Elżbieta II miała swoje ulubione danie typu fast-food. "Wysyłano po to lokaja"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kate Middleton – wzorowa przyszła królowa?
Kate Middleton – wzorowa przyszła królowa?
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II niezwykle ceniła dobrą kuchnię. Jak się jednak okazuje, monarchini podczas pobytów w zamku Balmoral w Szkocji raczyła się daniem, które odbiega od kanonu królewskiej kuchni. - Założyłem, że jedzenie było dla służącej. Ale kiedy dotarłem do wejścia, kamerdyner wziął je i powiedział, że jest dla królowej - zdradziła dostawca.

Królowa Elżbieta II uwielbiała to danie

Jednym z ukochanych miejsc królowej Elżbiety II była letnia rezydencja rodziny królewskiej w Szkocji. To zaledwie jedno z wielu miejsc, w których lubiła przebywać monarchini. Jak się jednak okazuje, zamek Balmoral z wielu powodów był szczególny. To tam królowa pozwalała sobie na pewien nietypowy przysmak, który znacząco odbiegał od jej tradycyjnego menu.

- W Balmoral bardzo często raczyła się rybą z frytkami z lokalnego miasta Ballater. Wysyłano po nią lokaja - zdradziła osoba z otoczenia królowej.

Elżbieta II bardzo lubiła także kebaba. Monarchini kazała zamawiać go na wynos. - Założyłem, że jedzenie było dla służącej. Ale kiedy dotarłem do wejścia, kamerdyner wziął je i powiedział, że było dla królowej. Mam nadzieję, że smakowało. Jesteśmy znani z najlepszych kebabów w Norfolk - powiedział dostawca.

Jakie danie najbardziej ceni książę William i księżna Kate?

Jak się okazuje, nie tylko królowa Elżbieta II lubiła nietypowe dla rodziny królewskiej dania.

W filmie dokumentalnym BBC Football "Prince William and Our Mental Health", który został wyemitowany w maju 2020 r., książę William zdradził, że jest fanem popularnej sieci fast foodów. - Wszyscy uwielbiają Nando - powiedział.

- Właściwie to policjant, który ze mną współpracuje, przez cały czas dostarcza mi Nando. To jego wina - podkreślił przyszły monarcha.

A co lubi księżna Kate? - Curry, zdecydowanie (...). Zwykle nie zamawia się tego do pałacu, zwykle idziemy i odbieramy - zdradziła Kate podczas rozmowy z księciem Williamem dla BBC Radio 1.

Pizza to kolejne popularne danie, którego większość z nas się nie spodziewa na królewskim stole. A jak się okazuje, bardzo lubi ją król Karol. - Chciałem dać mu pizzę, ponieważ stanowi nieodłączną część naszego kraju. Był ciekawy, uśmiechnął się, a ja powiedziałem "To Margherita". Wydaje mi się, że książę odpowiedział "moja ulubiona" - zdradził szef włoskiej kuchni Erminio Di Meo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: The Mirror

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości