli również kilka woreczków z amfetaminą. Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów.

  25-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska oblał kolegę łatwopalną substancją i go podpalił. Został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Poparzony przez niego mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jednak gdy z niego wyjdzie, zostanie przetransportowany do zakładu karnego. Okazało się bowiem, że szukała go policja.

  Do dramatycznej w skutkach awantury domowej doszło w w okolicach Iławy. 50-letni mężczyzna podpalił swoją żonę. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Jej mężowi może grozić do 5 lat więzienia.

  Przez całą Polskę przetacza się fala protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podczas manifestacji w Olsztynie policja zatrzymała 14-letnią dziewczynę. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny. Nastolatka ma odpowiedzieć za współorganizowanie nielegalnego zgromadzenia.

  Księdzu z Czernikowa (Kujawsko-Pomorskie) nie odpowiadał protest, który przechodził w pobliżu parafii. Miał przy sobie broń, którą groził policjantom. 53-letni Piotr S. najprawdopodobniej w czwartek usłyszy zarzuty. Jaka kara grozi duchownemu?

  Policja zatrzymała Cezarego K. - byłego współpracownika Roberta Lewandowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb wobec piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty 20 mln euro. Kapitan naszej reprezentacji ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.

  O tym, że należy nosić maseczkę, przekonał się mieszkaniec Jastrzębia. 42-latek został zatrzymany przez policję. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej jest od soboty obowiązkowe w całej Polsce.

  Nietrzeźwą matkę dziecka zauważył przypadkowy mężczyzna. Nie pozwolił jej odjechać samochodem, tylko od razu wezwał policję. Badanie wykazało, że 35-latka ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

  To, że należy przestrzegać przepisów i przechodzić przez jezdnię tylko w wyznaczonych do tego miejscach, wiadomo nie od dziś. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien mieszkaniec Będzina. Policja zatrzymała go, kiedy przekraczał ulicę poza pasami. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi.

  To była zwykła wizyta w sklepie. Pani Aleksandra wstąpiła do niego, aby kupić m.in. feralne pierogi na wagę. W roztargnieniu źle je zaważyła. Nie umknęło to oczywiście czujnym oczom ochroniarzy. Kobieta została zatrzymana. Wezwano policję, która zawiozła kobietę na komisariat. Jak wygląda jej sytuacja w tym momencie? Z pełnomocnikiem kobiety Michałem Garusem spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jak twierdzi, pani Aleksandra jest zbyt roztrzęsiona, by występować przed kamerami. Dlaczego została zatrzymana za tak błahe wykroczenie? Czy policjanci musieli zakuć ją w kajdanki? W studiu Dzień Dobry TVN o procedurach w takich sytuacjach powiedział dr Łukasz Chojniak.

  Podczas zatrzymania Igora Stachowiaka nie były przestrzegane żadne procedury. Sam zatrzymany również prawdopodobnie nie wiedział, jakie prawa mu przysługują. Dlatego właśnie do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mec. Zbigniewa Romana, który powiedział, jak powinna wyglądać procedura zatrzymania, jakie obowiązki ma funkcjonariusz, a jakie prawa zatrzymywany, by tragedia z wrocławskiego komisariatu już nigdy się nie powtórzyła.