brytyjska rodzina królrewska

  brytyjska rodzina królrewska

  W pierwszym tygodniu lutego br. Królowa Elżbieta II obchodziła 70. rocznicę wstąpienia na tron. W przeddzień jubileuszu monarchini wyraziła nadzieję, że po przejęciu władzy przez księcia Karola, jego małżonka Camilla będzie tytułowana "królową małżonką". Media nie pozostały obojętne na tak ważne oświadczenie. Świadczą o tym nagłówki i artykuły pojawiające się w brytyjskiej prasie. W Dzień Dobry TVN przyjrzała im się reporterka Anna Senkara.

  Zamek królewski w Windsorze – największy zamek w Wielkiej Brytanii, a przy tym najdłużej zamieszkiwany przez panujących monarchów. Rozbudowywany od końca XI wieku ma dziś aż 800 metrów długości. Powierzchnia samych podłóg wynosi 45000 m². Pochowane na zamku Windsor osoby (dokładniej w Kaplicy Św. Jerzego), to jak łatwo się domyślić dostojni monarchowie Anglii.

  Brytyjska rodzina królewska jest podziwiana przez wielu ludzi na całym świecie. Słyną ze wspierania rozlicznych akcji charytatywnych, prowadzą fundacje i często biorą udział w wydarzeniach, które mają promować wzajemną pomoc. Niestety, w kontrze do tych aktywności stoją skandale, które cieniem kładą się na historii Windsorów.

  Meghan szybko stała się jedną z najbardziej szykownych księżnych, a jej kreacje przykuwają uwagę fashionistek na całym świecie. 4 sierpnia 2021 roku małżonka księcia Harry'ego obchodzi swoje 40. urodziny. Z tej okazji redaktorka działu mody dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba, postanowiła przejrzeć się jej stylizacjom. Jak zmieniał się styl księżnej Sussex na przestrzeni lat?

  Zaledwie kilka miesięcy temu księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II, podzieliła się ze światem szczęśliwą nowiną o narodzinach syna. Ojciec dziecka, Jack Brooksbank, dotychczas uważany za wiernego i statecznego mężczyznę, zaskoczył miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej kontrowersyjnym zachowaniem. Podczas podróży służbowej do Włoch został przyłapany na jachcie z trzema kobietami. Wywołało to niemałe poruszenie w londyńskich mediach, jak również na królewskim dworze.

  Informacje o kolejnych planach księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle zelektryzowały opinię publiczną. Zapowiedź biografii niepokornego royalsa wywołała kolejne fale spekulacji i domysłów. Do mediów przedostały się informacje o zawrotnej sumie, którą zaproponowano bratu następcy brytyjskiego tronu za spisanie swoich wspomnień. Co na to Królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej?