Papierowe skierowania przechodzą do lamusa. Od 8 stycznia wszystkie skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej. W związku z tym pojawiło się wiele pytań: Co z pacjentami, którzy nie założyli Internetowego Konta Pacjenta? Jak długo takie skierowanie będzie ważne? Nasz gość prof. dr hab. Katarzyna Kokocińska krok po kroku skrupulatnie odpowiedziała na każde z nich w naszym programie.
Cztery osoby zginęły podczas zamieszek w Stanach Zjednoczonych, kiedy do siedziby Kongresu wtargnęli zwolennicy Donalda Trumpa. Tłum doprowadził do przerwania posiedzenia, na którym zatwierdzano wyniki wyborów prezydenckich. Bezprecedensowe wydarzenia, które miały miejsce w Waszyngtonie, komentował w naszym programie Piotr Kraśko, dziennikarz Faktów TVN24.
32-letni Piotr G., finalista jednego z tanecznych programów z 2007 roku, został oskarżony o 24 przestępstwa i wyłudzenia na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. Mężczyzna wypożyczał m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne oraz samochody, za które później nie dokonywał opłaty. Część z nich przywłaszczał.
Agnieszka Stopczyńska była bardzo towarzyska i miała plany rozwoju zawodowego, niestety jej świat się zawalił, kiedy półtora roku temu została napadnięta i poparzona substancją żrącą. Jaki obecnie jest jej stan? Czy napastnik został złapany? Z panią Agnieszką spotkał się nasz reporter.
Piotr Cywiński - dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau napisał list do prezydenta Nigerii w obronie trzynastoletniego Omara. Chłopiec został bowiem skazany na 10 lat więzienia za wypowiedziane bluźnierstwo. Dlaczego pan Piotr zdecydował się na ten krok? Jakie są szanse, że władze Nigerii spojrzą na propozycję dyrektora muzeum przychylnie?
Święta, święta i po świętach... lecz nie dla wszystkich. Bowiem prawosławne Boże Narodzenie, zwane też Zimową Paschą rozpoczyna się 7 stycznia, a kończy 19. A jak ten dzień obchodzi Staszek Obolewicz z "Top Model", który pochodzi z Ukrainy? O tradycjach w kościele prawosławnym opowiedzieli też ks. prot. dr Adam Misijuk oraz ukraińska rodzina.
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce trwają, ale wciąż pojawia się wiele wątpliwości i zapytań o to, czy lek na pewno jest bezpieczny i kiedy można go przyjmować. Jeden z naszych widzów zadał pytanie, co się stanie, jeśli między dawkami szczepionki zachorujemy na koronawirusa. Wątpliwości rozwiał w naszym programie dr Paweł Grzesiowski.
Po zakażeniu koronawirusem pan Ryszard trafił do szpitala w Gorzowie. Niestety stan 83-latka okazał się na tyle poważny, że nie udało się go uratować. Po śmierci mężczyzny wyszło na jaw, że ktoś zabrał jego portfel i praktycznie wyczyścił konto z oszczędności życia. Jak do tego doszło, skoro na oddział zakaźny nikt nie może wejść?
Yeanet Villegas Oblitas mieszka w La Paz w Boliwii. Przez lata pracowała w lokalnych mediach, a obecnie jest doradczynią prezydenta miasta. Angażuje się w akcje przeciwko przemocy kobiet. Poznajcie historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych Cholitas, czyli rdzennej mieszkanki Boliwii.
Rok 2020 już za nami. Wielu odetchnęło z ulgą, ponieważ minione miesiące na zawsze zapiszą się w historii jako pełen obostrzeń i ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Ale czy w 2021 roku możemy liczyć na nieco więcej optymizmu? Naszymi gośćmi byli: Anna Grzywaczewska-Ciuciura, astrolog Merkurja, Krzysztof Jackowski, jasnowidz oraz Sylwester Chordecki, numerolog.
Akcja "Święta bez taty" wspiera dzieci z Ukrainy, które w wyniku wojny na wschodzie straciły ojców. Prawosławne Boże Narodzenie, zwane też Zimową Paschą rozpoczyna się 7 stycznia i do tego dnia możemy pomóc na kilka sposobów. O szczegółach opowiedzieli Viktoria Batryn, inicjatorka i organizatorka akcji "Święta bez taty" oraz tancerz Żora Korolyov.
Zanim spiszemy stary rok na straty, warto wrócić do wydarzeń, które były w nim pozytywne. Nie wszystko kręciło się wokół pandemii koronawirusa i wydarzeń politycznych. Koniecznie zobaczcie nasze podsumowanie 2020 roku.
"Nowy rok, nowa ja"– brzmi znajomo, prawda? Od stycznia przecież rzucę palenie i zacznę biegać, przestanę jeść słodycze i wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy. W tym roku to już na pewno schudnę. Która z nas nie deklarowała takich postanowień? A ilu z nas udało się je utrzymać dłużej niż tydzień, miesiąc, a może i dwa? Spokojnie, w tym roku na pewno się uda! Psycholog Paulina Biernat zdradziła, jak tego dokonać.
Wielka Brytania i Unia Europejska zawarły porozumienie o wzajemnych relacjach po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie. Jakie zatem zmiany czekają Polaków mieszkających na Wyspach? Czy po 1 stycznia możemy polecieć bez wizy? Z tymi pytaniami zmierzyła się Anna Senkara, która sprawdziła też, jakie panują nastroje wśród Polaków, którzy pracują w Londynie.
Dobiegła końca akcja #TVNpomagajmysobie, która miała za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii. Było to wsparcie podwójne - osobom najuboższym potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, a także restauracjom, które te posiłki ugotowały i dostarczyły.
Sylwester, który zbliża się wielkimi krokami, w tym roku nie będzie typowy. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie będziemy się bawić na hucznych balach i w klubach. Ostatni wieczór starego roku spędzimy w kameralnym gronie w domach, a rząd zaleca, by się nie przemieszczać. Czy można powitać Nowy Rok odpalając fajerwerki z balkonu, okna czy na podwórku?
4 stycznie rozpoczną się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w Polsce. Ale czy na pewno dla wszystkich? Jeśli nic się nie zmieni, młodzież do 16. roku życia spędzi je w "domowym areszcie". Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją, w której apeluje, by zawiesić obowiązywanie zakazu. O tym, dlaczego to takie ważne wyjaśniły psycholog Marta Skierkowska oraz Justyna Suchecka, dziennikarka zajmująca się tematyką edukacyjną.
Jeden z pielęgniarzy pracujących w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych kilka dni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymał pozytywny test na koronawirusa. Jednak zdaniem specjalisty, dr. Christiana Ramersa, przypadek ten nie powinien nikogo niepokoić. Lekarz podał kilka scenariuszy, jak mogło dojść do zakażenia już po zaszczepieniu.
Eksperci od lat biją na alarm, że Polacy coraz chętniej sięgają po alkohol. Jedni, by się odstresować, drudzy – bo jest ku temu okazja. A większość z nas nie wyobraża sobie sylwestra bez bąbelków. I tu pojawia się problem. Co zrobić, gdy partner nie potrafi poprzestać na jednym lub dwóch kieliszkach? Jak ma postąpić rodzina?
3-letni Maciuś Cieślik choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nie chodzi i nie siedzi, dodatkowo zmaga się z padaczką. Szansą na wyzdrowienie jest przyjęcie najdroższego leku świata - terapia genowa, do której został zakwalifikowany, kosztuje ponad 9 mln złotych. Aby ją przyjąć, chłopiec nie może jednak ważyć więcej niż 13,5 kg. Do tej granicy brakuje mu zaledwie 300 gramów. Dramatyczną walkę z czasem ukazują reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 28 grudnia 2020 r. zamknięte są stoki narciarskie. Jednak zdaniem mec. Piotra Schramma ograniczenia dotyczące działalności biznesu narciarskiego nie obejmują kolejek i wyciągów narciarskich.
Mieczysław Morański zmarł 27 grudnia 2020 r. O jego śmierci poinformował Teatr Rampa, z którym był związany od 1994 roku. Aktor słynął z dubbingowania kultowych filmów, takich jak: "Asterix i Wikingowie", "Toy Story", czy "Epoka Lodowcowa". Zagrał również w wielu serialach, w tym "Na Wspólnej".
Rząd nie wprowadza godziny policyjnej w noc sylwestrową, a zakaz poruszania się między 19 wieczorem a 6 rano jest... apelem do społeczeństwa - takie słowa wypowiedział premier Mateusz Morawiecki na niedzielnej konferencji prasowej. Mimo to rozporządzenie z ograniczeniem przemieszczania się wciąż obowiązuje. O co w tym wszystkim chodzi? Co wolno, a czego nie wolno wyjaśnił w programie adwokat Jacek Kosiński.
Sebastian w lutym tego roku stracił najbliższą rodzinę, rodziców oraz półroczną siostrę. Sam cudem uszedł z życiem. Dziś pod opieką dziadków na nowo stawia swoje pierwsze kroki. Jak wygląda żmudny proces powrotu do zdrowia? O tym opowiedział nam Andrzej Baryluk, ordynator ortopedii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.
W niedzielę, 27 grudnia 2020 r. w Polsce ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze z nich odbyło się w warszawskim szpitalu MSWiA. Wykonał je nasz gość, specjalista neurochirurgii dr n. med. Artur Zaczyński, który sam został zaszczepiony jako ósmy. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas wykonywania zabiegu?
Na wigilię stacja TVN i miasto Białystok przygotowali bożonarodzeniową niespodziankę – "Koncert Kolęd w Białymstoku". Aby umilić widzom świąteczny wieczór, artyści zaśpiewają tradycyjne utwory w pięknych aranżacjach muzycznych. O której i gdzie oglądać program? Szczegóły zdradziła Sandra Hajduk.
W ramach akcji #TVNpomagajmysobie pomoc otrzymują z jednej strony pracownicy branży gastronomicznej, a z drugiej osoby najbiedniejsze, potrzebujące ciepłego posiłku. Marcin Sawicki udał się do Poznania, by sprawdzić, jak w praktyce przebiega wsparcie.
Dzieci chore na SMA mają szansę na terapię genową. Na przeszkodzie stoi jednak cena leku - ponad 9 mln złotych oraz granica wagowa, do której lek można podawać - 13,5 kg. Dlatego Tatiana Okupnik zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy oraz wymyśliła akcję "300 gramów challenge", o których opowiedziała w naszym programie.
Święta i koniec roku przynoszą nam wiele obowiązków, ale to również jest czas, kiedy chętniej wspieramy osoby w potrzebie. Pomóc postanowiła także Joanna Przetakiewicz wraz ze swoim ruchem - Era Nowych Kobiet.
Święta przynoszą nam dużo radości i uśmiechu, lecz niejednokrotnie dzięki nim przybywa nam również kilka kilogramów więcej. I choć potrawy, które pojawiają się na polskich stołach, są często bardzo zdrowe i dobre dla naszego organizmu, to ilość jedzenia, jaką spożywamy, z reguły odbiega od tego, ile powinniśmy jeść na co dzień.