Do trzeciej fazy badań klinicznych szczepionki Pfizera włączono też osoby od 12. do 18. roku życia. - Na tę chwilę grupa poniżej 16. roku życia nie jest prawdopodobnie wystarczająco liczna, by instytucje regulatorowe mogły dopuścić ją do użytku dla nich - powiedział dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.
Ostatnia w tym roku, prawdopodobnie największa aukcja dzieł sztuki, odbędzie się we wtorek, 8 grudnia. Wyjątkowym wydarzeniem będzie licytacja charytatywna obrazu autorstwa Ryszarda Winiarskiego. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów z COVID–19. O szczegółach opowiadały w naszym programie Iwona Buchner-Grzesiak - prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art oraz prof. Katarzyna Życińska - kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii szpitala MSWiA w Warszawie.
Zamknięte restauracje, stragany, na których nikt nic nie kupuje i pustki na ulicach, tak zimowa stolica Polski wygląda na starcie sezonu. Część właścicieli kwater i domków nadal przyjmuje gości na teoretycznie "służbowe" wyjazdy. - Wszyscy sobie zdają sprawę, że wiosny możemy nie dotrwać – mówi jeden z zakopiańskich przedsiębiorców.
Tuż po drugiej wojnie światowej do kurortów w Rabce i Zakopanem przybyło wiele żydowskich sierot, które ocalały z Holokaustu. Pobyt w sanatoriach miał być dla dzieci szansą na powrót do zdrowia, ale niestety bezpieczne miejsce szybko zostało zaatakowane.
Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń dotychczas kierowała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiA w Katowicach, a później sama zachorowała na koronawirusa i to poważnie. Podłączona i nieprzytomna leżała pod respiratorem i walczyła o życie. W Dzień Dobry TVN lekarka opowiedziała nam o przebiegu swojej choroby.
Osoby zaginione pozostają w sercach i pamięci ich rodzin na zawsze. Najbliżsi nie mogą pogodzić ze stratą. Czy można było jej uniknąć? "Nieobecni" to niezwykła akcja Fundacji ITAKA oraz Playera, która ma uświadamiać ludziom skalę problemu.
Zgodnie z zapowiedzią polskiego premiera, szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się w lutym 2021 roku. Lek będzie darmowy i dobrowolny. Jak w praktyce będzie wyglądała organizacja i po jakim czasie możemy spodziewać się zahamowania pandemii? Na pytania odpowiedział wirusolog prof. Krzysztof Pyrć.
Zuzia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Każdego dnia toczy heroiczną walkę o poprawę sprawności. Rodzice dziewczynki robią, co mogą, aby ich córka w jak najmniejszym stopniu odczuwała ograniczenia. Lista ich potrzeb pozostaje długa.
W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów. Jak mówią, mają warunki gorsze niż na wojnie. Dlatego zapowiadają, że będą wchodziły w spory zbiorowe, a nawet mogą rozpocząć strajk generalny. Jakie są ich postulaty? O tym mówiła w naszym programie Halina Peplińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie od 44 lat.
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Wiadomo już, że liczba zaproszonych gości nie może przekroczyć 5 osób. Co zrobić w przypadku, gdy nasza wielodzietna rodzina jest znacznie większa? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną. Specjalistka odpowiedziała także na pytania naszych widzów.
Katowicki sklep socjalny to pierwsze takie miejsce w Polsce. Mikołaj Rykowski, założyciel i Prezes Fundacji "Wolne Miejsce" opowiedział w Dzień Dobry TVN o szlachetnej inicjatywie.
O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszym kraju słyszał każdy. Od lat wspiera polską ochronę zdrowia, a w dobie pandemii odegrała niebagatelną rolę. - W sumie na pomoc przeznaczyliśmy 70 mln złotych - zadeklarował Jerzy Owsiak. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak fundacja przygotowuje się do finału w 2021 r.
Ruszyła 20. Edycja Szlachetnej Paczki – w tym roku pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek. Do wspierania potrzebujących po raz kolejny dołączyła Ewa Chodakowska, która zamierza pomóc siedmiu rodzinom. O corocznej inicjatywie porozmawialiśmy z trenerką oraz Magdaleną Łukasik – współautorką Raportu o biedzie.
Matylda Damięcka i Piotr Stankiewicz przygotowali niezwykły poradnik mówiący o tym, jak wspierać kobiety. W projekt zaangażowali się m.in. Janusz Gajos, Dawid Podsiadło, Bartek Topa czy "Igo" Igor Walaszek. Jakich rad udzielają faceci facetom? Zobacz poradnik.
Filip Chajzer informował w mediach społecznościowych, że jego ojciec - Zygmunt Chajzer - przejdzie poważną operację. Przy okazji wystosował apel do użytkowników Instagrama. "Jeśli możecie zrobić coś dla facetów, których kochacie, wyślijcie ich na badania" - napisał nasz prowadzący. Pan Zygmunt jest już po udanym zabiegu, a na dowód opublikował zdjęcie ze szpitalnego łóżka.
COVID-19 jest chorobą o bardzo różnym przebiegu. Jego główne objawy to gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. Jak sprawdzić, czy jesteśmy zakażeni? Czy test PCR da nam taką pewność? W naszym programie wyjaśniał to dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
23-letnia Klaudia Sadkowska zaginęła razem ze swoim 10-miesięcznym synkiem Aleksandrem. Życie młodej kobiety może być zagrożone. Ojciec dziecka jest poszukiwany listem gończym, a zrozpaczona rodzina kobiety otrzymuje pogróżki. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu UWAGA! TVN.
Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Czas przygotowań do pierwszej gwiazdki na pewno umilą filmy. Ania Wendzikowska przygotowała nieoczywistą listę świątecznych hitów.
Strój z "Matrixa", kurtka Jamesa Bonda, kozaki "Pretty Woman" i wiele innych rekwizytów filmowych trafi wkrótce pod młotek. Fani kina z całego świata będą mogli powalczyć podczas internetowych aukcji o kultowe przedmioty z najbardziej znanych produkcji. Nasza reporterka Anna Senkara odwiedziła sklep Pop Store i sprawdziła, ile trzeba zapłacić, żeby stać się właścicielem tych przedmiotów. Ich ceny przyprawiają o zawrót głowy.
Anna Senkara zaprezentowała widzom pierwsze strony brytyjskich gazet. Tematem przewodnim wszystkich dzienników były zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Jak będą wyglądały święta na Wyspach?
Według najnowszych badań metan, który znajduje się w okolicach Oceanu Arktycznego, zaczyna uwalniać się do atmosfery. O tym, co to znaczy dla nas i dlaczego powinniśmy zacząć troszczyć się o nasz klimat opowiedział fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.
Wielkie emocje i wielkie oczekiwania. Za nami finał 9. edycji Top Model. O główną nagrodę walczyli: Patrycja Sobolewska, Mikołaj Śmieszek oraz Weronika Kaniewska. Po kilkunastu tygodniach ciężkiej pracy, niezliczonych godzinach spędzonych na planie wygrał Mikołaj Śmieszek!
Kontynuację głośnego reportażu na temat kardynała Stanisława Dziwisza pokaże w poniedziałkowy wieczór TVN24. Tematem dokumentu były zaniedbania krakowskiego hierarchy przy wyjaśnianiu zgłaszanych mu przestępstw seksualnych duchownych. „Don Stanislao. Post Scriptum” ma pokazać m.in. rozmowę na temat szans utworzenia niezależnych komisji kościelnych do spraw wyjaśnienia skandali.
Każdego roku ok. 90 tys. kobiet w Polsce doznaje różnego rodzaju przemocy domowej. Wielu rodzin nie obejmują te statystyki. Często przemoc zaczyna się od drobnych gestów czy słów, a narasta przez lata. Tak było w przypadku Marii. - "Mamo ja się boję, że on nas w nocy wszystkich pozabija". Myślałam dokładnie o tym samym – oświadczyła ofiara.
W programie "Kuba Wojewódzki" gościła Natasza Urbańska. Piosenkarka opowiedziała o swoim nowy życiu z dala od miasta i o "rozpijaniu wsi", a także przybliżyła czas, kiedy to po raz pierwszy poznała swojego przyszłego męża - Janusza Józefowicza. Gościem w programie był także Michał Żurawski.
Decyzją rządu uczniowie będą się uczyć zdalnie do świąt Bożego Narodzenia. Czy uczeń musi mieć włączoną kamerkę? Czy nauczyciel ma prawo wystawić negatywną ocenę za jej brak? Jak kontrolować obecność? O odpowiedź zapytaliśmy adwokat Elizę Kunę i Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Na swojej drodze spotkał jednak ludzi, którzy ruszyli mu na ratunek. Teraz sam zaczął pomagać. Wraz z braćmi Collins rozwozi posiłki dla powstańców.
W ramach kolejnej edycji akcji "TVN pomagajmy sobie" połączymy potrzebujących, których nie stać na choć jeden posiłek w ciągu dnia z walczącymi o przetrwanie restauracjami. O szczegółach w naszym studiu opowiedziały Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA oraz restauratorka Magda Gessler.
Mały Grześ urodził się z przełykiem zarośniętym na odcinku 7 cm. Jest to wada wrodzona, która występuje u jednego na cztery tysiące pacjentów. Na szczęście trafił do prof. Dariusza Patkowskiego, który specjalizuje się w leczeniu chorych pionierską i komfortową dla pacjenta metodą zwaną torakoskopią. Na czym polega ten zabieg?
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toruniu już za nami. Ogłoszono laureatów konkursu EnergaCamerimage. Zwycięzcą w kategorii debiut reżyserski został Jan Holoubek za film "25 lat niewinności". Jak do wygranej odnosi się laureat?