Królowa Elżbieta II

  Królowa Elżbieta II

  Królowa Elżbieta II używała laski jedynie w 2003 i 2004 roku, co spowodowane było operacją usunięcia chrząstki w prawym kolanie. Po tej sytuacji nigdy nie korzystała z niej publicznie. 12 października 2021 roku sytuacja ta uległa zmianie - królowa wsparła się o laskę po wyjściu z limuzyny.

  Królowa Elżbieta II straciła szczeniaka. Zdechł pięciomiesięczny Fergus rasy dorgi. Piesek został podarowany w czasie, gdy jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala. Czworonóg miał poprawić nastrój monarchini w trudnym dla niej okresie, i - jak twierdzi źródło na dworze królewskim - spełnił swoje zadanie.

  Śmierć księcia Filipa poruszyła cały świat. Tysiące londyńczyków przychodzą pod pałac Buckingham oddać hołd najdłużej żyjącemu małżonkowi monarchy w historii całej brytyjskiej rodziny królewskiej. Męża królowej Elżbiety II żegnają nie tylko Brytyjczycy, ale także Kanadyjczycy - ich kraj był bardzo bliski sercu Filipa.

  Harry i Meghan utrzymywali, że odeszli z brytyjskiej rodziny królewskiej, ponieważ dziennikarze zatruwali im życie, a nadmierne zainteresowanie mediów przeszkadzało w normalnej codzienności. Wydawało się, że w USA będą wiedli życie z dala od błysków fleszy, tak się jednak nie stało. Niebawem mają udzielić przełomowego wywiadu Oprah Winfrey, a teraz książę wystąpił w kultowym show Jamesa Cordena.

  24 lutego 1981 roku Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny księcia Karola z Dianą Spencer, choć do zdarzenia doszło kilkanaście dni wcześniej. Zwyczajowo takie informacje przekazywane są z opóźnieniem i jest to jedna z wielu tradycji, których przestrzega rodzina królewska. Co wiemy o oświadczynach księcia Karola? I dlaczego zdarzenie to, nawet po tylu latach, obrasta całą masą spekulacji?