Meghan Markle obchodzi 40. urodziny. Jak zmieniał się jej styl?

Meghan szybko stała się jedną z najbardziej szykownych księżnych, a jej kreacje przykuwają uwagę fashionistek na całym świecie. 4 sierpnia 2021 roku małżonka księcia Harry'ego obchodzi swoje 40. urodziny. Z tej okazji redaktorka działu mody dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba, postanowiła przejrzeć się jej stylizacjom. Jak zmieniał się styl księżnej Sussex na przestrzeni lat?

Styl Meghan Markle

Gdy tylko na jaw wyszła informacja, że Meghan spotyka się z księciem Harrym, media na całym świecie zaczęły bacznie przyglądać się jej karierze, a także stylowi. Wszyscy zastanawiali się, czy kanadyjska aktorka będzie w stanie godnie reprezentować brytyjską rodzinę królewską. Kochała bowiem niewymuszone zestawy i luźne, sportowe stylizacje. Stawiała na swobodne looki, a na czerwonych dywanach lubiła pokazywać się na niebotycznych obcasach. Wybierała też takie kobiece elementy garderoby, które dzięki wycięciom odważnie eksponowały jej nogi i ramiona i podkreślały sylwetkę.

Jak ubiera się księżna Meghan?

Kiedy Meghan dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej, jej styl diametralnie uległ zmianie. Była aktorka musiała się bowiem dostosować do panującego protokołu i dworskiej etykiety. Od tego momentu musiała przestać nosić sukienki mini, krótkie spodenki, a także kreacje odsłaniające ramiona. Dlaczego? Otóż według obowiązujących zasad dla przedstawicielek brytyjskiej rodziny królewskiej jedynym akceptowalnym strojem jest dzienna sukienka, która sięga nie wyżej niż ok. 5 cm powyżej kolana lub spodnie połączone z marynarką lub kardiganem.
Mimo tych ograniczeń Meghan bardzo szybko stała się niezwykle stylową księżną. Nie bała się wyrazistych kolorów, a wybierane przez nią kreacje od światowej sławy projektantów nieco odświeżyły wizerunek członków rodziny królewskiej. Żona księcia Harry'ego pokazywała się publicznie w nowoczesnych projektach, które jednak spełniały swoje zadanie. Media i tak nieustannie przypatrywały się jej poczynaniom i wyszukiwały stylizacyjne faux pas, jednak w większości przypadków Meghan wychodziła z tego obronną ręką. Miliony kobiet naśladowały jej styl i wykupywały ze sklepów podobne elementy garderoby.
- Jej stylizacje naprawdę przyciągają uwagę. Choć często są to dość proste kreacje, bez wymyślnych materiałów, krojów czy dodatków, kobiety chcą się ubierać tak, jak księżna - pisał redaktor "People's Style and Beauty", Andrea Lavinthal.
Meghan jako pierwsza w historii członkini brytyjskiej rodziny królewskiej została nazwana przez magazyn "People" jedną z najbardziej wpływowych ikon stylu. Umiała łączyć ze sobą najnowsze trendy w wyrafinowany sposób i choć cały czas decydowała się na klasyczne kreacje, jej stylizacje nie były nudne. Odkąd wraz z Harrym wyjechała z Wielkiej Brytanii, nie pokazuje się często publicznie, a fashionistki są pozbawione możliwości inspirowania się jej modowymi wyborami. Bez wątpienia jednak księżna z dala od paparazzi w domowym zaciszu nie stawia już na eleganckie kreacje midi, lecz powróciła do swojego poprzedniego stylu.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Ujęcia ze ślubu Meghan i księcia Harry'ego
Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości