104-latka oddała cenne prezenty na rzecz WOŚP. "Jerzy Owsiak to dobry człowiek. Niech zbierze jak najwięcej"

Najstarsza kibicka polskiej drużyny siatkarzy
Pelagia Rumińska
Źródło: Dzień Dobry TVN
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale ciągle trwają licytacje. Podczas jednej z nich można zdobyć fanty od najstarszej kibicki reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. 104-letnia Pelagia Rumińska przekazała na WOŚP prezenty, które dostała od byłych i obecnych kadrowiczów.

30. Finał WOŚP - cel zbiórki

WOŚP podczas 30. Finału zebrał 136 282 325 zł. To nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Rok temu Finał zakończył się wynikiem 127 495 626 zł. W sumie w ubiegłym roku Polki i Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto Orkiestry łącznie prawie 211 milionów złotych.

Chore dzieci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce

W tym roku celem, na który gromadzone są środki jest szeroko pojęta okulistyka dziecięca. Bez specjalistycznego sprzętu niemożliwe byłoby ratowanie wzroku najmłodszych. - Aby te dzieci patrzyły na świat pełnym wzrokiem, pełnym, cudownym wzrokiem - mówił Jurek Owsiak.

104-letnia fanka kadry Polski gra dla WOŚP

Pelagia Rumińska zaistniała w czasie wrześniowych mistrzostw Europy, kiedy to w trakcie meczu Polska - Ukraina spiker zawodów, Marek Magiera powiadomił wszystkich, że na trybunach siedzi najstarsza fanka siatkówki w Polsce. Częstochowianka skradła serca kibiców i szybko stała się popularna. Niedawno została także bohaterką reportażu "Dzień Dobry TVN".

Polscy siatkarze znają doskonale panią Pelagię, dlatego niedawno postanowili przygotować dla niej niespodziankę. Nagrali pozdrowienia i podziękowania za to, że seniorka dopinguje ich w trakcie wszystkich meczów. Wyrazy wdzięczności wyrazili Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Piotr Nowakowski, a Piotr Gruszka odwiedził ją w domu. Były też prezenty od byłych i obecnych kadrowiczów: piłka z autografami gwiazd naszej siatkówki, koszulka reprezentacji - też z podpisani, i koszulka Gruszki.

104-letnia kibicka postanowiła pożegnać się z prezentami. Na jej wyraźne życzenie zostały one wystawione na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zawsze z firmą bierzemy udział w Finale WOŚP. Mamy kuchnię polową, gotujemy u nas na Olsztyńskiej w Częstochowie grochówkę. Podczas ostatniego Finału też tak było. W pewnym momencie babcia zabrała mnie na bok i powiedziała: "Długo już pewnie nie pożyję, a przecież tych podarków nie zabiorę ze sobą na tamten świat. Dajmy je na orkiestrę!" - opowiadał Igor Rumiński, wnuk sławnej miłośniczki siatkówki w rozmowie z WP SportoweFakty.

Licytacja pamiątek pani Pelagii potrwa do 14 lut 2022 r.

Pani Pelagia nie ma wątpliwości, że należy wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Dlatego z entuzjazmem przekazała na jej rzecz wartościowe dla siebie przedmioty.

- Szanuję go i uważam, że to dobry człowiek. Jemu i WOŚP kibicuję równie mocno, jak polskiej siatkówce. Niech zbierze dużo więcej pieniędzy, niż w zeszłym roku. I niech moje pamiątki się do tego przyczynią - mówiła dla WP SportoweFakty.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości