Styl życia

Turbany jej projektu zmieniają życie pacjentek onkologicznych. "To jest taka kolorowa odskocznia"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Buchla
Walczy z nowotworem i szyje kolorowe turbany
Walczy z nowotworem i szyje kolorowe turbany Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Magdalena Breguła choruje na raka piersi. Diagnoza choroby nowotworowej zmieniła jej życie, jednak nie odebrała motywacji do działania. Kobieta z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się wyjątkowej misji, jaką jest szycie nietuzinkowych nakryć głowy dla pacjentek onkologicznych. Kolorowe turbany jej projektu niejednej osobie pomogły uporać się z utratą włosów, będącą skutkiem ubocznym chemioterapii.

Magdalena Breguła walczy z nowotworem i pomaga innym kobietom

Dwa lata temu Magdalena Breguła musiała zmierzyć się z niełatwą do zaakceptowania diagnozą. Dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Informacja o zaawansowanym nowotworze początkowo niosła za sobą szereg trudnych emocji, jednak z czasem kobieta znalazła w sobie wystarczająco dużo siły, by stawić czoła chorobie, a nawet pomóc innym pacjentkom onkologicznym.

Na jakie nowotwory najczęściej chorują Polacy?

Dorota Gardias o raku piersi. "Komunikat, że jest to nowotwór, sprawił, że zesztywniałam"
Dorota Gardias o raku piersi. "Komunikat, że jest to nowotwór, sprawił, że zesztywniałam"Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Nie chcę romantyzować raka, bo wiadomo, że nikt nie chce być chory, ale jednak mam to poczucie, że można z tego wykuć coś dobrego - wyjaśniła 38-latka.

Magdalena Breguła szyje turbany dla pacjentek onkologicznych

Skutki uboczne wynikające z terapii onkologicznej mają niebagatelny wpływ na wygląd zewnętrzny, a co za tym idzie, także na nastrój czy samoocenę pacjentek. Magdalena Breguła przekonała się o tym w momencie, gdy zaczęły wypadać jej włosy.

- W ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że są tak ważne, dopóki nie musiałam ich ściąć (...). W sklepach naprawdę nie ma niczego dla kobiet, które są pacjentkami onkologicznymi, a jeśli jest, to jest to brzydkie i wymyślone zostało 30 lat temu. To mnie popchnęło do tego, żeby wymyślić sobie coś na głowę, a moje przyjaciółki ten pomysł zrealizowały. I tak powstał ten pierwszy turban - zdradziła autorka wyjątkowego projektu, która za sprawą nieszablonowych nakryć głowy odmieniła życie niejednej kobiety zmagającej się z chorobą nowotworową.

- To jest taka kolorowa odskocznia - zapewniła Magdalena Breguła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości