jurek owsiak

  jurek owsiak

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Polską służbę zdrowia od blisko 30 lat. Od siedmiu pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na zakup sprzętu, który pomaga ratować noworodki. Jak dzięki fundacji i działaniom Jurka Owsiaka zmieniły się polskie oddziały neonatologiczne?

  Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mogłoby się wydawać, że pandemia pokrzyżuje plany, to gorących serc Polaków nic nie zdołało zatrzymać. "Mama ginekolog" zebrała ponad 5 mln złotych, a Jurek Owsiak poinformował, że mimo trudnych warunków epidemiologicznych WOŚP pobiła kolejny rekord.

  Jerzy Owsiak już 29. raz, jak co roku, hucznie otworzył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął namiot, który pełni funkcję centrum dowodzenia. Pandemia koronawirusa nie zdołała zatrzymać machiny dobra, jaką od tylu lat nakręca WOŚP. Byliśmy na miejscu. Emocje biorą górę, a każda kolejna złotówka na koncie fundacji jest na wagę złota.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga i uczy pomagać! Już od 12 lat Fundacja jeździ po szkołach i uczy dzieciaki udzielania pierwszej pomocy. Jurek Owsiak zdradził, że już 3 mln polskich uczniów potrafi wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. A już 16 października odbędzie się bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Przyjdziecie?

  W Kostrzynie nad Odrą odbył się Pol'And'Rock Festival 2018. Dawniej festiwal był znany jako Woodstock. Nie mogło tam zabraknąć Filipa Chajzera, który na Pol'And'Rock wybrał się z ekipą Dzień Dobry Wakacje. Kim są ludzie, którzy przyjeżdżają na Woodstock? Co czują ludzie, gdy tu przyjeżdżają?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lidię Niedźwiedzką-Owsiak. Pani Lidia od 25 lat wraz z mężem Jurkiem Owsiakiem prowadzi fundację WOŚP. Jak wygląda podział zawodowych obowiązków? Czy na samym początku WOŚP-u Pani Lidia spodziewała się, że akcja osiągnie takie rozmiary? Jak obecnie wygląda ich codzienność? Czy przy takiej pracy mają czas na życie prywatne?

  Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę ponad 126 mln zł. W ubiegłym roku było to ponad 105 mln zł. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak przypomniał, na jakie cele zostaną przekazane pieniądze. Odniósł się także do proponowanych zmian w ustawie o zbiórkach publicznych, które dadzą możliwość ministrowi spraw wewnętrznych zablokowanie danej zbiórki. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego Przystanek Woodstock musiał zmienić nazwę na PolandRock Festival.

  Za nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Póki co, zadeklarowana kwota wynosi ponad 81 mln złotych, ale to jeszcze nie koniec. Liczenie zebranych pieniędzy trwa. Kiedy poznamy ostateczną kwotę? Ile osób obejrzało światełko do nieba? Czy było bezpiecznie? O organizacji tegorocznego finału i swoich wrażeniach z niedzieli mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak. Dlaczego - według naszego gościa - ludzie tak chętnie dołączają do akcji WOŚP?

  Od Pomorza, przez Mazowsze, aż po samiuśkie Tatry - od wczoraj cała Polska zalana jest czerwonymi serduszkami. Co dokładnie działo się podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Przetestował także małych wolontariuszy pod kątem samoobrony. Co z tego wyszło?

  To już ostatnie przygotowania do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W orkiestrowej strefie Play, gdzie trwają przygotowania do 24-godzinnej relacji, Katarzyna Olubińska rozmawiała z Pauliną Mikułą i Maciejem Łagodzińskim. Kogo będzie można tam zobaczyć i jak, oglądając relację, wspierać WOŚP? Zobaczcie!

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka, aby zapytać o której godzinie i w jakich krajach wystartuje tegoroczna akcja, jakie imprezy odbędą się w ramach WOŚP, dla kogo będą zbierane pieniądze, ilu jest wolontariuszy, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały i czy będzie światełko do nieba.

  Popularny w Chinach polski zespół Roan już drugi raz zabrał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na trasę koncertową do Państwa Środka. Towarzyszy im obecnie Jurek Owsiak. Czy jest przygotowany na opowiadanie Chińczykom o WOŚP? Jakie atrakcje będą czekały chińskich fanów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Z Jurkiem Owsiakiem i muzykami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Przed nami, kolejny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka. - Będziemy się bawili nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, Europie i na całym świecie. (...) Robimy coś wspólnie. Nie dzielimy. Możecie wziąć w tym udział - mówił w studiu Jurek Owsiak. W tym roku WOŚP zagra "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Za kilka dni WOŚP zacznie grać w Pekinie, później w Szanghaju, Sydney, Tokio i innych miejscach na świecie. Czy to oznacza, że Chińczycy będą zbierać pieniądze dla polskich noworodków? Jakie przedmioty będą licytowane na aukcji w Chinach? I ile pieniędzy już udało się zebrać przed 26. finałem WOŚP? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak.

  Mama 10-letniej Ani była w 29. tygodniu ciąży. Kiedy źle się poczuła, dziewczynka zadzwoniła po pogotowie. Zanim przyjechała karetka kobieta urodziła. Niestety nowo narodzone dziecko nie dawało oznak życia. O tym, jak ważne jest uczenie dzieci zasad pierwszej pomocy mówił w Dzień Dobry TVN prezes WOŚP Jurek Owsiak oraz instruktor i koordynator projektu "Ratujemy i uczymy ratować" Małgorzata Bochniak. Zobaczcie, co Jurek przygotował dla małej bohaterki.

  Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy. Dzięki dużemu zaangażowaniu ludzi udało się zebrać rekordową kwotę - ponad 105 milionów złotych. Na co zostały wydane? Jak wyglądają konkursy ofert organizowane przez WOŚP? Na co zwraca uwagę komisja wybierając sprzęt? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Jurek Owsiak.

  Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie. Efektem tego jest rekordowa kwota zebrana przez wolontariuszy WOŚP - ponad 105 mln zł. O podsumowanie tegorocznego finału poprosiliśmy Jurka Owsiaka. Jak przez te lata pełne sukcesów udało się gościowi Dzień Dobry TVN pozostać skromnym człowiekiem?

  Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zebrali 105.570.801,49 zł! To absolutny rekord, lepszy od zeszłorocznego o ponad 30 mln! W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarzy: Monikę Olejnik i Filipa Chajzera oraz aktora Jarka Jakimowicza - osoby, które przekazały na aukcję WOŚP fantastyczne przedmioty. Co dokładnie? Za ile te przedmioty zlicytowano? Wiadomo, do kogo trafiły? Co według naszych gości wpływa na tak duże wsparcie WOŚP? Zobaczcie, jak wygląda sweter antyblurowy ;)