Londyn

  W poniedziałek, 19 września 2022 roku oczy całego świata skupione były na Londynie, gdzie odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Najdłużej panująca w historii Wielkiej Brytanii monarchini zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W ostatnim pożegnaniu wzięli udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej i zagraniczni dygnitarze, w tym monarchowie, prezydenci i premierzy. Uroczystości żałobne rozpoczęły się od przedpołudniowej mszy w Opactwie Westminsterskim i trwały aż do późnych godzin wieczornych.

  Wielka Brytania pogrążona jest w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Przed Pałacem Westminsterskim w Londynie tłumnie gromadzą się osoby pragnące oddać hołd zmarłej monarchini. Poddani ustawiają się w kilkukilometrowej kolejce, nie zważając na dokuczliwy chłód czy inne niedogodności.

  W rocznicę śmierci nasza reporterka przybliżyła fenomen "królowej ludzkich serc".

  Brytyjskie media twierdzą, że przyczyną jego śmierci mogło być samobójstwo.

  Jego cena zwala z nóg.

  Sędzia: "Wyrok dzieciobójstwa wzbudza współczucie".

  Madame Tussauds to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Londynie. W muzeum znajduje się największa na świecie kolekcja figur woskowych. Wśród nich znajdują się członkowie królewskiej rodziny, postaci historyczne, naukowcy, gwiazdy muzyki, aktorzy, politycy... To miejsce, gdzie bez pytania o pozwolenie można sobie zrobić zdjęcie z ulubioną postacią lub idolem. Albert Einstein, David Beckham czy Madonna – wybór jest olbrzymi.

  Adele postanowiła wystąpić w filmie wspierającym ofiary katastrofy w Grenfell Tower w Londynie. Do tragedii doszło w bloku mieszkalnym w 2017 roku - zginęły aż 72 osoby. Poszkodowani do dzisiaj walczą o sprawiedliwość. W budynku prawdopodobnie znajdowały się materiały łatwopalne.

  Dwukrotny laureat Oscara chce udowodnić swoją niewinność.

  - Zajęłyśmy miejsce już wczoraj o 8 rano - komentują w materiale Dzień Dobry TVN Brytyjki.

  W Londynie wystartowały 4-dniowe obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. To najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii - od jej koronacji minęło 70 lat.

  "Są przystrojone sklepy, restauracje". Czym wydarzenie zaskakuje w tym roku? W materiale Dzień Dobry TVN opowiedział o tym miłośnik roślin Łukasz Skop.

  Wykryto go u pacjenta, który wrócił z Nigerii.

  Wielu rosyjskich oligarchów ma swoje majątki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego tak chętnie inwestują w tamtejsze nieruchomości? Anna Senkara porozmawiała o tym z brytyjskim pisarzem, Oliverem Bulloughiem. W materiale dla Dzień Dobry TVN pokazała też imponujące domy bogaczy z Rosji.

  Aktorka ma mocny przekaz dla Władimira Putina.

  "Niektórzy wracają, żeby walczyć".

  "To było moim ogromnym marzeniem, żeby tam się dostać"

  Anna Senkara od lat pokazuje widzom Dzień Dobry TVN różne odsłony Londynu. Tym razem pomógł jej w tym Adrian Urban, który zabrał ją do kolebki najróżniejszych dziwaków. Zobaczcie ulubioną dzielnicę Amy Winehouse, Camden Town.

  Piotr Krzymowski i Ewa Kozieja otworzyli na londyńskiej Oxfort Street pierwszy second hand, który już cieszy się popularnością zarówno wśród zwykłych Brytyjczyków, jak i gwiazd. Teraz ten wyjątkowy sklep odwiedziła Anna Senkara. Co w nim znajdziemy?

  W pierwszym tygodniu lutego br. Królowa Elżbieta II obchodziła 70. rocznicę wstąpienia na tron. W przeddzień jubileuszu monarchini wyraziła nadzieję, że po przejęciu władzy przez księcia Karola, jego małżonka Camilla będzie tytułowana "królową małżonką". Media nie pozostały obojętne na tak ważne oświadczenie. Świadczą o tym nagłówki i artykuły pojawiające się w brytyjskiej prasie. W Dzień Dobry TVN przyjrzała im się reporterka Anna Senkara.

  50. Bal Polski odbędzie się 5 lutego w Londynie. Poprowadzi go dziennikarka Marzena Rogalska, a gwiazdą muzyczną będzie Natalia Kukulska. Jest to największe wydarzenie kulturalno-towarzyskie Polonii w Wielkiej Brytanii.

  "Bardzo spektakularnie to wygląda".

  "To robiło ogromne wrażenie".

  Ostatni rok upłynął nam pod znakiem walki z koronawirusem. Na całym świecie medycy dokładali wszelkich starań, by ratować ludzkie życie. O sytuacji w Wielkiej Brytanii opowiedziała nam Anna Senkara.

  Święta w rodzinie królewskiej stoją tego roku pod znakiem zapytania. Królowa Elżbieta odwołała tradycyjny lunch, na którym miało pojawić się około 50 osób. Anna Senkara prosto z Londynu zrelacjonowała widzom Dzień Dobry TVN najświeższe newsy z królewskiego dworu.

  Autorka powieści opowiedziała o kulisach swojej pracy, zgodziła się także podążyć śladami bohaterki trylogii.

  Bartek Jędrzejak prowadził pogodę z różnych miejsc na terenie całej Polski, a tym razem zawitał aż do Londynu. Na miejscu spotkał się z Anną Senkarą, londyńską reporterką Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli o ciekawostkach na temat stolicy Wielkiej Brytanii.

  Światowa premiera "House od Gucci" odbyła się 9 listopada 2021 r. w Londynie. Na czerwonym dywanie pojawiły się główne gwiazdy filmu, czyli Jared Leto, Adam Driver, a także Lady Gaga. Wokalistka na tę okazję wybrała wyrazistą stylizację w odcieniu mocnego fioletu i po raz kolejny zaskoczyła fashionistów.

  W Fashion and Textile Museum w Londynie trwa wystawa mody lat 60. o nazwie "Beautiful people". Wśród projektów zagranicznych designerów, szczególne miejsce zajmują również ubrania stworzone przez Polkę. Zobaczcie oryginalne pomysły z tamtych czasów.

  Earthshot Prize to nagroda zainicjowana przez księcia Williama oraz Davida Attenborougha. Przyznawana jest osobom i organizacjom działającym na rzecz ratowania Ziemi. W tym roku po raz pierwszy odbyła się gala, na której rozdano te wyróżnienia. Dla Dzień Dobry TVN zrelacjonowała ją Anna Senkara.