Oczy całego świata od pewnego czasu zwrócone są w stronę Afganistanu. Państwo - po dwudziestu latach - ponownie przeszło pod panowanie Talibów. Dla mieszkańców oznacza to całkowity rozpad dotychczasowego ładu społecznego: powrót szariatu i odebranie kobietom praktycznie wszystkich praw. O tym, jakie mogą być tego konsekwencje, w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Trzcińskim, byłym fotoreporterem wojennym.
Trzeci dzień Top Of The Top Sopot Festival 2021 poświęcony był 20-leciu stacji TVN24. W tym roku taki sam jubileusz świętuje także Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Z tej okazji organizacja chce wybudować nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie na sopockiej scenie opowiadały Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i prezes Fundacji oraz Kasia Kieli, przewodnicząca Rady fundacji i prezes zarządzająca Discovery EMEA.
W 2021 roku Fundacja TVN świętuje swoje 20. urodziny i rozpoczyna kolejny ważny projekt – budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę funduszy na inwestycję wspiera kampania #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Spełniający światowe standardy ośrodek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku. Wartość inwestycji wyniesie 26 milionów złotych.
Nagrodzona w Cannes reżyserka Shahrbanoo Sadat - tak jak dziesiątki tysięcy Afgańczyków - próbuje uciec z kraju. - Jeśli przeżyję i będę miała jeszcze szansę kręcić filmy, moje kino nigdy już nie będzie takie samo jak przedtem. Obserwuję straszne wydarzenia, okrutną niesprawiedliwość i kumuluję te uczucia w swoim organizmie - wyznała w najnowszym wywiadzie.
Narodziny dziecka to wyjątkowy moment. Wspomnienia tej chwili są różne, ale nie zmienia to faktu, że zawsze pozostają w pamięci kobiety na całe życie. Niektóre mamy decydują się na oryginalne upamiętnienie pierwszych chwil ich pociech na świecie, np. poprzez tworzenie biżuterii z pępowiną.
Trzeciego dnia Top Of The Top Sopot Festival 2021 odbędzie się koncert jubileuszowy TVN24 - #Nasze20lecie. Wydarzenie poprowadzą dziennikarze stacji. Na koncercie wystąpi plejada gwiazd polskiej muzyki, m.in. Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Kortez, Brodka i Paweł Domagała. Prócz występów artystów będzie można posłuchać także rozmów i wspomnień z 20 lat istnienia TVN24.
Od 1 grudnia kierowców czekają spore zmiany. Tego dnia zaczną bowiem obowiązywać nowe przepisy. Na ich mocy wzrosną mandaty oraz kary za brak OC. Posiadacze samochodów więcej zapłacą też za polisy. Czy wprowadzone zmiany poprawią bezpieczeństwo na drodze? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Markiem Konkolewskim, ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Od kilku dni oczy całego świata zwrócone są na Afganistan. W niedzielę (15 sierpnia) talibowie wkroczyli do Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim, w którym nie było już głowy państwa. Całe państwo ogarnął chaos, a o swój los obawiają się głównie kobiety. W mediach społecznościowych dramatyczne relacje publikuje Jagoda Grondecka - Polka, która przebywa w Afganistanie.
17 sierpnia 1991 roku - ta data jest uznawana za początek Internetu w Polsce. Jednym z uczestników tego sukcesu był Tadeusz Węgrzynowski, autor pierwszego polskiego e-maila. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak wyglądał ten proces.
Zarifa Ghafari, burmistrzyni afgańskiego miasta Majdan Sharh i obrończyni praw kobiet, opisała, jak wygląda sytuacja w kraju opanowanym przez talibów. Działaczka jest przekonana, że został już na nią wydany wyrok śmierci.
Aby ukarać osobę, która dopuściła się przestępstwa i kogoś skrzywdziła, konieczne jest przesłuchanie ofiary. Jak wygląda postępowanie, gdy pokrzywdzone zostało dziecko? Na jaką pomoc mogą liczyć maluchy i ich opiekunowie, którzy uczestniczą w procesie karnym? Na ten temat rozmawialiśmy z Pauliną Masłowską, prawniczką z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Historia Sławomira Napłoszka jest jedną z tych, które koniecznie trzeba poznać. Z zawodu jest pracownikiem banku, jednak jego życiową pasją jest sport, a konkretnie łucznictwo. Po 29 latach wrócił na olimpijską ścieżkę. Na tegorocznych Igrzyskach w Tokio obchodził swoje 53. urodziny. Tym samym stał się drugim najstarszym olimpijczykiem w historii.
Księżniczka Anna to jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jest drugim z czwórki dzieci pary, i zajmuje 16. miejsce w kolejce do tronu. Najbardziej zapracowana członkini rodziny królewskiej skończyła 71 lat.
Zespół stacji TVN24 to kilka tysięcy zaangażowanych i wytrwałych osób, które każdego dnia udowadniają, że praca w mediach to odpowiedzialne, ale też wynikające z prawdziwej pasji zadanie. To ludzie tworzący siłę i renomę jednej z najlepszych polskich telewizji informacyjnych. I ci rozpoznawalni z ekranów, i ci anonimowi, wszyscy obchodzili niedawno ważne święto - dwudzieste urodziny serwisu, który podaje nam "całą prawdę - całą dobę".
Dzieci uciekają przez cały rok, ale latem robią to nieco częściej. Jakie są tego powody? Co należy zrobić, gdy nasza pociecha nie wraca do domu? I jak się zachować, gdy już się znajdzie? Zapytaliśmy o to koordynatorkę programu "Nie uciekaj" Fundacji ITAKA.
15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. W tym roku obchody organizowane przez MON będą odbywały się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". W całym kraju zaplanowane są defilady, apele i pikniki militarne. Oto program w poszczególnych miastach.
Każdy z nas zna utwór którego tekstu nie rozumiemy, ale lubimy śpiewać. W ostatnim czasie głośno było o piosence "Czułe H2O", która powstała z okazji 120-lecia krakowskich wodociągów. Hymn wodociągów został udostępniony w sieci i krótkim czasie zyskał nie tylko popularność, ale także stał się tematem żartów. O piosenkach, których tekst wywołuje rozbawienie opowiedzieli w studio Dzień Dobry TVN: Katarzyna Pakosińska i Artur Andrus.
"Usterka" to program, w którym pod lupę wzięta została uczciwość fachowców. Widzowie pokochali ten format, dlatego wraca on na antenę TTV po krótkiej przerwie. Prowadzący, Dominik Strzelec będzie weryfikował rzetelność osób zajmujących się remontami i naprawami - pierwszy odcinek premierowej, 14. serii emitowane będą od 6 września – od poniedziałku do czwartku o godz. 18:05.
14-letnia Daria wyszła z domu 25 lat temu i do tej pory bliscy nie mają z nią kontaktu. Dziewczynka wybrała się do księgarni i ślad po niej zaginął. Wielkopolska policja wznawia poszukiwania i wyznaczyła nagrodę za pomoc w ustaleniu, co się wówczas wydarzyło.
Jeden z producentów wycofał ze sprzedaży kilka partii makaronów. Powodem takiej decyzji jest deoksyniwalenol. Substancja ta ma szkodliwe działanie na zdrowie człowieka. Oto lista wycofanych produktów.
Rolnicy skarżą się, że są zmuszeni do sprzedawania pośrednikom swoich warzyw i owoców po kosztach produkcji, a czasami nawet poniżej. To powoduje, że nie zarabiają na swojej pracy, a niekiedy do niej dokładają. Jednocześnie te same produkty rolne w sklepach kosztują o kilkaset procent więcej. Co jest przyczyną tej sytuacji?
Latem na niebie możemy podziwiać naprawdę widowiskowe zjawiska. Ci, którzy są przesądni, widząc perseidy, wypowiadają życzenia i mają nadzieję, że się spełnią. Kiedy przypada noc spadających gwiazd i jakie ma znaczenie?
W miejscowościach turystycznych często można spotkać się z dziećmi żebrzącymi o pieniądze. Reporterzy "Uwagi! TVN" wybrali się do Sopotu, aby zbadać sytuację w tym mieście. Do kogo trafiają pieniądze zabrane przez nieletnich i czy ktoś interesuje się ich losem?
9 sierpnia minął rok od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. Białorusini wyszli na ulice miast, by walczyć o wolność i demokrację, a polscy dziennikarze napisali książkę pt. "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki", by pomóc kolegom po fachu. O życiu dziennikarza na Białorusi w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Bianką Zalewską i Pawiełem Mażejką.
Z najnowszego raportu Instytutu Jagiellońskiego wynika, że mamy jedną z najniższych inicjacji alkoholowych w Europie. Już 12-latkowie mają za sobą pierwsze doświadczenia z trunkami. Z czego to wynika? Jak temu zaradzić? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się psychoterapeuta Cezary Biernacki ze Stowarzyszenia OD-DO.
Zapowiadany Polski Ład ma przynieść zmiany w polskim systemie podatkowym. Najbardziej odczują to osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Ich podatki wzrosną nawet o 50 proc. Coraz więcej małych przedsiębiorców zastanawia się, jak obejść te podwyżki. Okazuje się, że może to być bardzo trudne.
Wciąż nie jest znana bezpośrednia przyczyna śmierci 34-latka, którego w Lubinie zatrzymała policja. Podejmujący wobec niego interwencję policjanci przekonują, że gdy zabierała go karetka pogotowia, Bartek żył. Przedstawiciele szpitala zeznają, że do szpitala przyjechały zwłoki mężczyzny. Co stało się w piątkowy poranek w Lubinie?
Zarząd TVN wydał oświadczenie w związku z przegłosowanym w Sejmie projektem ustawy ustawy anty-TVN
Już w najbliższy piątek do kin trafi film "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Jak podkreślają twórcy, to słodko-gorzka opowieść o więzach rodzinnych. Życie głównych bohaterów dość niespodziewanie wywróci się do góry nogami i każdy z nich będzie musiał na nowo poukładać swoje życie. W filmie zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Arkadiusza Jakubika, Kamila Szeptyckiego oraz debiutującą na dużym ekranie Agatę Różycką.
Wulkan Etna znajdujący się na włoskiej wyspie Sycylia jest najwyższy w Europie i właśnie urósł o kolejne 37 metrów. To rezultat zanotowanych w 2021 roku około 50 epizodów jego dużej aktywności, w trakcie których skumulowała się warstwa produktów wybuchu wulkanicznego i lawy. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania z ostatnich erupcji.