Przerabiając ubrania z drugiej ręki, możemy wyczarować prawdziwie perełki.
Mosiądz, marmur i szkło to ulubione materiały wykorzystywane przez Jana Garncarka. Artysta wykonuje własnoręcznie lampy z użyciem tradycyjnych metod. Jego dzieła były prezentowane na światowych targach designu. Piotr Wojtasik spotkał się z Janem, by przyjrzeć się codzienności projektanta.
"To marka, którą albo się uwielbia, albo nienawidzi".
"Takie współprace zdarzają się często".
Kto należy do ich klientów?
"W biznesie pomaga mi mama".
Na co dzień swoją pasją do makijażu i mody inspiruje także młodsze pokolenie artystek.
Czym inspirowano się przy tworzeniu przestrzeni? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN architekt Bogusław Banaś.
Magdalena Breguła choruje na raka piersi. Diagnoza choroby nowotworowej zmieniła jej życie, jednak nie odebrała motywacji do działania.
Styl grecki pozwoli stworzyć nadmorską atmosferę we własnych czterech ścianach. Jest bardzo żywy, radosny i zaraża pozytywną energią, a przy tym stanowi wyróżnienie naszego domu na tle pozostałych ze względu na jego nieszablonowość.
Paweł Majerczyk jest projektantem mody. Od urodzenia jest osoba niepełnosprawną. Choruje na artrogrypozę, czyli wrodzony zespół objawów, które charakteryzują się przykurczem stawów. Paweł porusza się na wózku, nie może ruszać rękami i palcami, dlatego wszystkie czynności manualne wykonuje ustami. Właśnie przygotowuje się do debiuanckiego pokazu. Kto mu w tym pomaga? Paweł swoją postawą chce też udowodnić innym niepełnosprawnym, że wystarczy wyjść z domu i otworzyć się na inny świat, by być szczęśliwym.
Ula Radwańska zaprojektowała autorską linię torebek. Jak zdradziła w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską, od zawsze interesowała ją moda. Tenisistka ma swojej szafie torebki kultowych, luksusowych marek. Skąd więc pomysł, by zaprojektować swoją linię toreb? Czym wyróżniają się jej torby? Czy kończy karierę sportową?
W kolejnym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Technikum w Sosnowcu. Uczniowie oprócz takich przedmiotów jak język polski czy matematyka, uczą się projektowania i stylizacji. Jak wyglądają ich codzienne zajęcia? I jaką kreację przygotowali dla Ani?
Joanna Maria Duraj wniosła do mody kolorowy powiew świeżości i tkaninę, która się nie gniecie. Stworzyła ją we współpracy z Włochami. Dlaczego tak późno zdecydowała się na realizację swoich pasji? Kto ją w tym wspiera? I kim są klientki, które kupują kolorowe garnitury?
Grzegorz „Forin” Piwnicki, grafik, grafficiarz. Znany jako twórca okładek najbardziej popularnych w kraju wykonawców hip-hopowych. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, jak to się stało, że od malowania murów zajął się projektowaniem płyt. Czy zrobił kiedyś okładkę do muzyki, która mu się nie podobała?
Jakiś czas temu, żona piłkarza razem ze swoją młodszą siostrą zaczęła projektować biżuterię. Choć to dopiero początek ich współpracy, dziewczyny już maja sporo zamówień. Czy własny biznes zajmuje im dużo czasu? Kiedy siostry otworzą pierwszy sklep? Czym inspirowały się Sara i Ines podczas projektowania? Czy w ofercie znajdziemy również brylanty? Z dziewczynami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Dlaczego dziewczyny zdecydowały się tworzyć pościel? Co przeszkadzało im w ofercie, jaką możemy znaleźć w sklepach? Gdzie szyją swoje pościele i kto im w tym pomaga? Czy nie bały się, że prowadzenie wspólnego biznesu negatywnie wpłynie na ich przyjaźń? Co jeszcze znajdziemy w ofercie ich marki? W studiu Dzień Dobry TVN o wspólnym biznesie opowiedziały Sylwia Bartyś-Miłkowska, Joanna Malicka i Joanna Włodarek. A Marcin Prokop postanowił sprawdzić, jak śpi się w takiej pościeli...
Davina Reeves-Ciara postanowiła uszyć praktyczną sukienkę. Pomaga jej w tym przyjaciółka Kasia. Skąd pomysł na samodzielne szycie ubrań? Co wyróżnia sukienki szyte przez Kasię? Jak dziewczyny się poznały? Co sprawiło, że między nimi "zaiskrzyło"? Davina w ramach podziękowań przygotowała dla Kasi niespodziankę. Jaką?
Czym Haute Couture różni się od Pret-a-Porter? Jakie trzeba spełnić warunki, by móc pokazać swoje kreacje w pokazach Haute Couture? Dlaczego jednym z wymogów jest atelier w Paryżu? Kto wchodzi w skład komisji, która przyznaje projektantowi zgodę na tworzenie mody Haute Couture? Dlaczego te projekty są tak drogie i czy domom mody to się opłaca? Czy inspirujac się modą wysoką elegancka kobieta można skompletować swoją szafę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jurorów Project Runway: Joannę Przetakiewicz i Marcina Tyszkę.
Śpiewanie - jak mówi - nie jest jej najmocniejszą stroną, ale za to projektowanie to pasja, z której uczyniła biznes. Oto Marta - młodsza siostra Moniki Kuszyńskiej. Dla kogo projektuje i, gdzie można kupić zaprojektowane przez nią ubrania? Co znaczy, że ma "sensualny stosunek do tkanin"?
Goście Dzień Dobry TVN: Aleksandra Jarośkiewicz, Mikołaj Lenart i Paweł Kocon założyli firmę, która daje swoim klientom możliwość zaprojektowania indywidualnie dopasowanych butów. Jak można zamówić u nich buty? Spośród ilu modeli i wzorów można wybierać? Czym wyróżniają się ich buty? Ile kosztują? Czy trudno założyć taki biznes?
Magda Włoch i Dorota Miltyk-Kmiecik założyły firmę z sukienkami, które można sobie samemu zaprojektować. Wystarczy wejść na stronę internetową i zastosować do tego przeznaczoną aplikację. Skąd wziął się pomysł, by projekt ubrania pozostawić klientowi?
Monika Lemańska, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN, odpadła w trzecim odcinku programu "Project Runway". Czy żałuje, że tak szybko musiała się rozstać programem i pozostałymi uczestnikami? Dorota i Marcin, by sprawdzić jej umiejętności, zlecili jej zadanie. Poprosili ją, by uszyła dla nich t-shirty. Jaki t-shirt chce mieć Dorota Wellman, a jaki Marcin Prokop? A jurorkę Joannę Przetakiewicz zapytaliśmy o to, dlaczego Monika Lemańska nie spodobała się jurorom?
Najpierw zrobiła jedną poduszkę, później dwie, a teraz całe jej mieszkanie wypełniają kolorowe poduszki... ręcznie malowane. Ile czasu zajmuje jej stworzenie jednej poduszki? Skąd czerpie inspiracje? Czy ograniczyła się tylko do projektowania poduszek?
W naszym modowym cyklu, Zosia Ślotała, tym razem prezentuje matkę i córkę, które projektują damską odzież. Te dwie kobiety udowadniają, że różnica pokoleń nie musi być przeszkodą, a matka z córką mogą ze sobą współdziałać. Zobaczcie ciuchy, które powstają w ich pracowni.
Co może mieć wspólnego z leginsami psycholog i polonista w jednej osobie? Poznajcie biznes Małgorzaty Szczepkowskiej, który wziął się z zakładu..., ale nie krawieckiego.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Iwonę Kossmann, właścicielkę firmy modowej. Jej ubrania skierowane są do kobiet aktywnych zawodowo.
W kolejnym odcinku cyklu „Kobiecy biznes” do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Annę Jur, która projektuje nietypowe ubrania i sama je ozdabia.