Księżna Camilla na pierwszych stronach brytyjskich gazet. "Ten tajny plan od kilku lat krążył za murami pałacu"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Księżna Kamila teraz z tytułem „królowej małżonki”
Księżna Kamila teraz z tytułem „królowej małżonki”
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
W pierwszym tygodniu lutego br. królowa Elżbieta II obchodziła 70. rocznicę wstąpienia na tron. W przeddzień ważnego jubileuszu monarchini wyraziła nadzieję, że po przejęciu władzy przez księcia Karola, jego żona Camilla będzie tytułowana "królową małżonką". Media nie pozostały obojętne na tak ważne oświadczenie. Najlepszym tego dowodem są nagłówki i artykuły pojawiające się w brytyjskiej prasie. W Dzień Dobry TVN przyjrzała im się reporterka Anna Senkara.

Brytyjska prasa o księżnej Camilli

List, w którym królowa Elżbieta II otwarcie poruszyła temat księżnej Camilli i należnego jej tytułu "królowej małżonki", natychmiast zwrócił uwagę brytyjskich dziennikarzy. Nic w tym dziwnego, słowa monarchini ostatecznie zatwierdziły miejsce wybranki księcia Karola w rodzinie królewskiej.

- Nie jest tym wszystkim zaskoczony "Daily Mail" (...). Oni twierdzą, ujawniają, że już od kilku lat ten tajny plan krążył za murami pałacu - zauważyła Anna Senkara, jednocześnie zwracając uwagę na liczne wyzwania, z którymi musiała zmierzyć się synowa królowej Elżbiety II.

- Camilla wyszła za księcia Karola w 2005 roku (...). Od tego momentu wykonała tytaniczną pracę. Patronuje wielu organizacjom charytatywnym (...) i wspomaga poddanych - wyjaśniła reporterka Dzień Dobry TVN.

Księżna Camilla z tytułem "królowej małżonki"

Księżna Camilla przez wiele lat narażona była na falę ostrej krytyki. Wszystko to za sprawą romansu, w który wdała się z następcą brytyjskiego tronu. Trwała jednak u boku księcia, nie reagując na nieprzychylne komentarze kierowane pod jej adresem.

- Camilla nigdy się nie skarżyła i to jest niesamowite w tej całej historii. Ja chyba przez te wszystkie lata nie słyszałam choćby zdania skargi z jej ust. To nie jest tak, że Brytyjczycy akceptują Camillę w pełni. Nadal większość z nich uważa, że Diana byłaby lepszą królową - oceniła Anna Senkara. Dodała też, że synowa królowej Elżbiety II w końcu przekonała do siebie wiele osób, w tym także synów księcia Karola.

- Ja sobie przypominam, jak książę Harry mówił, że Camilla sprawia, że jego ojciec jest szczęśliwy i to jest chyba kluczowe w tej całej historii - podsumowała reporterka Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości