Sandra Nałęcz-Kaca ma niespełna roczek, a już toczy najtrudniejszą walkę o życie. Złośliwy guz, który znajduje się za okiem dziewczynki, może zniknąć jedynie po zastosowaniu kosztownej protonoterapii przeprowadzonej w Niemczech. Trwa zbiórka pieniędzy. Zobacz, jak możesz pomóc.
Sandra Nałęcz-Kaca walczy z guzem lewego oczodołu
Sandra urodziła się 31 maja 2021 roku. Przez pierwsze cztery miesiące nie wykazywała żadnych oznak chorobowych. Wyniki wszystkich przeprowadzanych rutynowo badań nie zwiastowały tragedii. Rodziców zaniepokoił jednak fakt, że ich dziecko coraz częściej pocierało lewe oko, a z dnia na dzień u Sandry pojawił się wytrzeszcz.
Chore dzieci
Chore dzieci
- Po zdiagnozowaniu torbieli wypełnionej nieznaną substancją dostaliśmy skierowanie na cito do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnostyka trwała kilka dni. Potem dostaliśmy wyniki badania rezonansem magnetycznym - czytamy w komunikacie na stronie siepomaga.pl. U dziewczynki wykryto guza lewego oczodołu. Biopsja pogłębiła diagnozę. Sandra walczy z nowotworem złośliwym IV stopnia - mięsakiem niskozróżnicowanym.
Sandra Nałęcz-Kaca musi przejść protonoterapię w Niemczech - zbiórka pieniędzy
Zastosowana przez lekarzy chemioterapia działa, jednak Sandra jest zbyt mała, by przyjmować kolejne dawki, a guz nadal zagraża jej życiu. Specjaliści znaleźli alternatywę - mniej szkodliwą dla mózgu i bardziej skuteczną protonoterapię. Leczenia można podjąć się wyłącznie w Niemczech.
- Trwają konsultacje, wkrótce poznamy kosztorys. Nie mamy jednak czasu… Jeśli nie zdążymy zebrać tych ogromnych pieniędzy, zamiast protonoterapii Sandra będzie musiała przejść radioterapię w Polsce. A to zamknie nam dalszą drogę - twierdzą rodzice małej pacjentki.
- Lekarze powiedzieli, żebyśmy działali jak najszybciej. Mamy maksymalnie dwa miesiące, by zebrać ok. 300 tysięcy złotych - apelują. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Choroba nowotworowa nie oznacza utraty kobiecości. "Szykowałam się na chemię tak, jakbym szła na randkę"
- Turbany jej projektu zmieniają życie pacjentek onkologicznych. "To jest taka kolorowa odskocznia"
- Ftalany są groźne dla dzieci. Zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: siepomaga.pl
Źródło zdjęcia głównego: siepomaga.pl