jurek owsiak

  Poznaj zalecenia ratowników medycznych.

  Na scenie m.in. House of Death, Clutch, Voo Voo, Kwiat Jabłoni, Ørganek, czy Strachy na Lachy.

  Ile pieniędzy udało się zebrać podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Padł rekord!

  Ukraińcy znajdą schronienie w ogromnym hangarze.

  Gdzie odbędzie się festiwal?

  30. Finał WOŚP za nami, ale wciąż finalizowane są zbiórki i licytacje. Nie wszystkie uczciwie. Wpis Jurka Owsiaka w mediach społecznościowych nie pozostawia złudzeń. "Nie nas chcesz oszukać, oszukujesz dzieciaki" - do kogo gorzkie słowa adresował pomysłodawca największej charytatywnej zbiórki?

  30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale ciągle trwają licytacje. Podczas jednej z nich można zdobyć fanty od najstarszej kibicki reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. 104-letnia Pelagia Rumińska przekazała na WOŚP prezenty, które dostała od byłych i obecnych kadrowiczów.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30. i jak zwykle zebrano rekordową kwotę na wsparcie diagnostyki i okulistyki dziecięcej. Jednak nie chodzi wyłącznie o rekordy, Finał WOŚP to moment kiedy wszyscy się jednoczymy w dobrej sprawie. Przeżyjmy to jeszcze raz.

  Na co przeznaczono zebrane pieniądze?

  Wrzucenie pieniędzy do puszki to jeden w wielu sposobów, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Można to zrobić także za pośrednictwem eSkarbonek. Jak to działa? Ile pieniędzy udało się dzięki nim zebrać?

  30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie ruszył w niedzielę 30 stycznia o 8:30. W akcji bierze udział około 120 tys. wolontariuszy w 1700 sztabach. W 2022 roku celem jest zapewnienie najwyższych standardów w okulistyce dziecięcej. Ile pieniędzy zebrano do tej pory?

  Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Tym razem WOŚP gra pod hasłem: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". TVN Grupa Discovery po raz szósty została głównym partnerem i gospodarzem telewizyjnym WOŚP. Gdzie oglądać?

  "Jesteśmy w stanie wyżywić około tysiąca osób".

  "Panie salowe z żelazkami prasowały banknoty".

  Już w niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czego możemy się spodziewać? Które aukcje budzą największe emocje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Jurkiem Owsiakiem.

  "Kultowe modele".

  "To dla mnie będzie wielka frajda i odkrycie".

  Wielkimi krokami zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei 3 stycznia 1993 roku odbyła się 1. edycja charytatywnego wydarzenia. Na jaki cel zbierano wówczas fundusze?

  W całej Polsce zorganizowane zostały marsze związane ze śmiercią 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Na ulicach miast nie zabrakło także gwiazd, które pojawiły się przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, skąd jego uczestnicy przeszli przed Ministerstwo Zdrowia.

  Jurek Owsiak ogłosił cel na 30. finał WOŚP. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy". Ogłoszona również została data jubileuszowego koncertu. Sprawdź, jaki w tym roku będzie cel i kiedy odbędzie się finał.

  Tego lata po rocznej przerwie wracają festiwale i plenerowe koncerty. Czy bilety będą dostępne tylko dla zaszczepionych? Nowe prawo zmusiło organizatorów imprez do wprowadzenia pewnych zmian.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Polską służbę zdrowia od blisko 30 lat. Od siedmiu pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na zakup sprzętu, który pomaga ratować noworodki. Jak dzięki fundacji i działaniom Jurka Owsiaka zmieniły się polskie oddziały neonatologiczne?

  Jurek Owsiak ma wyjątkowo bogatą historię zawodową. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znany jest głównie z działań fundacji. Teraz przypomniał jednak, czym zajmował się od młodzieńczych lat. Fani nie tylko zwrócili uwagę na jego fach, ale także na to, jak wyglądał ładnych parę lat temu.

  Mimo pandemii koronawirusa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. W rozmowie z Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak opowiedział o kulisach tegorocznego finału. Znamy też wstępne szacunki zebranej kwoty. Znowu padł rekord! Szef fundacji odniósł się także do kwestii szczepień przeciw COVID-19 w Polsce.

  Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mogłoby się wydawać, że pandemia pokrzyżuje plany, to gorących serc Polaków nic nie zdołało zatrzymać. "Mama ginekolog" zebrała ponad 5 mln złotych, a Jurek Owsiak poinformował, że mimo trudnych warunków epidemiologicznych WOŚP pobiła kolejny rekord.

  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w najlepsze. W tym roku do akcji Jurka Owsiaka dołączyła cała plejada gwiazd - w tym Ewa Chodakowska i "Mama ginekolog". Jak pomagają kobiety?

  Jerzy Owsiak już 29. raz, jak co roku, hucznie otworzył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął namiot, który pełni funkcję centrum dowodzenia. Pandemia koronawirusa nie zdołała zatrzymać machiny dobra, jaką od tylu lat nakręca WOŚP. Byliśmy na miejscu. Emocje biorą górę, a każda kolejna złotówka na koncie fundacji jest na wagę złota.

  Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Od kilku lat, aby wesprzeć fundację Jurka Owsiaka wcale nie trzeba wychodzić z domu. Konto WOŚP-u możemy zasilić z pomocą aplikacji Play24. W jaki sposób? O tym opowiedział nam Karol Paciorek, twórca internetowy.

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadchodzi wielkimi krokami. Już 31 stycznia ruszy 29. edycja "festiwalu dobroci". W tym roku zbieramy na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i sprzęt do diagnostyki głowy. W pomoc zaangażowało się wielu znanych i lubianych artystów, a także mBank, który od kilku lat wspiera fundację Jurka Owsiaka.

  Już tylko 9 dni zostało do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ogromną częścią całego wydarzenia jest działanie online i rozmaite aukcje. Co niesamowitego możemy znaleźć na owych licytacjach? Opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Majka Jeżowska, Szymon Chwalisz oraz Jurek Owsiak.