Szpital onkologiczny w Częstochowie na początku lipca zawiesił swoją działalność. Powód? Mówi się, że to brak przestrzeni, choć i przedstawiciele szpitala i właściciel budynku twierdzą, że to nie oni wypowiedzieli umowę. Cierpiący na nowotwory pacjenci zmuszeni są dojeżdżać do innych placówek, w których będą mogli kontynuować leczenie. Kto jest temu winien?
Polscy psycholodzy zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość udzielania wsparcia psychologicznego ludziom, którzy koczują obecnie na granicy z Białorusią. Podkreślają, że sytuacja, w jakiej znajdują się obecnie uchodźcy, może prowadzić do radykalizacji ich zachowań i pogłębić panujący kryzys.
Hyceany to światy pokryte oceanami, a ich atmosfery są bogate w wodór. Astronomowie z Cambridge dokonali ciekawego odkrycia i zidentyfikowali nową klasę planet, na których mogłoby rozwijać się życie. Czy uda nam się tam polecieć i zobaczyć je na własne oczy?
Składka zdrowotna ma być niższa niż pierwotnie zakładano. Ma ona wynosić 4,8%, a nie 9%, co zapowiadano na początku prac nad ustawą o Polskim Ładzie. Nie jest to jednak jedyna zmiana, która dotyczy przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność i odprowadzające ryczałt będą miały 3 stawki składki zdrowotnej.
Piotr Małachowski to dwukrotny srebrny medalista olimpijski, mistrz świata i Europy w rzucie dyskiem. Utytułowany zawodnik postanowił właśnie oficjalnie pożegnać się ze sportem. W Dzień Dobry TVN opowiedział o ostatnich zawodach, w których wziął udział, a także wyjaśnił, dlaczego chce ustąpić miejsca młodszym.
W jednym z izraelskich szpitali z sukcesem przeprowadzono operację rozłączenia bliźniaczek syjamskich. Zrośnięte tyłami główek dziewczynki udało się rozdzielić dzięki wysiłkowi grupy lekarzy, którzy spędzili na sali operacyjnej ponad 12 godzin. Po roku oczekiwania na zabieg, siostry po raz pierwszy mogły spojrzeć sobie w oczy.
Jeszcze niedawno lekarze na szpitalnych oddziałach dziecięcych ratowali swoich pacjentów po tym, jak dochodziło do zatrucia dopalaczami lub alkoholem. Teraz problem jest inny. Do szpitali trafiają dzieci, które mają za sobą próby samobójcze. Jak wskazuje konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, dr hab. n. med. Barbara Remberk, w czasie pandemii poradnie zdrowia psychicznego są bardzo przeciążone.
Fundacja TVN obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Katarzyna Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska - prezes Fundacji TVN oraz dr Marek Migdał - dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.
Statystyki dotyczące polskiej psychiatrii dziecięcej są zatrważające. Z rok na roku rośnie liczba samobójstw wśród nieletnich, a ich rodzice często nie mogą im pomóc. To między innymi dlatego, że liczba specjalistów w Polsce jest zbyt mała, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na konsultację lekarską. To tylko jeden z problemów.
Po pojawieniu się przepięknej Wiktorii w "Hotelu Paradise" nastroje uczestników zdecydowanie się zmieniły. Panowie cieszyli się z obecności nowej dziewczyny, panie, upatrując w niej rywalkę, podeszły do sytuacji raczej chłodno. Jak wyglądał kolejny dzień w raju?
Do nietypowej sytuacji doszło w jednej z mazowieckich firm. Podczas walnego zgromadzenia odwołano prezesa firmy, któremu zarzucano mobbing i zaległości w wypłatach. Ten jednak "odbił" stanowisko z pomocą armii ochroniarzy i tak zaczęła się batalia, gdzie wszelkie chwyty są dozwolone. Sprawę poruszono w programie Uwaga! TVN.
Co najmniej jedna czwarta gwiazd podobnych do Słońca pochłania w trakcie swojego życia jedną z otaczających je planet - wynika z najnowszych badań zespołu astronomów z Obserwatorium Astronomicznego w Padwie i Uniwersytetu Monasha.
Trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. W samym tylko Białymstoku, wypowiedzenia złożyło aż 141 osoby. - Nie może być tak, że ratownik pracuje 300-400 godzin miesięcznie – mówią protestujący. Tematem zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W Polsce wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Dlaczego kierowcy wykazują się tak skrajnym brakiem odpowiedzialności i jak temu zaradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta Robert Rutkowski i Janusz Popiel ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych.
Od pewnego czasu cała Polska żyje oburzającą historią ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach. Zawodniczki postanowiły ujawnić szokujące kulisy swoich treningów. Trener miał znęcać się nad nimi psychicznie, a także molestować seksualnie. Młode koszykarki musiały brać leki uspokajające i rozpocząć terapię z psychologiem. Czy takie sytuacje często zdarzają się w świecie sportu?
Mieszkańcy Suchego Boru od ponad tygodnia organizują pomoc dla uchodźców, którzy pojawili się w ich miejscowości. Przekazują potrzebującym odzież, zabawki i żywność. Afgańczycy są wdzięczni Polakom, że dali im dach nad głową. A jak wygląda sytuacja w innych ośrodkach dla uchodźców? Czy są tam warunki, by przyjąć kolejnych imigrantów?
Życie pisze najlepsze scenariusze, tak było w przypadku serialu "Skazana". Postać grana przez Agatę Kuleszę jest inspirowana historią Beaty Krygier, prawniczki, która otrzymała zarzuty oszustw finansowych. W więzieniu spędziła 2,5 roku. To, co tam przeżyła, zostanie w niej na zawsze.
Pani Maria i jej syn pod koniec czerwca ubiegłego roku stracili dobytek życia. Gwałtowna powódź zniszczyła ich dom i wszystko, co się w nim znajdowało. Mimo, że sąsiedzi i bliscy pani Marii błyskawicznie zebrali środki na nowy budynek, do tej pory nic więcej się w tej sprawie nie wydarzyło. Dlaczego? Co się stało z zebranymi środkami? O tym w materiale Uwaga! TVN
Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" oprócz nowych znajomości zdobyli także popularność. Niestety, nie zawsze ma to pozytywne skutki, o czym przekonała się Izabela Juszczak, która brała udział w 5. edycji programu. Ostatnio kobieta poinformowała swoich fanów, że została okradziona. "Uświadomiłam sobie, że ktoś ukradł mi wizerunek i się nim posługuje" – wyznała Iza.
Prezydent RP podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w wybranych miejscowościach przy granicy z Białorusią. Co to oznacza w praktyce? Jakie swobody obywatelskie zostaną ograniczone? Odpowiedzi na te pytania w Dzień Dobry TVN udzielił prof. dr hab. Marek Chmaj prawnik, politolog, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego.
Pani Katarzyna zdecydowała się zabezpieczyć przyszłość jedynego syna opłacając co miesiąc składki ubezpieczeniowe tak, aby w razie śmierci otrzymał on odszkodowanie. Niestety, kiedy czarny scenariusz się sprawdził, ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania twierdząc, że mimo odprowadzanych co miesiąc składek, umowa nie została zawarta. Jak to możliwe?
1 września ruszył protest ratowników medycznych w całej Polsce w szpitalach wojewódzkich. Pracownicy odmówili przyjścia do szpitala lub wzięli minimalną liczbę godzin podczas dyżurów, by w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na warunki pracy, które oferują placówki. Przez sześć dni nie wyjedzie niemal połowa zespołów. Jak bunt wygląda w praktyce? O tym opowiedział Bartłomiej Matyszewski, ratownik medyczny.
Daniel Olbrychski rok temu stracił wnuka. Mężczyzna borykał się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Fundacja TVN zadeklarowała, że zajmie się pomocą osobom, które mierzą się z podobnymi trudnościami. Aktor nie wahał się ani chwili nad wzięciem udziału w akcji #zdrowiewgłowie.
Uwaga! TVN świętuje swoje 19. urodziny. To program, który pokochali Polacy, bo jest zawsze blisko ludzi i ich problemów. Reporterzy pomagają, reagują, interweniują zgodnie z hasłem: "Uwaga! w Twojej sprawie". Nic więc dziwnego, że z okazji jubileuszu twórcy formatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Kliniki Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży, która ma powstać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Policjanci z Mokotowa zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował PAP podkom. Robert Koniuszy. Polska Agencja Prasowa donosi, że zatrzymana to rzekomo Beata P., znana jako Beata K., współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm.
Marianna Schreiber jest uczestniczką nowej edycji programu Top Model. Jej udział w telewizyjnym show odbił się szerokim echem w mediach ze względu na jej męża, Łukasza Schreibera, który jest ministrem w rządzie PiS. Po emisji odcinka, kobieta przyznała, że tuż po nagraniach musiała otrzymać kroplówkę. Co się dokładnie stało?
Przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego Mariusz Szczygieł podzielił się wspomnieniami z wczesnych etapów swojej edukacji. Pisarz zdradził, że nauka w podstawówce nie należała do najprzyjemniejszych. Wyjawił również, co sądzi o dzisiejszym systemie oświaty.
Syn Anny wielokrotnie oglądał ją posiniaczoną i przerażoną agresją partnera. Pewnego dnia 17-letni Krystian postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Razem z dwójką znajomych miał pojechać do konkubenta matki. Doszło do rozlewu krwi. - Skala obrażeń, jakie doznał pokrzywdzony, wskazuje na bardzo wysoki poziom agresji w działaniu - podkreśla policja.
1 września wystartował kolejny, jesienny sezon Dzień Dobry TVN. Program ponownie wita swoich widzów od 8:00 rano. Na antenę wracają dobrze znane cykle, ale nie zabraknie też nowości. Sprawdźcie, co was czeka w nowym sezonie! Czym zaskoczą prowadzący Dzień Dobry TVN?
Jesienią miłośnicy polskiego kina nie będą mogli narzekać na nudę. W październiku 2021 roku na wielkim ekranie pojawi się nowy film Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser po raz kolejny postanowił przyjrzeć się słabościom współczesnych Polaków. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun "Wesela".